87 találat a(z) adóhiány cimkére
Vagyonkimentő adócsalókat fogott a NAV Cikk
Több mint egymillió eurós pénzmozgás volt azokon a bankszámlákon, amelyeket zárolt a NAV, hogy a számlatulajdonos ellenőrzésekor megakadályozza az esetleges vagyonkimentést. A gyanús pénzmozgás miatti eljárást a NAV Pénzmosás Elleni Információs Irodája kezdeményezte. Hasonló vizsgálatok nyomán idén már 4,4 milliárd forint adóhiányt állapítottak meg a fővárosi revizorok.
Ezt alaposan elnézte a NAV? Cikk
Jogerősen hatályon kívül helyezte, és új eljárás lefolytatására kötelezte a Győri Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság csütörtökön a Nemzeti Adó-és Vámhivatalt (NAV), amely a jelenleg felszámolás alatt álló Kapuvári Hús Zrt.-nél több százmillió forintos adóhiányt állapított meg – közölte a Győri Törvényszék szóvivője az MTI-vel.
Kockázatos az ilyen számlák kibocsátása és befogadása Cikk
Az érvénytelen, lejárt számla a kibocsátó és a befogadó számára is súlyos következményekkel jár. Erről egy kérdés kapcsán Sinka Júlia adó- és számviteli tanácsadónk tájékoztatta olvasónkat.
Mulasztási bírság átvállalása Kérdés
Vállalkozónál adóhiányt, bírságot és mulasztási birságot állapítottak meg. A levelet a könyvelő iroda kapta, meghatalmazottként az ügyben ő járt el. A levélben a fizetésre kötelezett a vállalkozó. Kérdésem: a könyvelő iroda saját számlájáról rendezheti-e a bírságot és a mulasztási bírságot?
Ötven vagyonosodási vizsgálat, félmilliárdos adóhiány Cikk
Tolna megyében 2013-ban ötven vagyonosodási vizsgálatot végeztek, amelyből 24 esetben állapítottak meg visszaélést, tudta meg a teol.hu a NAV Megyei Adóigazgatóságától.
Elévülés Kérdés
2008. évre a NAV 2010-ben jogerősen adóhiányt állapított meg áfa adónemben. Az adótartozás a mai napig nem került megfizetésre, végrehajtási eljárás alá nem vonta be a hivatal. Kérdésem: milyen elévülési szabályok vonatkoznak az adótartozásra, ha az adóellenőrzés 2010-ben volt, de az adóhiány 2008. évi (2. és 3. negyedévi)? Köszönettel: NL
Importáfa alapja Kérdés
Vállalkozásunk egy osztrák céget bízott meg azzal, hogy Kínából egy termelő gépet importáljon Magyarországra. Az osztrák partner ajánlatában szerepelt a termelőgép behozatala DAP paritással, valamint a gép installációja, és használatának betanítása külön összeggel meghatározva. A vámköltségeket (kezelés, áfa) megfizettük a termelőgép után. Az ügylet utólagos ellenőrzése során a NAV megállapította, hogy az installáció, betanítás után is meg kellett volna fizetnünk a terheket, adóhiányt, bírságot állapított meg. Jogos-e a megállapítás, ha az osztrák partner nyilatkozatát csatoltuk, hogy a szolgáltatásokat ők nyújtották? Válaszukat előre is köszönöm!
Semmije sem volt, 333 millió az adóhiánya, 281 milliós bírságra is kötelezik Cikk
A cégnek bevallása szerint se gépjárműve, se ingatlana, se bejelentett alkalmazottja nem volt, beszerzéseinek értéke 3 hónap alatt mégis elérte a 645 millió forintot. Az adóvizsgálat végeredménye 333 milliós adóhiány – írja a szeged.ma.hu.
NAV jegyzőkönyv Kérdés
Tisztelt Szerkesztőség! Ügyfelemnél iratbetekintést végzett a NAV, egyéb adónem ellenőrzés kapcsán. A szigorú számadású nyomtatvány nyilvántartót, számlatömböket ellenőrizték, és kimásoltak pár darab kimenő számlát. Majd érkezett egy jegyzőkönyv, hogy a vállalkozás a szigorú számadású nyilvántartásai között nem szereplő számlatömbből állított ki számlát, melyen az adatai, mint eladó/értékesítő szerepelnek. Ezt a számlát nem az ügyfelem vásárolta, nem általa lett kiállítva a számla. A nyomtatványboltos nem tudott információval szolgálni arról, hogy ki vásárolta a számlatömböt, mert akkor még nem volt kötelező feltüntetni a vevő adóazonosító jelét. Kérdésem az lenne, hogy a NAV által küldött jegyzőkönyvet ilyen esetben, hogyan kifogásoljuk meg, hiszen nem az ügyfelem által vásárolt és kiállított számláról van szó, és ennek adóhiányát és késedelmi pótlékát a jegyzőkönyvben kilátásba helyezték. Kérem írják meg, ha van erre joggyakorlat, mit tegyünk. Köszönettel: Szabó Anita
Transzferár-háború: milliókat nyerhet a szokásos piaci ár megállapítással Cikk
Majdnem megduplázódott a transzferár-ellenőrzések során feltárt adóhiány az elmúlt három évben; amíg 2011-ben 18 milliárd forint volt a jogerős nettó adókülönbözet, tavaly már több mint 33 milliárd forint – derül ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) statisztikáiból. Ezzel párhuzamosan az adóbírságok is jelentősen emelkedtek: tavaly 8 milliárd forint volt az ára a kapcsolt ügyletek között alkalmazott helytelen árképzésnek, a tartalmilag nem megfelelő transzferár-dokumentációknak, szemben a 2011-es 6 milliárdos összeggel.
Itt a NAV szégyenlistája Cikk
Friss adatokat jelentetett meg a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a jelentős összegű adóhiánnyal érintett adózókról.
Okirat-hamisítás mentette meg az adóhiánytól Cikk
A Kúria ítélete szerint az adójogi tényállást a büntetőügyekben eljáró bíróság jogerős ítélete módosíthatja, ha az adójogi tényállás alapját képező okirat meghamisítására vonatkozó büntetőjogi felelősséget állapítanak meg.
Jogos-e a büntetés? Kérdés
Az adóhatóság áfaellenőrzést folytatott egy cégnél. Az ellenőrzött időszak 2012. szeptember hónap. Adóhiányt állapítottak meg, mert a cég 2012. október 10-étől adószám felfüggesztés alatt állt, és emiatt nem volt jogosult levonható áfát is feltüntetni a bevallásán. A cég a felfüggesztésről 2012. novemberétől tudott, mert októberi bevallására hibaüzenet érkezett a fenti indokkal. De a szeptemberi bevallásra nem jött hibajelzés, az feldolgozottként (tehát elfogadottként) szerepelt a folyószámlán mindvégig. Az adóhiány, s ezáltal a bírság és késedelmi kamat magas. Jogosan? Köszönettel
KIVA-bevallás ellenőrzése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyik ügyfelünk 2013. évben kiva adózást választott, amiből év közben (árbevétel túllépés miatt) kikerült, és újra a társasági adó hatálya alá tartozik. Szeretnénk beadni a kiva-bevallását, de rengeteg megválaszolatlan kérdés merült fel a bevallás kitöltése közben, amelyekre sem a NAV ügyfélszolgálata, sem adószakértők, sem könyvizsgálók nem tudtak válaszolni. A NAV-nak írásban is feltettük kérdéseinket, de ők sem tudtak válaszolni. Ezért arra gondoltunk, hogy beadjuk a bevallást és azonnal kérünk magunk ellen egy vizsgálatot. A NAV ügyfélszolgálata szerint erre nincs előírt formanyomtatvány, simán írjunk egy levelet, és küldjük el az illetékes igazgatóságnak. Kérdésem az lenne, tényleg így működik a bejelentés, valamint a NAV ezt hogyan kell, hogy kezelje? Ha akarja, indít vizsgálatot, ha akarja, akkor nem? A vizsgálat kérésének oka, hogy a megválaszolatlan kérdések miatt akár több millió forint is lehet az adó eltérése (hiány), és nem szeretnénk, hogy egy sok év múlva indított vizsgálaton esetleg adóhiányt tárjanak fel, és ezért büntetést is kelljen fizetni. Előre is köszönet a válaszért.
A selejt bosszúja – nem hinné, mibe köt bele az adóhatóság! Cikk
Selejtezés vagy ingyenes vagyonátadás? Tanulságos eset arról, amikor az utóbbinak minősítette az adóhatóság az előbbit, amit adóhiány megállapítása és bírság kiszabása követett…