90 találat a(z) Unió cimkére
Uniós jogot sért a holland társaságiadó-szabályozás Cikk
Uniós jogot sért, ezért Hollandiának meg kell szüntetnie a nagyvállalatokat adókedvezménnyel segítő, sok vitát kiváltó társaságiadó-szabályozását – jelentette ki az Európai Unió Bírósága csütörtökön.
Kiszivárgott: ennyit veszíthetnek a britek a Brexittel Cikk
Egy, a brit kormány számára készített, kiszivárgott bizalmas előrejelzés szerint az Egyesült Királyság gazdasága előnytelenebb helyzetbe fog kerülni az ország Európai Unióból való kilépése (Brexit) után, bármilyen kereskedelmi megállapodást sikerüljön is kötnie az unióval.
Tavaszig ömlik az uniós támogatás Cikk
Tavaszig odaítélik az uniós fejlesztési támogatásokat, így a magyar vállalkozások korábban kapják meg azokat a környékbeli országok vállalkozásaihoz képest, és két évük marad a fejlesztések befejezésére – mondta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára csütörtökön az M1 aktuális csatornán.
Változtak a fejlesztési adókedvezmény szabályai Cikk
Néhány ponton változtak 2017-ben, illetve 2018-tól a beruházások támogatására vonatkozó uniós szabályok, amelyek következtében hazai támogatási előírások is módosultak. A változások a fejlesztési adókedvezmény feltételeit, igénylését érintik, egy részüket a hatályba lépésüktől (2017. december 14-e), más részüket 2018. január 1-jétől kell alkalmazni.
Több pénz kell az EU-nak, Magyarország növelné a befizetését Cikk
Növelni kell a tagállami hozzájárulásokat az Európai Unió következő költségvetési ciklusában, az egyik legnagyobb nettó befizetőnek számító Egyesült Királyság tervezett kilépése ugyanis a számítások szerint mintegy tízmilliárd eurós lyukat fog ütni a közös büdzsén – jelentette ki Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke ma egy brüsszeli konferencián.
Dupla pénz kell az EU-nak az Európai Parlament elnöke szerint Cikk
Az eddigi 140 milliárd eurónak a duplájára, 280 milliárd euróra (87 ezer milliárd forint) kell emelni az Európai Unió (EU) éves költségvetését – véli Antonio Tajani, az Európai Parlament (EP) elnöke.
Uniós áfareform: a más tagállamba eladott áru után is fel kell majd számítani az áfát Cikk
Az uniós áfareformmal egységes áfarendszer jöhet létre, amely szűkíti az eltérő szabályozás miatt kialakult kiskapukat. Az Európai Bizottság becslése szerint a tagállamokat évente nagyjából 150 milliárd euró (46,3 ezer milliárd forint) kár éri a kieső áfabevételek miatt – hívta fel a figyelmet a nemzetközi adótanácsadó és könyvvizsgáló Crowe FST.
5 fontos lépés, hogy felkészüljön az adatvédelmi rendelet alkalmazására Cikk
Ugyan az Európai Unió Általános Adatvédelmi Rendelete (GDPR) 2018. május 25-én lép hatályba, viszont rengeteg új kötelezettséget vezet be, amelyekre mindenképpen érdemes előre felkészülni. A hazai jogalkotó ugyanis nem biztosít átmeneti időszakot, mely a gyakorlatban azt jelenti, hogy 2018. május 24-éig még csupán az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (infotörvény), azt követően azonban már a GDPR együttes szabályainak kell megfelelni. Összefoglaltuk, mire kell különösen ügyelni.
El kell árulniuk a cégeknek, ki a tényleges tulajdonosuk Cikk
Októbertől a szolgáltatóknak bármilyen új, céges ügyfélkapcsolat létesítésénél rögzíteniük kell a cég mögött álló azon magánszemély (tényleges tulajdonos) adatait, aki a szervezetben 25 százalékos többséggel rendelkezik, vagy aki a szervezet felett egyéb módon tényleges irányítást, ellenőrzést gyakorol – hívja fel a figyelmet a Jalsovszky Ügyvédi Iroda.
Harmadik országba közvetített idegenforgalmi szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Általános forgalmi adó fizetésére kötelezett cég tevékenységi körét kívánja bővíteni. A cég szálláshely- és utazási szolgáltatásokat kíván foglalni Magyarországon és az EU országaiban. Ezeket jutalékkal növelt árért értékesíteni kívánja harmadik országban található és adószámmal rendelkező idegenforgalmi vállalkozásnak, amely csoportokat hoz az unió területére. Az utasokkal szerződéses viszonyban a harmadik országban lévő cég áll. A bejövő számlák áfája levonható-e . illetve a kimenő számla szolgáltatás exportnak minősül -e? Tisztelettel: B.G.
Uniós pénzekre pályáznak a kisvállalkozások Cikk
A következő egy évben a hazai mikrovállalkozások közel negyede, a kisvállalkozásoknak pedig 41 százaléka tervezi, hogy uniós forrásokra pályázik – derül ki a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. megbízásából készült, 500 vállalkozás megkérdezésén alapuló kutatásból.
Egymásnak feszülnek a cseh kis- és nagyvállalkozók Cikk
Míg a cseh nagyvállalatok háromnegyede fontosnak tartja az euró gyors bevezetését, addig a közepes és kisvállalkozók majdnem kétharmada elutasítja a közös pénzt – derült ki abból a felmérésből, amelyet a CSOB bank készített a Mladá Fronta Dnes című napilap számára.
Ajánlat az Egyesült Királyságban tartózkodó uniós állampolgároknak Cikk
Az Egyesült Királyság kész a Brexit után a jelenlegiekkel nagyjából megegyező jogokat biztosítani több mint 3 millió EU-polgárnak, ha előzőleg már legalább öt éve a szigetországban tartózkodtak – ezt a meglepetésszerű ajánlatot tette csütörtök este, az uniós csúcs első napján Theresa May, brit miniszterelnök.
Illeték Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni a következő kérdésben. Leendő ügyfelünk az Unióból kíván használt autókat behozni, majd azokat értékesíteni Magyarországon. Azt az információt kapta, hogy ha ezt a tevékenységet mint kft. végzi, illetékmentesség illeti meg, viszont ha ugyanezt a tevékenységet egyéni vállalkozóként végezné, akkor viszont illetékfizetési kötelezettség terheli. Valóban tesz különbséget a jogszabály illetékfizetési szempontból a két vállalkozási forma között? Üdvözlettel: Cséva
Fogalma sincs, mit csinál az Európai Unió Bírósága? Most megtudhatja Cikk
Négy információs kisfilmet készített az Európai Unió Bírósága.