2071 találat a(z) KATA cimkére
Katás 24 millióig/2.
Kérdés
Tisztet Szakértő ! Az előző kérdésemre adott válaszát értem. A NAV adott esetben egyesíti az egyéni vállalkozó és bt. bevételeit és a 12 millió feletti bevételre 40 százalék adót állapít meg. Konkrét eset alapján kérdezem: mi lesz az áfával, ha az alanyi mentes egyéni vállalkozónak és szintén alanyi mentes bt.-nek is 7-7 millió bevétele van. Köszönöm válaszát CSCS
Katás egyéni vállalkozás bejelentkezés
Kérdés
Tisztelt Szakártő! Kérdésem adózói bejelentkezéssel kapcsolatos. Áfakörös főállású mezőgazdasági őstermelő (áfa-elszámolás az általános szabályok szerint történik) szaktanácsadói tevékenység gyakorlására bejelentkezhet-e egyéni vállalkozóként, ahol áfa alanyi mentességet és kata szerinti adózást választana. Az egyéni vállalkozói bejelentő lapon a KATA választási lehetőség felajánlása úgy szól, hogy "egyúttal magamat mint magánszemélyt kisadózóként" bejelentem. Tehát ha az egyéni vállalkozásomban a KATA szerinti adózást jelentem be, akkor a mezőgazdasági őstermelő tevékenységemben nem lehetek tételes költségelszámolású? A KATA hatálya alá történő bejelentkezés minden magánszemélyként végzett tevékenységre vonatkozni fog? Remélem érthetően tettem fel a kérdést. Köszönettel várom válaszát.
Jogdíj
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A jogdíj bevételt eddig mint magánszemélynek önálló jövedelemként utaltuk, levonva az szja- és az eho-kötelezettségeket. Most viszont a jogutód úgy döntött, egyéni vállakozó lesz kata adózásban, és számlát ad nekünk a jogdíjról. Az a konkrét kérdésem: ebben az esetben vonjunk le szja és ehót is fizessünk, vagy a kata ezt most kiváltja? Köszönöm. http://adozona.hu/kerdesek/2017_5_4_KATA_sir#utm_source=dailypost&utm_medium=email&utm_campaign=notice
Szünetelő katás egyéni vállalkozó megszüntetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy katás egyéni vállalkozó 2016. 04. 29-étől szünetelteti a tevékenységét. 2017. 05. 04-ével szeretné megszüntetni a vállalkozást. Szünetelő katás egyéni vállalkozó egyből megszüntetheti a tevékenységet, vagy előbb vissza kell jönnie a szüneteltetésből? Ha vissza kell jönnie, katásként meg kell fizetni az 50 000 Ft-ot teljes hónapra? Vagy visszajöhet az szja alá tartozó sima egyéni vállalkozóként és úgy lehet megszüntetni? Köszönettel: Fidler Gáborné
Katás egyéni vállalkozó keresőképtelensége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nem főállású katás egyéni vállalkozó hosszabb időre keresőképtelenné válik. Egyéni vállalkozásában közvetítési, ügynöki szolgáltatást, és egyéb számítástechnikai tevékenységet végez. Mentesülhet-e a havi 25 ezer forint megfizetése alól, és ez időre szerezhet-e bevételt, ha egy családtagja végezné a tevékenységet? További kérdésem hogy a családtag megbízási szerződéssel, mint magánszemély elláthatja-e a feladatot, vagy csak munkaviszony létesítésével? Köszönöm megtisztelő válaszát.
Kata és betegállomány
Kérdés
Kata hatálya alatti egyéni vállalkozó 2017.03.13-tól betegállományban volt 2017.04.14-ig. A húsvéti ünnepek alatt kiderült, hogy továbbra is fennáll a problémája, ezért 2017.04.20-án ismét kiírta betegállományba az orvos, és várhatóan még májusban is betegállományban lesz. Kérdésem: 2017. április hónapjára kell-e az 50 000 forintot fizetnie? Válaszukat köszönöm.
Hallgatói jogviszony melletti munkaviszonyból származó jövedelem utáni adózás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyetemi hallgatói jogviszonyban álló nappali tagozatos hallgató vagyok, és egy cégnél kaptam munkalehetőséget egy egyszeri projektre (kb. 3 hónap munka, havi 200 ezer forintért). A költségek elhanyagolható mértékűek. Alkalmazotti státusz nem jön szóba. Milyen adózási formát válasszak, ami a legoptimálisabb (kata, megbízási szerződés, egyéb)? Köszönöm a választ.
Kivások tb-je: így fizetnek járulékot, és kapnak utána ellátást
Cikk
Noha a kata és a kiva szabályait ugyanazon törvényben (2012. évi CXLVII.) találjuk, a két adózási forma társadalombiztosítási szempontból (is) teljesen más logikát követ. Míg a kisadózás egy új (az egyéni és társas vállalkozótól teljesen különböző) biztosítási jogviszonyt keletkeztet (vagy éppen kizárja valamennyi tb-ellátásból a kisadózást választó vállalkozót), addig a kiva nem érinti a tulajdonos tagok társadalombiztosítási jogállását.
Katás jövedelem melyik hónapra vonatkozik, ha a táppénzes időszak alatt folyt be?
Kérdés
Kedves Szakértők! Már volt erre vonatkozó kérdésem, aminek megválaszolását ezúton is köszönöm, egy kis pontosításra lenne még szükségem, mégpedig, hogy ha a táppénzes időszak 2017. 01. 27-én kezdődött meg (munkát nem végzett a vállalkozó egészen 2017. 02. 28-áig), de átutalásos bevétele, melynek számláját 2017. 01. 19-én állította ki, 2017. 02. 01-jén folyt be, akkor az a bevétel a 2017. 02. hó bevétele lesz (a PTGSZLAH típusú nyomtatvány szempontjából) annak ellenére, hogy ott táppénzen volt egész hónapban? Köszönettel.
Többes joviszonyú kft. tag és egyéni vállalkozó kata
Kérdés
A következőben szeretném a segítségüket kérni: van egy egyszemélyes kft., ahol a többségi tulajdonos az ügyvezető munkaviszonyban. Emellett kiváltotta az egyéni vállalkozását és bejelentkezett a katába mint főállású egyéni vállalkozó. A kérdésem az lenne: ha az ügyvezetést munkaviszonyban heti 4 órában látná el, személyesen nem működik közre a kft.-ben, lehet-e az egyéni vállalkozásában főállású katás. A másik verzió, hogy alkalmaz négy órában egy ügyvezetőt, aki egyben dolgozik mást is a kft.-ben, és a tulajdonos csak az egyéni vállalkozást vinné katásként. Köszönöm a segítséget.
Katás betéti társaság
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérném szíves segítségét, hogy az alábbi paraméterekkel alapítható-e katás bt. A beltag s egyben ügyvezető (megbízási jogviszonyban) egy öregségi nyugdíjas lenne, havi 25 ezer Ft-os kata megfizetésével. A kültag egy olyan személy lenne, aki egy egyszemélyes kft.-ben főállású társastagos ügyvezető, plusz egy másik katás betéti társaságban beltag és ügyvezető egyben (ott megfizeti a 25 ezer Ft katát). Ebben az új bt.-ben ez a kültag ügyvezetést nem vállalna, hanem alkalmazotti státuszban (heti 5 órában) takarítana bruttó 25 ezer Ft-ért (melynek a járulékait értelemszerűen megfizeti a bt.) A lényegi kérdés, hogy lehet-e ő így ebben a formában (hogy munkaviszonyban takarít) az új bt.-ben kültag és meg kell-e kötelező jelleggel utána is fizetni a 25 ezer Ft kata adót? Válaszát megköszönve tisztelettel maradok.
Katás betéti társaság
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Abban kérném szíves segítségét, hogy az alábbi paraméterekkel alapítható-e katás bt. A beltag egy öregségi nyugdíjas lenne, aki személyesen nem működik majd közre, s az ügyvezetést sem ő látná el. A kültag egy olyan személy lenne, aki egy egyszemélyes kft.-ben főállású társastagos ügyvezető, plusz egy másik katás betéti társaságban beltag és ügyvezető egyben (ott megfizeti a 25 ezer Ft katát). A lényegi kérdés, hogy lehet-e ő így ebben a formában ebben az új bt.-ben kültag és ügyvezető? Valamint, hogy a nyugdíjas beltag után (fent leírt esetben) kötelező-e megfizetni a 25 ezer Ft kata adót? Illetve (ha működik egyáltalán a fent leírt kültagos eset) a kültag után kötelező-e megfizetni a 25 ezer Ft katát? Elnézést, ha kissé összetett a kérdés, de az adózók fantáziája néha határtalan. Válaszát megköszönve tisztelettel maradok.
Katás bt. beszámolója
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérném szíves segítségét: katás betéti társaságnak kell-e benyújtania mikrogazdálkodói beszámolót az Igazságügyi Minisztérium Céginformációs Szolgálatához? Válaszát megköszönve tisztelettel maradok.
Kata és bérbeadás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Van egy katás egyéni vállalkozó, aki ingatlan- és ingóbérbeadási tevékenységet szeretne végezni. Az ingatlan nincsen bent a vállalkozásban, az ingóságokat még a katás időszak előtt vásárolta a vállalkozásba. Adóügyileg kifogásolható-e, ha a vállalkozó az ingatlan-bérbeadási tevékenységet magánszemélyként, az ingóságok bérbeadását (amit a bérbevevő ugyanazon helyiségben használ) vállalkozóként végzi ugyanannak a vállalkozónak?
Fiatal gazda támogatása 2017
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1. Fiatal gazda támogatást elnyert pályázó ültetvénytelepítést vállalt, amely 5 év múlva fordul termőre. Kérdésem, hogy a telepített ültetvény ápolásával kapcsolatban évente felmerülő költségeivel szemben lehet-e minden évben az adott költséggel megegyező támogatást bevételként figyelembe venni? Vagy mivel majd csak 5 év múlva fordul termőre (akkor kerül üzembe helyezésre), így majd csak az 5. évben lehet a bekerülési értékkel megegyező összegű támogatást bevételként figyelembe venni? 2. Ha majd csak az 5. évben (termőre fordulás éve) vehető figyelembe a támogatás bevételként, akkor felmerül az a kérdés, hogy mi a teendő akkor, ha a megelőző 5 évben már merült fel annyi egyéb más költsége, amely lefedi a támogatást. Ebben az esetben végülis nem fog tudni támogatást felhasználni az ültetvény telepítésével kapcsolatban? 3. Ha kap 9,2 millió forint támogatást, és ebből 7 millió forintért vásárol ültetvényt, akkor az ültetvény bekerülési értékét a termőfölddel együtt (amelyen az ültetvény van) elszámolhatja a vásárlás évében egy összegben értékcsökkenési leírásként? 4. A kapott támogatás beleszámít az alanyi adómentes értékhatárba szja és kata adózás esetén? 5. A jelenlegi fiatal gazda pályázati kiírás megengedi, hogy a pályázó katát válasszon, viszont a pályázat kiíró előírása szerint ez esetben is tételesen vezetnie kell a költségeit. Kérdésem: az értékcsökkentést ugyanúgy kell vezetni, mintha szja adózó lenne? A kata tételes adó is költségnek számíthat? Köszönöm.