374 találat a(z) SZÉP-kártya cimkére
Béren kívüli juttatás szociális hozzájárulási adó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2019. július 1-jétől hatályos szociális hozzájárulási adó mértékének változása miatt a 2019. június havi SZÉP-kártya juttatás után, amennyiben azt a munkáltató 2019. 07.0 5-én utalja el, már a kedvezőbb mértékű, azaz 17,5 százalékos szociális hozzájárulási adómértéket kell megfizetni? Köszönettel
Cafeteria elszámolása munkaviszony megszűnésekor
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk év elején megkapta béren kívüli juttatásként SZÉP-kártya vendéglátás éves összegét 150 ezer forintot, de úgy alakult, hogy június 30-ával megszűnik a munkaviszonya. Munkáltató év elején bevallotta és megfizette a 15 százalék szja-t és 19,5 százalék szochót a cafeteria után. Jól tudom, hogy munkaviszony megszűnésekor arányosítani kell a béren kívüli juttatás összegét a munkaviszonyban töltött napokra (181 nap, összege 74 384 forint)? A szabályzat szerint a dolgozótól le kell vonni a túlfizetett összeget. Jól gondolom, hogy a fennmaradó – nem munkaviszonyos – napokra kiszámított 75 616 forintot simán levonjuk a dolgozó nettó béréből? Hogyan kell eljárni ilyen esetben? A már befizetett béren kívüli juttatás adójával mi a teendő? Válaszát előre is köszönöm! Üdv. M.Anikó
Viszik a SZÉP-kártyát, mint a cukrot
Cikk
Jelentősen nőtt a SZÉP-kártyákra érkezett juttatások értéke idén az első negyedévben a kártyakibocsátók adatai szerint, idén a cafeteria-rendszer átalakítása miatt a feltöltések jelentősen meghaladják majd a tavalyit – közölte az OTP Bank, az MKB Bank és a K&H Bank az MTI érdeklődésére.
Cafeteria utalása kilépő dolgozó esetében
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkaviszonyban foglalkoztatott dolgozó kilépése esetében a munkabért 5 munkanapon belül kell átutalni a munkaviszony megszünését követően a törvény szerint. A SZÉP-kártyára történő utalásra mennyi idő van, mikor nem késik elutalni? Illetve ha később történik az utalás, akkor milyen adóvonzata van. Válaszukat előre is köszönöm!
Jutalom fizetése SZÉP-kártyára
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk kérése, hogy a jutalmat nem a bankszámlájára, hanem SZÉP kártyára kéri utalni. Ezt megtehetjük? Véleménykülönbségek alakultak ki ezzel kapcsolatosan. Köszönöm a segítséget!
SZÉP-kártya elfogadása
Kérdés
Az utóbbi időben több olyan kereskedelmi egység (zöldségbolt, élelmiszerbolt) neve, címe van feltüntetve beváltóhelyként, amelyek nem vendéglátó tevékenységet folytatnak. Ellenőrzi-e valamelyik szerv a beváltás jogosságát?
SZÉP-kártya tagnak
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2019. évben a személyesen közreműködő tag részére számfejtett SZÉP-kártya juttatás után a személyi jövedelemadó és a szociális hozzájárulási adón kívül a bérprogramunk számol szakképzési hozzájárulást is. Azzal érvelnek, hogy a társas vállalkozó szakképzésihozzájárulásiadó-alapja a szociális hozzájárulási adó alapja is. Kell-e szakképzési hozzájárulási adót fizetni a személyesen közreműködő tag részére számfejtett SZÉP kártya után? Válaszukat megköszönöm! Üdvözlettel: Csányi Krisztina
SZÉP-kártya: mi lesz az el nem költött támogatással?
Cikk
Az elmúlt hónapokban munkavállalók, munkáltatók, elfogadóhelyek ezrei szembesültek a Széchenyi Pihenő Kártya (SZÉP-kártya) jogi szabályozásának radikális változásával. Sokan bosszankodnak, mások örülhetnek, de mi is történt valójában? Összefoglaltuk a legfontosabbakat.
Cafeteriára jogosultság felmentési időre
Cikk
Munkavállaló kéthónapos felmentési idejét tölti (ebből a munkáltató egy hónap munkával töltését írta elő), és végkielégítésre is jogosult. A felmentési időre, valamint a végkielégítés időszakra jár-e neki cafeteriajuttatás? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda szakértőnk válaszolt.
2019. évi cafetéria könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, legyen szíves segíteni az alábbi idei évi kifizetések és az azokat terhelő adók kontírozásában. 1.) A munkáltató cafetéria keretén belül SZÉP-kártya juttatásban részesíti idén a dolgozóját, havi 20 ezer forint összegben. A munkáltató az e juttatást terhelő adót megállapítja és befizeti, a 20 ezer forintot pedig a dolgozó bankszámlájára utalja. 2) A munkáltató bruttó 10 527 forint (nettó 7 000 forint) önkéntes nyugdíjpénztári kifizetést biztosít a dolgozójának. A nettó összeget a munkáltató az adott nyugdíjpénztár felé folyósítja. Válaszát előre is köszönöm!
Cafeteria 2019: a juttatás, amely áldozatul esett a szigorításnak
Cikk
A munkáltatók jelentős része nem szüntette meg a cafeteriajuttatásokat a jelentősen megemelt közterhek ellenére, de a többség nem vállalta magára a többlet adókat – derül ki egy friss kutatásból. Egy korábban népszerű juttatásfajta szinte teljesen áldozatul esett a szigorításnak.
Nyugdíjas munkavállaló SZÉP-kártya-juttatása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Milyen kötelezettség terheli a nyugdíjas munkavállaló részére adott SZÉP-kártya-juttatást? Kivás és nem kivás cégek esetében is? Köszönöm válaszát.
SZÉP-kártya – jutalék
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: cég fitnesztermet üzemeltet, elfogad SZÉP-kártyával való fizetést, szerződött az OTP-vel, a K&H-val és az MKB-val. Eddig a levont jutalékokról kaptunk számlát. A K&H közölte, hogy törvényi változások miatt most már nem küld áfás számlát, csak egy tájékoztató összesítőt a havonta befolyt forgalomról és a levont jutalékról. Az áfának nyoma nincs. Ez így helyes eljárás? Köszönettel! Ildikó
Cafetéria szabályzat nélkül
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A SZÉP-kártya juttatást, továbbá a sport- és kulturális rendezvényre a belépőt csak cafeteria elemként adhatjuk a munkavállalóknak? Cafetéria rendszer, szabályzat nélkül adható-e, és ha igen, akkor a kedvezményes béren kívüli juttatásokra vonatkozó adózással adható az értékhatárig a SZÉP-kártya, és minden munkavállalónak csak egyforma nagyságrendben? Sport-é s kulturális rendezvényre a belépő is csak úgy adható adómentesen cafeterián kívül, ha minden munkavállalónk egyformán kap? Köszönettel.
SZÉP-kártyára utalás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következőkben szeretném a segítségüket kérni: Az szja-törvény 71. § (1) bekezdése szerint béren kívüli juttatásnak minősül – ha a munkáltató – a MUNKAVÁLLALÓNAK az adóévben a Széchenyi Pihenő Kártya alszámláira utalja a meghatározott összegeket. A 76/2018. számú kormányrendelet szerint 2019. január 5-étől nem a munkáltató köt szerződést a bankkal, hanem a munkavállaló, így a munkáltató személyenként és alszámlánként külön-külön köteles utalni. Kérdésem az lenne, hogy megfelel-e a fenti feltételeknek az, ha a munkáltató nem a munkavállalónak, hanem a MUNKAVÁLLALÓ HÁZASTÁRSÁNAK utalja a cafeteriaösszeget, mivel a házastárs már rendelkezik SZÉP-kártyával? A munka törvénykönyve 158. § (1) bekezdése meghatározza, hogy a munkabért készpénzben vagy a munkavállaló által meghatározott fizetési számlára átutalással kell kifizetni. Kérdésem, hogy a munkavállaló által meghatározott fizetési számla – ahová a nettó munkabérét kéri – csak a nevére szóló bankszámla lehet, vagy lehet a házastársáé, illetve bármely más magánszemélyé? Köszönettel!