8 találat a(z) azonnali hatály cimkére
Munkáltatói felmondás azonnali hatályal Kérdés
Ha a munkavállalónak mehetnékje van, felmondáskor ezekre figyeljen! Cikk
Tekintettel arra, hogy a munkaerőhiány, illetve az áremelkedések, költségnövekedések egyaránt sújtják a munkáltatókat, nem ritka, hogy a munka- és pihenőidőket a munkavállalói érdekek figyelmen kívül hagyásával osztják be. Ilyenkor gyakran előfordul, hogy a munkavállaló többé nem megy munkába. Lehet, hogy nagyobb keresettel járó állást talál és szeretné a munkaviszonyát mihamarabb megszüntetni.
Közalkalmazotti jogviszony megszüntetése közös megegyezéssel Kérdés
Tudnivalók a munkavállaló felmondásáról Cikk
Nem egyedi eset, amikor a munkavállaló munkaviszonya fennállása alatt keres, majd talál egy új munkahelyet, ahol azonban napokon belül kezdenie kellene. Bár a határozatlan időtartamú munkaviszony megszüntetését nem kell indokolni, a felmondási időt le kell dolgozni. A határozott idejű munkaviszony felmondással történő megszüntetését külön nehezíti, hogy arra csak a törvényben meghatározott indokok alapján kerülhet sor, az azonnali hatályú felmondásnak pedig szigorú követelményei vannak.
Így is megszűnhet a munkaviszony próbaidő alatt Cikk
Ha a munkáltató nem tudja igazolni, hogy a próbaidő alatti azonnali hatályú megszüntető iratot kézbesítette a munkavállaló részére, intézkedése hatálytalan. Ha azonban bizonyítható, hogy a munkáltató szóbeli nyilatkozatát követően a dolgozó abbahagyta a munkát, az utolsó munkában töltött napon a jogviszony a felek ráutaló magatartásával megszűnik – mondta ki a Kúria.
Próbaidős munkaviszony megszüntetése táppénz alatt Kérdés
Tisztelt Szakértő! Korábbi kérdésem szeretném még annyival kiegészíteni, hogy mi van abban az esetben, ha a dolgozó még próbaidő alatt van? Akkor a táppénz ideje alatti felmondás milyen időponttal érvényesíthető? Azonnali hatállyal, vagy a táppénz lejárta után? Válaszát előre is köszönöm.
Felmondott, aztán már nem is ment dolgozni, ez lett a következménye Cikk
Nem tartotta be a munkavállaló a munkaszerződésben előírt felmondási időt, volt munkáltatója beperelte – az ügy végére a Kúria tett pontot.
Végkielégítés 2015-ben, ha a dolgozó mond fel Kérdés
Ha a munkavállaló mond fel 2015-ben azonnali hatállyal és jogszerűen (3 év munkaviszonya megvan), akkor ebben az esetben is jár számára végkielégítés. Természetesen ilyen körülmények között a foglalkoztató ezt sok esetben vitatni szokta, de ha a dolgozó bizonyítani tudja a felmondás jogszerűségét, akkor mindenképpen jár számára a végkielégítés. Kérdéseim: 1.) Hogyan kell értelmezni azt, hogy "azonnali hatállyal és jogszerűen"? 2.) Hogyan lehet bizonyítani, hogy az azonnali hatállyal jogszerű? 3.) Van-e különbség határozott idejű és határozatlan idejű munkaszerződéseknél ebben az esetben?