337 találat a(z) EKÁER cimkére

Ekáer, kockázatos termék Kérdés

Hasonló cimmel,csak kérdőjellel van egy megválaszolatlan kérdésem. A rendelet megjelenése után sem tiszta számomra, hogy ha a kockázatos és nem kockázatos kategóriák értékhatárait összevonták, akkor a két kategóriát is? Az eddig egyéb kockázatos termékek is kockázatosnak számitanak, és biztositékot is fizetni kell? Például használtruha-szállitás nem útdijköteles gépjármüvel. Amikor a rakomány egy részét konkrét vevőnek szállitjuk, a többi részét pedig megpróbáljuk eladni hasonló cégeknek. Ami vagy sikrül,vagy nem. A konrét vevőnek szállitandó termékre kérek számot, ha eléri az értékhatárokat. De a többivel mi a teendő? Sőt a gépkocsin még textilhulladék (úgynevezett géprongy) is van ,ami forditott áfás. Az melyik kategórába tartozik? Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm.

Ekáer-biztosítékadási kötelezettség Kérdés

Társaságunk a nemzetgazdasági miniszter 5/2015 (II.27.) NGM rendelet alapján az általa értékesített termékek vonatkozásában ekáerszám igénylésre kötelezett. A rendelet 16. §-ában foglaltak alapján kockázati biztosíték fizetésére is kötelezettek vagyunk. Kérdésünk a rendelet 16. § (8) bekezdés b) pontjában foglaltakkal kapcsolatos, amely szerint mentesül a biztosítékadási kötelezettség alól az az adózó, aki legalább két éve működik és szerepel az állami adó- és vámhatóság által vezetett köztartozásmentes adózói adatbázisban, valamint a 11. § és a 13. § szerinti bejelentés időpontjában nem áll adószám felfüggesztés hatálya alatt. Társaságunk szerepel a köztartozásmentes adózói adatbázisban, kérdésünk a legalább két éve tartó működéssel kapcsolatos. Társaságunk 2013. november hónapban alakult, viszont átalakulással jött létre egy másik társaságból történő kiválás útján. A társaságunk jogelődje már több mint 10 éve működik. Ebben az esetben társaságunk mentesülhet-e a biztosítékadási kötelezettség alól?

Ekáermentesség Kérdés

Tisztelt Szakértők! Az alábbi kérdésem lenne: Ügyfelem zöldségek fuvarozásával foglalkozik. Valahol olvasta, hogy lehet a NAV-tól mentességet kérni az alábbi indokok alapján: – saját árut fuvaroz (nem bérfuvarozó) – saját terméket fuvaroz – 20 kilométeren belülre szállít Ezek alapján lehet mentességet kérni? Ha igen, akkor milyen nyomtatványon? Ezt ügyfélkapun keresztül be lehet adni? Vagy papíralapon kell kérelmezni? Köszönöm szépen a segítségüket!

Szigorítások és könnyítések az ekáerben. Itt vannak a részletek! Cikk

2015. február 27-én, pénteken este kihirdették az új ekáer szabályokat, melynek eredményeként március 1-jén vasárnap lejárt az ekáer próbaüzeme, és beindult az éles rendszer. Az új szabályok változást hoznak a mentességek kiterjesztésén túl a bejelentésre kötelezettek személyében és a bejelentendő adatok körében is – írja a LeitnerLeitner adózásról érthetően című blogjában Jancsa-Pék Judit.

Ekáer: megjelent a rendelet Cikk

Az utolsó előtti pillanatban jelent meg a nemzetgazdasági miniszter rendelete az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer) működéséről.

Az ekáer még nem alkalmas az éles üzemre, állítja a szakmai szövetség Cikk

A Magyarországi Logisztikai Szolgáltató Központok Szövetsége (MLSZKSZ) üdvözli az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer) újrahangolását, de azt még nem tartja alkalmasnak az éles üzemre, ezért a tesztidőszak meghosszítását és a rendszer módosítását kezdeményezi - közölte a szervezet szerdán.

Ekáer-fogalmak, amelyekkel muszáj tisztában lenni Cikk

Ki a címzett, ki a fuvarozással érintett az elektronikus áruforgalmi ellenőrző rendszer (ekáer) fogalmai szerint? Láncügyletben kinek kell ekáerszámot kérnie? Megmutatjuk, miket kell vizsgálniuk az adózóknak.

Ekáer – fuvareszköz azonos az áruval Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kérjük szíves válaszát az ekáer alkalmazásával kapcsolatban, ha a vállalkozás használt gépjárművek forgalmazásával foglalkozik. Más EU-s tagállamból beszerzést is megvalósít ,és értékesít is más EU-s tagállamba. Ezeknek a gépjárműveknek – tehát itt áruknak – a szállítása „saját lábon” történik mindkét irányba. Ilyen esetben hogyan értelmezhető, illetve választható szét a szállító jármű és az áru fogalma, hiszen a törvény szövege úgy kezdődik, hogy „Útdíjköteles gépjárművel végzett közúti fuvarozással”? Mivel ebben az esetben, ha helyesen értelmezzük, akkor a szállító jármű azonos az áruval, és így nem tudjuk eldönteni, hogy melyikre vonatkozó paramétereket kell alkalmazni az ekáer-kötelezettségünk megállapításánál. Válaszát tisztelettel köszönjük.

Máris módosították az ekáer törvényi előírásait Cikk

Február 1-je helyett március 11-étől kell első alkalommal kockázati biztosítékot nyújtani az erre kötelezett, kockázatos termékeket fuvarozó vállalkozásoknak - döntött a parlament pénteken azzal, hogy elfogadta az adózás rendjéről szóló törvénynek az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszerrel (ekáer) összefüggő módosítását.

Ekáer: itt van az új szabályok tervezete! Cikk

Közzétette honlapján az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszer (ekáer) működéséről szóló miniszteri rendelet tervezetét a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

Kiszűri az áfacsalásokat, vagy növeli a papírmunkát? Az ekáerről vitáztak a képviselők Cikk

Kivételes eljárásban folytatta le az adózás rendjéről szóló törvény elektronikus áruforgalom közúti ellenőrzésével összefüggő módosítás vitáját az Országgyűlés szerdán.

Ekáer: kiforratlan változtatások Cikk

Még nem ismertek azok az új szabályok, amelyeket heteken belül alkalmazni kellene az elektronikus közúti áruforgalom rendszer (ekáer) legújabb módosítása szerint.

Ismét a sztrádákon csapott le a NAV Cikk

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai ellenőriztek egy mandarinnal megrakott kamiont. Az elektronikus közúti áruforgalom ellenőrző rendszerben (ekáer) szereplő adatok szerint a szállítmány értéke kilogrammonként 40 fillér volt.

Ekáer: erre hátrál a kormány Cikk

Módosulnak az elektronikus közúti áruforgalmi ellenőrzési rendszer (ekáer) szabályai: erről nyújtott be törvényjavaslatot pénteken a kormány.

Válogatás nélkül tüzel a NAV csodafegyvere? Cikk

A vállalkozások jelentős része kivár, amíg nem tisztázódnak az ekáerrel kapcsolatos kérdések. Nem tudják például, hogy mihez igazítsák az ekáer folyamatainak kialakítását, IT rendszerét, miről tájékoztassák külföldi partnereiket – írja blogbejegyzésében Hegedüs Sándor az RSM DTM adóüzletág-vezetője.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

USA-magyar kettős állampolgár magyar ingatlan eladása

Horváthné Szabó Beáta

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 május
H K Sze Cs P Sz V
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Együttműködő partnereink