371 találat a(z) SZÉP-kártya cimkére
SZÉP-kártya: a pénzforgalmi szolgáltatók nem számíthatnak fel díjat a fel nem használt összegre
Cikk
Megjelent a Magyar Közlöny április 5-ei számában a kormány rendelete a Széchenyi Pihenő Kártya (SZÉP-kártya) felhasználásának veszélyhelyzettel kapcsolatos különös szabályairól.
Javaslat a SZÉP-kártya-szabályok módosítására
Cikk
A Széchenyi-pihenőkártya felhasználásának kibővítését javasolják az élelmiszerboltokban a kiskereskedelmi ágazat képviselői a kormánynak, az iparkamarával közös javaslataikon túl további elképzeléseket is megfogalmaztak a jövő héten bemutatkozó gazdaságvédelmi akciótervhez – írja a Magyar Nemzet.
Szökőév az adózásban
Cikk
Hogyan érinti a szökőév az adózást? Átnézve az adószabályokat, vannak esetek, amikor a szökőév eggyel több napja hatással van az adókötelezettségre. Összegyűjtöttük a legfontosabbakat.
Cafetéria 2020
Kérdés
T. Szakértő! Szeretném megkérdezni, hogy költségvetési szerv esetén a 200 000 forint rekreációs keretösszeg nettó, vagy bruttó összeg. Szeretném megkérdezni, hogy miként alakul az adózás abban az esetben, ha a bruttó keretösszeg 232 500 lesz 2020. évben, mennyi lesz az igényelhető nettó összeg úgy, hogy csak SZÉP-kártyára lehet kérni juttatást az egyes juttatási elemeknél az szja által meghatározott éves keretösszegig.
Béren kívüli juttatás: előnyben a nagyvállalatoknál dolgozók
Cikk
Átlagosan bruttó 371 ezer forintot, a tavalyinál kicsit kevesebbet nyújtanak a munkavállalóiknak cafeteria juttatásként a cégek a Szent István Egyetem és a HR Kutató Központ által végzett friss kutatás szerint, amelyből az is kiderül, hogy elsősorban a nagyvállalatok adnak béren kívüli juttatást – írja mai számában a Világgazdaság.
Ez a legnépszerűbb cafeteriajuttatás a SZÉP-kártya után
Cikk
Jövőre is a SZÉP-kártya lehet a legnépszerűbb elem a cafetéria-rendszerben – közölte a BDO Magyarország.
SZÉP-kártya: jövőre már kisvasúton is felhasználható
Cikk
Jövő januártól a keskenynyomközű vasúton, így akár a felcsúti kisvasúton is felhasználható lesz a SZÉP-kártya. Ehhez persze a szolgáltatóknak be kell szerezniük a kártya elfogadásához szükséges terminált.
SZÉP-kártya
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünknél minden munkavállaló jogosult SZÉP-kártya juttatásra. Egyik munkavállalónk, aki 2019. januártól dolgozott nálunk nem volt hajlandó megcsináltatni a SZÉP-kártya számlaszámát. 2019. október végéig dolgozott nálunk. Ilyenkor a munkáltató, hogyan tud eljárni a SZÉP-kártya juttatás kapcsán?
Kevesebb volt a külföldi vendég a kereskedelmi szálláshelyeken, de nőtt az árbevétel
Cikk
2019. júliusban a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 5,4, a belföldi vendégek által eltöltötteké 1,5 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest a kereskedelmi szálláshelyeken (szállodákban, panziókban, kempingekben, üdülőházakban, valamint a közösségi szálláshelyeken). A szezonális és naptárhatás figyelembevételével a külföldivendég-éjszakák száma 4,5 százalékkal csökkent, a belföldivendég-éjszakák száma 0,4 százalékkal bővült. A kereskedelmi szálláshelyek – folyó áron számolt – összes bruttó árbevétele 4,7 százalékkal emelkedett, közölte a KSH.
Visszahívott cafeteria adója
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalók február hónapban megkapták a féléves cafeteriakeretnek megfelelő 225 ezer forintot, melyet a munkáltató átutalt a megfelelő SZÉP-kártya-zsebekbe. Egyik munkavállaló május elején megszüntette a munkaviszonyát, és nyilatkozatot tett a munkáltató felé az időarányosan őt meg nem illető 75 ezer forint SZÉP-kártyáról történő "visszahívásáról", illetve arról, hogy ez az összeg a SZÉP-kártya bankszámlán rendelkezésre áll, s egyben kérte a munkáltatót, hogy ezen tartozását ne a munkabéréből vonják le. Kérdésünk, hogy ebben az esetben a munkáltató a NAV felé önellenőrzéssel korrigálhatja-e (csökkentheti-e) a már befizetett béren kívüli juttatások adóit az említett 75 ezer forint szja-jával és szochójával? Ha önellenőrizhető, akkor további kérdésünk, hogy mely hónap: február, amikor kifizetésre került, május, amikor kilépett a munkavállaló és a fenti nyilatkozatot tette, vagy az a hónap, amikor a SZÉP-kártya számláját vezető bank visszautalta a munkáltatónak az összeget? További kérdésem még, hogy a számviteli rendezésben egyéb bevételként vagy a cafeteriaszámlára kell ezt csökkentő tételként rögzíteni? Válaszát várva, tisztelettel: Molnár Istvánné
Kevesebb vendég többet költött a kereskedelmi szálláshelyeken
Cikk
2019. májusban a külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 1,6, a belföldi vendégek által eltöltötteké 3,4 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest – közölte a KSH. A szezonális- és naptárhatás figyelembevételével a külföldivendég-éjszakák száma 1,0, a belföldivendég-éjszakák száma 0,5 százalékkal csökkent. A kereskedelmi szálláshelyek – folyó áron számolt – összes bruttó árbevétele 8,8 százalékkal emelkedett. Kereskedelmi szálláshelynek minősülnek a szállodák, panziók, kempingek, üdülőházak, valamint a közösségi szálláshelyek.
Üdültetés céges finanszírozása – szja-szabályok
Cikk
A korábbi években a dolgozók céges üdültetése tipikusan céges és szakszervezeti üdülők fenntartásával valósult meg. Mára az üdültetés és annak adózási szabályai is átalakultak. Cikkünkben bemutatjuk, milyen jogcímen keletkezik adókötelezettség, ha a munkáltató részben vagy egészben finanszírozni kívánja a dolgozók nyaralását.
Béren kívüli juttatás szociális hozzájárulási adó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A 2019. július 1-jétől hatályos szociális hozzájárulási adó mértékének változása miatt a 2019. június havi SZÉP-kártya juttatás után, amennyiben azt a munkáltató 2019. 07.0 5-én utalja el, már a kedvezőbb mértékű, azaz 17,5 százalékos szociális hozzájárulási adómértéket kell megfizetni? Köszönettel
Cafeteria elszámolása munkaviszony megszűnésekor
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkavállalónk év elején megkapta béren kívüli juttatásként SZÉP-kártya vendéglátás éves összegét 150 ezer forintot, de úgy alakult, hogy június 30-ával megszűnik a munkaviszonya. Munkáltató év elején bevallotta és megfizette a 15 százalék szja-t és 19,5 százalék szochót a cafeteria után. Jól tudom, hogy munkaviszony megszűnésekor arányosítani kell a béren kívüli juttatás összegét a munkaviszonyban töltött napokra (181 nap, összege 74 384 forint)? A szabályzat szerint a dolgozótól le kell vonni a túlfizetett összeget. Jól gondolom, hogy a fennmaradó – nem munkaviszonyos – napokra kiszámított 75 616 forintot simán levonjuk a dolgozó nettó béréből? Hogyan kell eljárni ilyen esetben? A már befizetett béren kívüli juttatás adójával mi a teendő? Válaszát előre is köszönöm! Üdv. M.Anikó
Viszik a SZÉP-kártyát, mint a cukrot
Cikk
Jelentősen nőtt a SZÉP-kártyákra érkezett juttatások értéke idén az első negyedévben a kártyakibocsátók adatai szerint, idén a cafeteria-rendszer átalakítása miatt a feltöltések jelentősen meghaladják majd a tavalyit – közölte az OTP Bank, az MKB Bank és a K&H Bank az MTI érdeklődésére.