243 találat a(z) Kína cimkére
Kínai válasz az amerikai importvámokra
Cikk
Importvámokat vezetett be Kína bizonyos amerikai termékekre, válaszul az új amerikai importvámokra, ezek hétfőtől hatályosak is – jelentette be a pekingi pénzügyminisztérium, miután kínai tisztségviselők már hetek óta figyelmeztették az Egyesült Államokat, hogy nem maradnak tétlenek a két ország közötti kereskedelmi vitában.
Kínából beszerzett termék – teendők az áfa kapcsán
Cikk
Az áfanyomtatványon hol kell bevallani a Kínából behozatott, Szlovéniában vámolt terméket, ki kell-e fizetni előre az áfát? – kérdezte az Adózóna olvasója. Nagy Norbert adószakértő válaszolt.
Aggódnak a szójatermelők a retorziók miatt
Cikk
Kína ellenlépésekkel fenyeget, miután az Egyesült Államok a szellemi tulajdon megsértése miatt vámokat vet ki a behozott áruk egy részére – írja a Világgazdaság.
Kínából beszerzett termék bejelentése
Kérdés
Ügyfelem Kínából hozat be terméket, amit Szlovéniában vámolnak, és ekáerszám igénylésével hozzák be Magyarországra. Kérdésem az lenne, hogy milyen bejelentési kötelezettségem van? Az áfanyomtatványon hol kell bevallanom, ki kell-e fizetni előre az áfát? Köszönettel várom válaszukat.
Csökkentik az adókat Kínában
Cikk
Kínában 174 milliárd dollárnyi adócsökkentést hajtanak végre az idén, miközben a kormány a költségvetési bevételek növekedésével számol.
30-50 százalékos importvámot is kivet Amerika
Cikk
Donald Trump amerikai elnök néhány importáru magas vámjáról írt alá rendeletet, sajtóértesülések szerint a kormányzat újabb magas védővámokat készít elő.
Mit keres nálunk a kínai kormányfő, és mit gondol Orbán Kelet-Közép-Európáról?
Cikk
Kína és a kelet-közép-európai országok együttműködése kölcsönösen előnyös minden országnak – mondta Li Ko-csiang kínai miniszterelnök a Kína és tizenhat kelet-közép-európai ország gazdasági és kereskedelmi fórumának megnyitóján, Budapesten.
A Facebookot is lekörözte a legnagyobb ázsiai cég
Cikk
A kínai Tencent internetes technológiai holding piaci tőkeértéke az ázsiai vállalatok között elsőként lépte át az 500 milliárd dolláros határt, és globális összevetésben megelőzte a Facebook piaci tőkeértékét is.
Mehet a magyar tej Kínába
Cikk
A Földművelésügyi Minisztérium több éves egyeztetéseinek köszönhetően péntektől lehetővé vált 13 magyar létesítmény számára, hogy tejet és tejtermékeket szállítson a Kínai Népköztársaság területére – közölte a tárca az MTI-vel pénteken.
Nincs még vége az olajbiznisznek, tovább nő a kereslet
Cikk
Az elkövetkező huszonöt évben még emelkedni fog a világ olajkereslete, elsősorban a gépjárművek növekvő száma miatt, ami 2040-re a jelenleginek közel a duplájára, kétmilliárdra emelkedik – jelentette be a kőolajat-exportáló országok szervezete, az OPEC bécsi központja.
Kínai import
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországi vállalkozás (alanyi adómentességet választott) Kínából szerzett be tárgyi eszközt, melyet bérbe ad Magyarországon. Az eszköz Szlovénián keresztül érkezett Magyarországra, a vámkezelés Szlovéniában megtörtént egy szlovén vámjogi képviselő által, aki Magyarországra fuvarozta a terméket (a vámpapírokon áfa nem szerepel). Jelenleg a szlovén vámügyintéző/fuvarozó cég által megküldött vámpapírok és a fuvarozási költségről szóló számla áll rendelkezésre a magyar vállalkozásnál. Az import áfát önadózással kell megállapítani Magyarországon? Megállapítható ez a kínai számla nélkül is? Melyik bevallási időszakban milyen bevalláson kell bevallani és mikor kell megfizetni? Mi lesz az áfa alapja? Köszönettel.
A hamis kínai méz jelentős versenyhátrányt okoz az uniós méztermelőknek
Cikk
A megtermelt méz kétharmadát tudják eladni a magyar termelők az uniós piacon.
Áfa
Kérdés
Indiai partnerünk csak fűnyíró alvázat szeretne vásárolni magyar székhelyű társaságtól. Az alvázat a magyar cég egy kínai cégtől vásárolja, és adja el az indiai partnernek, erről az indiai partnernek is tudomása van. Közvetlenül Kínából szállítanák Indiába a magyar székhelyű társaság által a kínai cégtől megvásárolt, és az indiai cégnek értékesített fűnyíróalvázat. Tehát a magyar cégnek számlázna az eladó kínai cég, a magyar cég számlázna az indiai vevő részére, az áru útja Kína–India, Magyarországra nem kerül az áru. Előre fizetne az indiai vevő a magyar társaságnak. Kérdéseim: – A szerződéskötéskor mire kell különösen odafigyelni, hasonló ügyletek esetében milyen paritás a szokásos? – Milyen számlát kell befogadni és kibocsátani, hol, mely sorokban kell szerepeltetni az áfabevallásban? – Számvitelileg hogyan kell elszámolni?
Környezetvédelmi okokból vasútra tereli az áruforgalmat Kína
Cikk
A súlyos légszennyezés miatt vasútra tereli át Kína a dízel kamionokkal közúton bonyolított ömlesztett teheráru forgalom jelentős hányadát.
Behozatal Kínából
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy svéd vállalkozás részére végez bérmunkát. Az anyagot a svéd partner Kínában vásárolja, az anyag szállítási címe ügyfelem magyarországi telephelye. Az anyag beérkezésekor a vámeljárás keretében a vámot és az áfát ügyfelem nevére vetik ki. Az anyagot ügyfelem megmunkálja, és a megmunkált terméket szállítja ki a svéd megrendelőhöz. Ügyfelem levonhatja-e a vámhatározatban kivetett importáfát ebben az esetben, figyelemmel arra, hogy anyagszámla nem áll a rendelkezésére, mert a számla a svéd partnernek érkezik? A vám összegét hogyan kell könyvelni? Esetleg a svéd partner felé tovább kell hárítani az áfát? És a svéd partnert, mint külföldön megfizetett áfát az ELEKÁFA rendszerben kérheti vissza? Ilyenkor hogyan kell az ügyletet számvitelileg is elszámolni? Köszönettel: Bné