233 találat a(z) Kína cimkére
Döcögve halad előre az EU a kínai tárgyalásokkal Cikk
Nagyobb erőbedobásra sürgette Kínát az EU az államfővel és a miniszterelnökkel hétfőn tartott videókonferencián az éghajlatváltozás elleni küzdelemben és a gazdasági és a kereskedelmi feltételek kiegyensúlyozásában, a Hongkong autonómiáját súlyosan sértő törvénytervezet visszavonását is sürgetve. Az európaiak még nem adták fel a reményt, hogy év végéig ki lehet tárgyalni az egyenlő feltételeket biztosítani hivatott átfogó beruházási egyezményt, a földrajzi árujelzők elismeréséről ugyanakkor már néhány héten belül aláírhatják a megállapodást, olvasható a Bruxinfo oldalán.
Ezért bírságol a kínai internetfelügyelet Cikk
Ízléstelenségre hivatkozva bírságolt meg kínai streaming szolgáltatókat a helyi internetfelügyelet, elmarasztalva őket azért, mert az oldalakon látható videókban nők mélyen kivágott ruhákat viselnek, férfiak pedig "illetlenül" táncolnak és csúnyán beszélnek.
Enyhít a légitársaságok berepülési korlátozásán Kína Cikk
Kína enyhíti a koronavírus-járvány miatt a nemzetközi légitársaságokra vonatkozóan bevezetett korlátozásokat – közölte a pekingi polgári légiközlekedési hatóság egy nappal az után, hogy Washington bejelentette a kínai utasszállítók berepülésének tilalmát.
Kína teljes mértékben eleget fog tenni a környezetvédelemi ígéreteinek Cikk
Kína az új koronavírus-járvány ellenére tartani fogja magát a párizsi klímaegyezményben foglalt vállalásaihoz – közölte a kínai környezetvédelmi minisztérium kedden.
Megszavazták: épülhet a Budapest-Belgrád vasútvonal, zömmel kínai hitelből Cikk
Elfogadta az Országgyűlés kormánypárti többsége – 133 igen szavazattal, 58 nem és 3 tartózkodás mellett – a Budapest-Belgrád vasútvonal beruházás magyarországi szakaszának fejlesztéséről, kivitelezéséről és finanszírozásáról szóló törvényjavaslatot. A kiemelten közérdekű beruházás Budapest-Kelebia közti szakaszát 15 százalékban a magyar fél finanszírozza, 85 százalékban a kínai biztosítja a forrásokat. A hitelt a Kínai Export Import Bank folyósítja, ezen hitelszerződés megkötését teszi lehetővé a törvény.
Az Európai Bizottság vámot vet ki kínai acéltermékekre Cikk
Az Európai Bizottság újabb dömpingellenes intézkedéseket vezet be kínai acéltermékekre – derül ki a Bizottság sajtóközleményéből.
Koronavírus: borúlátó az OECD, csökkentette növekedési előrejelzését Cikk
A gazdasági és pénzügyi válság óta a legnagyobb visszaesésre kell számítani a világgazdaság teljesítményében a koronavírus-járvány kitörése miatt – írja a párizsi székhelyű Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) ma kiadott köztes világgazdasági helyzetjelentésében.
Üzleteket zár be az Adidas a koronavírus miatt Kínában Cikk
A koronavírus-járvány miatt az Adidas német sportszergyártó forgalma 85 százalékkal esett Kínában éves összevetésben a holdújév végétől, január 25-étől számított bő három hét alatt.
Vámszakértői kérdés kínai dropshipping ügyben Cikk
A dropshipping, ahogy a világon, így Magyarországon is egyre elterjedtebb kereskedelmi módszer. Az áru beszerzése nemcsak az Európai Unió területéről, hanem akár Kínából is történhet. Mivel Kína azonban már az uniós határon kívül esik, ezért vámügyi feladatok is felmerülnek az ügylettel kapcsolatban. Olvasónk kérdésére Tüske Péter vámszakértő adott választ.
A Toyota ismét elhalasztotta kínai gyáraiban a termelés újraindítását Cikk
A Toyota japán járműgyártó pénteken bejelentette, hogy az új koronavírus terjedése miatt csak február 17-e után indítja újra a termelést négy kínai gyárában.
Afrikai sertéspestis: csökken a globális sertéshústermelés Cikk
Az olyan afrikaisertéspestis-vírus által érintett régiókban, mint Ázsia, Kelet-Európa és Afrika, várhatóan csökkentik a termelést, olvasható a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara oldalán.
Vámszakértői kérdés kínai dropshipping ügyében Kérdés
Egyéni vállalkozó a webshopban rendelt árut (festmény-nyomat) dropshipping értékesítéssel juttatná el a vevőkhöz. A jellemző vételár szállítással 10-40+ USD között lesz. A vevők uniósak és 3. országbeliek is lesznek. A kínai dropshipping szerződések általános jellemzője: kifizetéskor az áruk tulajdonjoga átszáll a vállalkozóra, az áru ezután a vállalkozó megbízásából a kínai nagykereskedőtől közvetlenül a vevőhöz érkezik postai úton. Az uniós vevőkkel kapcsolatban kérjük elsősorban a véleményét: – Hogyan kellene szervezni a termék vámkezelését, olyan értékű árunál, amit kiválasztanak vámkezelésre. Ennek is két esete, ha az ügyfél előre megfizeti az áfát a vállalkozónak vagy nem? – Legális-e a kereskedés, ha a vevőhöz érkező termékek ára postázással együtt sem éri el a 22 eurót? Felmerül a kérdés, hogy itt kereskedelmi forgalmi mennyiségű áruról van szó (a vállalkozó szemszögéből), és vonatkozik-e erre is a 22 eurós áfamentesség (ha vevői csomagonként nem éri el az érték a 22 eurót)? – Ha a fenti kialakítást nem találja jogszerűnek, tud-e olyan tanácsot megfogalmazni, amivel jogszerűvé tehető? – Kérem, segítsen még értelmezni, a 37 eurós "kiskapu" mennyire áll erre a helyzetre, és hogyan lehetne beépíteni a folyamatba: a 2017. évi CLII. törvény 162. § (5) bekezdésében: “(5) A vámhatóság által kiszabott... kis összegű, 10 EUR-nál... kevesebb egyéb terhek összegét... nem kell megfizetni, illetve visszafizetni." (37 eurós áru terhe csak a 27% áfa, azaz 9,99 EUR)!
Fegyverszünet az USA és Kína közötti kereskedelmi háborúban? Cikk
A jövő héten aláírhatják az amerikai-kínai kereskedelmi háború lezárását célzó részmegállapodást.
Nagy-Britanniában vámolva Kérdés
Kérdésem a következő: A társaság Kínából rendelt meg egy árut, amit érthetetlen okból Nagy-Britanniában vámoltak, és a vámügyintéző társaság kifizettette velünk a 20%-os importáfát. Addig nem kaptuk meg a kért terméket, amíg ezt ki nem fizettük. Hogyan lehet ezt visszaigényelni?
Drágult a kőolaj Cikk
Több mint egy dollárral emelkedett a kőolaj világpiaci ára ma azokra a hírekre, melyek szerint a nagy olajexportáló országok szövetsége kitermelésük eddiginél nagyobb mértékű csökkentéséről dönthetnek e heti ülésükön, miközben Kína feldolgozóiparának élénkülése a kereslet erősödését jelezheti előre.