123 találat a(z) bankkártya cimkére
Bt. gazdasági eseményeinek kontírozása 2.
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi, megválaszolt kérdéshez szeretnék magyarázatul szolgálni: http://adozona.hu/kerdesek/2017_5_18_Bt_gazdasagi_esemenyeinek_kontiro_cnx 1. Valóban szabálytalanul történt a céges bankkártya használata magáncélra, és az összeg nem ismerhető el a vállalkozási tevékenység érdekében felmerült költségként. Ezzel együtt továbbra is szükségem lenne a tétel kontírozására. Mindkét verzió könyvelési tételeit szeretném kérni, amit ön lehetőségként felvázolt. 2. A céges telefonszámlák (2016. 1-4 hó) azért nincsenek meg, mert a szolgáltató E-számlát állított elő, viszont kizárólag 1 évig tárolják a rendszerükben, eddig adnak lehetőséget arra, hogy letöltse a felhasználó. Ez nem történt meg, és utólag semmilyen módon nem lehet a számlákhoz hozzájutni. Mivel nincs meg a számla, viszont a bankszámlán megjelenik a levont összeg, ezért ezeknek a könyvelési tételeire is szükségem lenne. Válaszát ezúton is köszönöm!
Borravaló
Kérdés
Kedves Adózóna! Olvastam a borravalóról szóló cikket. A kérdésem arra vonatkozna, hogy a 15 százalék felső határ honnan vehető ki a felszolgálási díj esetén, mert az említett GKM rendeletből ez a százalékos felső érték évek óta eltűnt. Esetleg máshol került szabályozásra? A cikk írójának még ajánlanám, hogy "borravaló bankkártyával" kérdést is dolgozza ki, mert szerintem egyre gyakrabban merül fel az életben ez a helyzet. Saját következtetésünk és NAV-egyeztetések eredményeképpen arra a következtetésre jutottunk, hogy nem osztja a készpénzes borravaló sorsát. Üdvözlettel Nagy Péter
Bankkártyát elfogadónál a könyvelés menete
Kérdés
Üdvözlöm, Étteremnél lehet bankkártyával is fizetni. Sajnos a kártyával történt fizetés ténye csak a bankszámlakivonatból derül ki számomra, mivel a tulaj nem csatolja a kártyás fizetés bizonylatait.... Egyszer a pénztárgép bevételként lekönyvelem T 3811- K. 911/467. Amikor látom a bankszámlán ott T 3841 -K. 368. Ezt követően az összeget kiveszem a pénztárból T. 368-K. 3811. Így nagyjából jól járok el?
Céges bankkártya magánhasználata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság ügyvezetője gyakran magáncélú kiadásait (például szállás, motorvásárlás, étkezés) céges bankkártyával fizeti. Ezen vásárlások számlái nem kerülnek be a könyvelésbe. Bankból bevételezzük a pénztárba mint cégen kívüli kiadási bevételt. Helyesen járunk-e el, ha így könyveljük le a tételeket? Milyen hatással vannak a társasági adóra ezen kiadások? Köszönöm válaszát
Újítás a NAV-tól: adófizetés bankkártyával interneten keresztül is
Cikk
Interneten keresztül, bankkártyával is kiegyenlíthető lesz az adótartozás. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) fokozatosan vezeti be idén az új szolgáltatást.
Így fizetheti adóját bankkártyával
Cikk
Ki és milyen közterheket fizethet bankkártyával? A szabályokról információs füzetet jelentetett meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
Többletmunkát és -költséget hozhat ez az adótörvény
Cikk
A jövedéki adót szabályozó törvény január elsejei változásával átalakul többek között adóraktári és a biztosíték rendszer, az energiaadó beolvad a jövedéki adóba, a cash & carry típusú nagykereskedelmi üzleteknek pedig teljes mértékben át kell állniuk a bankkártyás vagy átutalásos fizetésre – hívja fel rá a figyelmet az EY Magyarország.
Pénztárgép
Kérdés
Társaságunk 2016.09.30-tól nyugtaadási kötelezettségének kizárólag pénztárgéppel tehet eleget (gépjármű-javítási, gépjárműalkatrész-kiskereskedelem). A kérdésünk, hogy hogyan tudunk mégis mentesülni a pénztárgép alkalmazása alól? Társaságunk úgy döntött, hogy minden értékesítésről számlát állít ki (ezt bejelentette a NAV részére a megfelelő nyomtatványon). Nemcsak az üzletekben folyik készpénzes értékesítés, hanem a kiszállított áru ellenértékének egy része is készpénzben folyik be. Ezek elsősorban interneten beérkezett rendelések, amelyeket részben alvállalkozók, részben saját autók visznek ki a vásárlókhoz, akik lehetnek akár magánszemélyek, akár vállalkozások (kereskedők) is. A saját autóval kiszállított áruk ellenértékét a sofőrök az egyik telephelyen működő pénztárba fizetik ki. Az alvállalkozók által kiszállított áruk ellenértéke az előzőhöz hasonlóan pénztárba érkezik vagy átutalással. Jól gondoljuk-e, hogy mivel ezek mind számlával kísért értékesítések, ezért emiatt nem kell pénztárgép (hiszen amiről számlát adunk, arról nem szabad nyugtát kibocsátani)? Úgy gondoljuk, hogy ha nem használunk pénztárgépet, akkor a boltokban történő készpénzes értékesítésekről kell adatot szolgáltatni. De mi a helyzet az előbb részletezett telephelyre befolyt tételekkel? Illetve az alvállalkozó által beszedett készpénzes számlák ellenértékével, ami bankon keresztül érkezik? Illetve kell-e adatot szolgáltatni a bankkártyás tételekről? Köszönettel
Figyelem! Korlátozott bankkártyás tranzakciók az OTP-nél
Cikk
Technikai hiba miatt részlegesen használható az OTPdirekt web-fizetési rendszere, és korlátozottan hajthatók végre a bankkártyás tranzakciók – közölte az OTP Bank csütörtökön az MTI érdeklődésére.
Másodperceken belül landolhat az átutalt pénz
Cikk
Egy hónapon belül elkészülhet az azonnali fizetési rendszerről szóló első megoldási javaslat, amelyet konzultációra bocsát a jegybank – mondta a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzügyi infrastruktúrák igazgatója kedden, a portfolio.hu szakmai konferenciáján, Budapesten.
Pénztárgép és bankkártyás beütés nem egyezik
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kiskereskedelmi tevékenységet folytató - naplófőkönyvet vezető - egyéni vállalkozó a pénztárgépen kívül bankkártyás terminállal is rendelkezik. A bankkártyás vásárlások összege a pénztárgép pénztárjelentésében külön szerepel. Arra szeretnék választ kapni, hogy mi a teendő abban az esetben, ha eltérés van a pénztárgépbe beütött bankkártyás bevétel és a bankkártyás terminál napi záróösszege között. A pénztárgépbe tévesen 980 forint lett beütve, pedig a bankkártyás vásárlás összege 890 forint volt. Elég erről csak egy feljegyzést készíteni, s árbevételként csak a ténylegesen kifizetett összeget szerepeltetni, annak ellenére, hogy a NAV-nál az online pénztárgépen keresztül a nagyobb összeg szerepel? Hiszen tényleges pénzmozgás nem történt, ami alapot adna a naplófőkönyvben - s így az éves elszámolásnál az eredményben - való szerepeltetésben. Ha ez nem lehetséges vagy nem érdemes eltérni a NAV-nál megjelent árbevételtől, akkor azt hogyan kell lekönyvelni? Úgy, mintha a különbözetet készpénzben kapta volna meg? Köszönettel várom válaszát!
Ne dőljön be, ha sms-t kap a NAV-tól!
Cikk
Csalási szándékkal, a NAV-ra hivatkozva kérnek bankkártya-adatokat az állampolgároktól – közölte a NAV.
Pénzt és okostelefont is nyerhetnek a középiskolások a PénzSztárral
Cikk
Ismét jelentkezhetnek a középiskolások a pénzügyi ismereteik bővítését támogató országos pénzügyi-gazdaság versenyre, a PénzSztárra. A szervezők – a TakarékBank főtámogatásával és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal kiemelt szakmai partnerségével – immár harmadik alkalommal hirdetik meg a vetélkedőt, amelynek fő célja, hogy játékos formában felmérje a diákok tudását, fejlessze pénzügyi kultúrájukat, egyúttal segítse a középiskolákat pénzügyi oktatási innovációs törekvéseik megvalósításában. A PénzSztár versenyre 2015. október 5-éig jelentkezhetnek négyfős, 14-20 éves középiskolásokból álló csapatok.
Bankkártyás borravaló - kölcsönzött munkaerő
Kérdés
Kedves Szakértő! Kávézó ügyfelem csak kölcsönzött munkaerőt alkalmaz, saját munkavállalója nincsen. A kérdésem az lenne, hogy ilyen esetben a bankkártyás borravalót kinek kell számfejtenie, bevallania és kifizetnie (a kölcsönző cégnek vagy ügyfelemnek)? Véleményem szerint az egyértelmű, hogy ez a bankkártyás borravaló az szja törvény értelmében a kifizetéskor számfejtendő bérként, melyből csak nyugdíjjárulékot szükséges vonni. Segítségét előre is köszönöm.
Bankkártyával való fizetés könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy ügyvezető rendszeresen a saját bankkártyájával, illetve hitelkártyájával egyenlíti ki a cég nevére kiállított számlákat (például tankolás céges autóba), akkor azt hogyan lehet helyesen könyvelni?