19 találat a(z) berendezés cimkére
Ingatlan bérbeadásakor elszámolható költségek Cikk
Az ingatlan tulajdonosának bérbeadás esetén is adódhatnak költségei, például mert bútorokat, háztartási gépeket vásárolt, fizeti a rezsit stb. Ezek közül milyen esetekben csökkentheti a bérbeadásból származó bevételét? Összefoglaltuk.
Termelőgép-beruházás, beruházási költségek aktiválása Kérdés
Közvetített szolgáltatás Kérdés
Napelem és hőszivattyú számviteli elszámolása Kérdés
Elektromos töltőállomás Kérdés
Vissza nem térítendő támogatás Kérdés
Fordított áfa Kérdés
Napelemes kiserőmű számvitele, értékcsökkenése Kérdés
Nőttek a beruházások az I. negyedévben Cikk
2021 I. negyedévében folytatódott az előző negyedévben elkezdődött növekedés, a fejlesztések volumene 2,5 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához, illetve – szezonálisan kiigazítva – 0,5 százalékkal az előző negyedévhez képest. Az élénkülést az előző negyedévhez hasonlóan ismét a költségvetés és a háztartások növekvő aktivitása okozta, miközben a vállalkozások fejlesztései továbbra is csökkentek. A meghatározó súlyú feldolgozóipari és az infrastrukturális fejlesztések visszafogták, az ingatlanügyletek és a kereskedelmi beruházások növelték a nemzetgazdasági teljesítményt, olvasható a Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatójában.
Iparűzési adó alapja szolgáltatásnál Kérdés
Önkormányzati áfa Kérdés
NAV végrehajtás, árverés során ki vehet részt az árverésen Kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok. Az egyéni vállalkozáson kivül 50 százalékban tulajdonos vagyok egy kft.-ben. A kft. másik tulajdonosa és ügyvezetője a fiam. A NAV ellenőrzése nagyobb összegü áfahiányt állapított meg a kft.-nél. A kft. pénzügyi forrásai nem fedezik a megállapított adóhiány és bírság összegét. Várhatóan végrahajtásra, árverésre kerül sor a kft. eszközeinek, vagyontárgyainak, gépeinek vonatkozásában. Kérdésem: mint a kft.-ben 50 százalékban tulajdonos az egyéni vállalkozásom a végrehajtás során az árveresen részt vehetek-e, megvásárolhatom-e a kft. tulajdonát képező gépeket, berendezési tárgyakat, telephelyet. Várom mielőbbi szives válaszukat! Tisztelettel: egy egyéni vállalkozó
Generálkivitelezés – áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megbízóm (áfaalany gazdálkodó) komlex kivitelezési szerződést kötött építésiengedély-köteles ingatlan létrehozására egy vállalkozóval, ezáltal az ügylet fordított adózás alá esik. A kivitelezési szerződében rögzítették az ingatlan létrehozását, és ehhez kapcsolódóan a bútorok, gépek, berendezések beszerzését, beszerelését is. A NAV (Dr. Szikora János akkori elnök) az Építési Vállalkozók Országos Szövetségének 2009. január 22-én erre vonatkozóan olyan iránymutatást adott, hogy a bútorok, gépek, eszközök beszerzése és beszerelése is fordítottan adózik a komplex kivitelezés esetén. Az adott témában 2009 óta nem találtam ettől eltérő iránymutatást és az áfatörvényben jogszabálymódosítást erre vonatkozóan. Kérem a véleményét, hogy esetünkben a komplex építőipari szerződés alapján annak részét képező berendezések, bútorok, eszközök is fordított adózás alá tartoznak? Köszönettel: Borsosné Pál Ildikó
Új építésű lakás beépített bútorainak áfája II. Kérdés
Köszönöm szépen a szakértő válaszát az azonos című kérdésemre. Szeretnék néhány kérdést feltenni a válaszára reagálva, hogy még jobban tisztán lássam a helyzetet. A szakértő válasza: "A fentiek alapján például a komplex szolgáltatás részét képezhetik, így az ingatlan adókezelését oszthatják, a beépített bútorok, beépítendő gépészeti tartalom (például fűtőtestek), beépített konyhai berendezések (tűzhely, mosogatógép, hűtőszekrény), kényelmi berendezések (légkondicionáló). Nem tekinthető a lakóingatlanhoz kapcsolódó járulékos költségnek a berendezés költsége, amennyiben azokról ugyanazon felek állapodtak meg ugyan, de azok teljesítése a lakóingatlan értékesítésétől függetlenül és elkülönülten, attól eltérő időpontban történik, külön ellenérték fejében történik". Kérem, erősítsen meg, hogy jól értelmezem-e a válaszát. Tehát, ha az adás-vételi szerződésben a vételár részét képezi a beépített konyha, lámpa és karnis, akkor nyugodtan számlázhatom 5 százalékos áfatartalommal? Viszont, ha az adásvételi szerződéstől függetlenül, köznyelven úgymond műszaki eltérésként számlázom ezeket a beépített bútorokat (mert nem az összes lakó kéri) a műszaki átadás előtt, akkor csak 27 százalékos áfatartalommal számlázhatom ki? Köszönöm szépen a válaszát.
Lakásértékesítés áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Belföldi áfás kft. 2017-ben vásárolt lakást ingatlan-bérbeadási céllal. A kft. az ingatlan vásárlásakor (vállalkozási szerződés alapján új építésű ingatlan volt, részletekben készült) az áfát levonásba helyezte. Az ingatlan bérbeadása áfásan került kiszámlázásra. 2018-ban pénzügyi okok miatt a lakás értékesítésre került a teljes berendezéssel együtt. Kérdésem, hogy az értékesítés 5 százalékos áfával történt, mivel még a használatba vételétől nem telt el 2 év, ez helyes-e abban az esetben, ha nem különítettük el a berendezéseket, amelyeknek az áfája 27 százalék lenne. A levonásba helyezett beszerzéskori áfát ilyenkor arányosítani kell az eladás napjáig? A berendezések levonásba helyezett áfája módosulni fog? Köszönöm a segítséget.