5612 találat a(z) NAV cimkére

Cikk

Sok üzlet futott bele a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) feketegazdaság ellen alkalmazott új ellenőrzési módszerébe, az "utólagos adótraffipaxba", mert több éve nem adott be adóbevallást, vagy akár tizenötmillió forinttal is kevesebb bevételt vallott be, mint amennyit az online pénztárgépek adatai szerint kellett volna – értesült a Magyar Idők az adóhatóságtól.

Cikk

Üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalás miatt nyomoz a NAV Dél-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága. A gyanú szerint az elkövetők külföldről beszerzett szója áfájával „ügyeskedtek” majdnem egymilliárd forint kárt okozva a költségvetésnek. A NAV pénzügyi nyomozói a teljes kár megtérülését biztosították azzal, hogy a bűncselekményt megszakították, a haszonhúzók vagyonát lefoglalták, és megakadályozták a visszaigényelt áfa egy részének kiutalását.

Cikk

Június végén, július elején jelentősen megnő az utasforgalom a röszkei határátkelőhelyeknél a nyaralni induló családok mellett a Szerbia, Bulgária és Románia felé tartó, nyugat-európai országokban dolgozó vendégmunkások érkezése miatt, ezért a folyamatos határforgalom érdekében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal pénzügyőrei ilyenkor több sávon végzik a vámvizsgálatokat – közölte a NAV sajtó- és kommunikációs főosztályának vám- és jövedéki szóvivője csütörtökön, Röszkén.

Cikk

Hamis felniket foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Győr-Moson-Sopron megyei pénzügyőrei egy autóalkatrész-forgalmazó üzletben. Az elkövető a hamisítványok fogalmazásával, illetve azok internetes reklámozásával, becslés alapján mintegy négymillió forint vagyoni hátrányt okozott a jogtulajdonosoknak.

Cikk

Nem vezeti a jövőben a Nemzeti Adó- és Vámhivatalt Tállai András, a Pénzügyminisztérium parlamenti államtitkáraként dolgozik tovább. A politikus erről a Magyar Időknek nyilatkozott, az interjú a szombati számban jelent meg.

Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 3006/2018. számon útmutatót adott ki a NAV-nak az adózás rendjéről szóló 2017. évi CL. törvény, az adóigazgatási rendtartásról szóló 2017. évi CLI. törvény, valamint az adóhatóság által foganatosítandó végrehajtási eljárásokról szóló 2017. évi CLIII. törvény alapján történő bírságolási gyakorlatáról.

Kérdés

Tisztelt Szakértő! A Kfv.I.35.760/2016/6. számú ügyben a Kúria úgy döntött, hogy – figyelemmel az 5/2017.(III.10.) AB határozatra – határidő túllépése esetén az adóhatóság nem szankcionálhatja az adózót. A konkrét ügyben egy elsőfokú határozat meghozatalakor esett késedelembe az adóhatóság. Kérdés: ha az adóhatóság ugyan időben meghozza az elsőfokú határozatát, de az ellenőrzés határidejét jelentősen túllépi (például 90 nap helyett 360 nap alatt fejezi be az ellenőrzést, azaz a megbízólevél kézbesítésétől a jegyzőkönyv elkészítéséig közel egy év telik el), továbbá a jegyzőkönyvet az elkészültét követően 2 hónap múlva postázza, akkor ezek közül valamelyik (akár mindkettő) határidő túllépése esetén sem szankcionálhat a NAV? Kérem, sorolja fel, hogy a Kúria döntése nyomán milyen szankciókat (adóbírság, mulasztási bírság, késedelmi pótlék, késedelmi kamat stb.) nem szabhat ki az adóhatóság, határidő túllépése esetén! Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Szekeres Zsolt

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Egyszerűsített végelszámolás - ügyvezető

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Többes jogviszony

dr. Radics Zsuzsanna

tb-szakértő, jogász

Szja-kedvezmények

Surányi Imréné

okleveles közgazda

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 május
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Együttműködő partnereink