344 találat a(z) EKÁER cimkére
Ekáer – első forgalomba hozatal Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi ügylettel kapcsolatban kérném segítségét. Adott egy vállalkozás, amely faanyagot (rönkfát) szerez be belföldi partnertől. A beszerzés tekintetében ekáerkötelezettség jön létre. A vállalkozás a beszerzett faanyagot átalakítja (gyalulás, felvágás stb.) és továbbértékesíti (például gerenda). Az így létrejött termék értékesítése ekáerköteles-e? Első belföldi forgalomba hozatalnak minősül-e? Változik-e ez abban az esetben, ha játszótéri eszközöket állít elő belőle, és ilyen jogcímen értékesíti? Ha csak kereskedne a faanyaggal olyan módon, hogy semmilyen formában nem alakítja át az anyagot, akkor értékesítés nem jön létre ekáerkötelezettséget tekintve, hogy nem első forgalomba hozatal ról van szó belföldön? A nem magánszemély vásárló, például egy önkormányzat vagy egy másik vállalkozó (aki a terméket nem adja tovább) nem számít végfelhasználónak, ugye? Fontos, hogy a mentességi határokkal tisztában vagyunk, 500 kg és 1 millió forint alatti szállítás esetén nem keletkezik kötelezettség a faanyagnál, a kérdéseim az ezt meghaladó szállításokra vonatkoznak, ahol azt nem tudjuk eldönteni, hogy első forgalomba hozatalról, illetve végfelhasználóról van-e szó. Köszönöm.
Ekáer-önellenőrzés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha a bejelentések lezárása után derül ki, hogy pontatlan adatokkal dolgoztunk, van-e mód jelezni a NAV-nak a javítási szándékunkat? Kifejezetten a büntetési tételek elkerülése végett.
Kockázatos termék szállítása Kérdés
Tisztelt Adózóna! Családi kft.-ben használtruha-árusítással foglalkozom. A lányom egyéni vállalkozásban úgyszintén. Mindketten alanyi mentesek vagyunk. Az árut az üzletünktől 200 kilométerre lévő nagykereskedésből szerezzük be. A szállítást a magántulajdonomban lévő, nem útdíjköteles, 3,5 tonnás teherautóval szállítjuk. A nagyker tájékoztatása szerint mi már a harmadik szereplő vagyunk a belföldi értékesítési láncban. Kettő kérdésem lenne az üggyel kapcsolatban: 1. Helyesen jártunk-e el, amikor a kft. részére is 1 tonna árut hoztunk egyik alkalommal, majd az egyéni vállalkozó lányom is 1 tonna árut hozott a másik alkalommal, de ekáerszámot nem kértünk? Amennyiben ez így törvényes, akkor egy közúti ekáerellenőrzés alkalmával milyen bizonylatok szükségesek a gépkocsiban? Szükséges-e a kereskedőtől igazolás, hogy nem első belföldi értékesítés történik? 2. A jó kapcsolatokra tekintettel lehetőségünk van az eladhatatlan ruhákat visszavinni a nagykerbe díjmentesen. Ehhez milyen bizonylatok szükségesek a közúton, mert ez csak érték nélkül történik? Nekünk ez a maradék vagy a gyűjtőbálákból kikerülő használhatatlan dolog. E lehetőség nélkül szeméttelepre kellene szállítani a ruhákat. Válaszukat előre is köszönöm és Boldog Új Évet Kívánok! Adélka
Az ekáer buktatta le a nullás bevallást, nagy az ára Cikk
Ahelyett, hogy fizetési halasztást kért volna a NAV-tól, még nagyobb bajt okozott magának egy Pest megyei kereskedelmi kft. Átmeneti likviditási nehézségét ugyanis azzal akarta áthidalni, hogy a több mint 130 millió forintnyi áfafizetési kötelezettsége helyett nullás adattartalommal nyújtotta be bevallását – derül ki a NAV közleményéből.
Ekáerszám kérése Kérdés
Egyéni vállalkozó áfa alanya, alanyi mentes őstermelőtől vásárol kockázatos terméket (vöröshagymát), amit a nagybani piacon értékesít. Előre nem tudja, hogy ki lesz a vevő, és milyen mennyiséget visz, meghaladja-e az 500 kilogrammot. Nekem, mint eladónak a piaci értékesitéskor kell-e ekáerszámot kérni? Sürgős vállaszt kérnék.
Hamisított játékokkal hozta magára a bajt Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai az elektronikus közúti áruforgalom-ellenőrző rendszer adatai alapján, a 14-es főúton egy szlovák rendszámú teherautót ellenőriztek, melyben 5 millió forint értékű hamis játékra bukkantak.
Vége az édes álomnak: őrizetbe vették az adócsalókat Cikk
Csokoládéval és kekszekkel kereskedett az a budapesti és tatabányai cég, amelyek ügyvezetőit a NAV pénzügyi nyomozói költségvetési csalás miatt őrizetbe vették. A gyanú szerint több mint négyszázmillió forint adót eltitkoltak
Minden tizedik járművel lebuktak Cikk
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei kéthetes akciósorozatot zártak a napokban Békés megyében. A közúti ellenőrzések alkalmával összesen 951 járművet vizsgáltak át, 101 esetben indítottak eljárást és megközelítőleg 27,5 millió forint bírságot szabtak ki.
100 milliós bírság az ekáer nélküli szállítmányok miatt Cikk
Nem jelentett be több mint 250 millió forint értékű árut az elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszerbe (ekáer) két budapesti gazdálkodó, hogy ezzel versenyelőnyre tegyen szert és kevesebb áfát fizessen – közölte a NAV.
Kockázatos termékek köre Kérdés
Nem találtam meg a 2015. 09. 04-én a 123. számú Magyar Közlönyben a kockázatos termékek körének változását. Kérem, írja meg pontosan a jogszabály számát! Köszönettel: Csabai Anikó
Figyelem: változtak az ekáer-listák! Cikk
Új mellékletekben sorolja fel az ekáerről szóló NGM-rendelet a kockázatos és az egyéb kockázatos termékek körét.
350 kamionnyi árut hoztak be áfa nélkül Cikk
Az ekáer adatai szerint egy román férfi irányításával működő elkövetői kör megközelítőleg háromszázötven kamion élelmiszert, főként cukrot, tejet és étolajat hozott be az országba áfa megfizetése nélkül. A bűnszövetség irányítója és három társa előzetes letartóztatásban van.
Ekáer-köteles, vagy nem? Kérdés
2015. 01. 12-én 1,25 tonna teherbírású furgonnal szállítom a saját terméket, emelynek értéke 8223,50 € áfávval. Nem kockázatos áru! NAV ellenőrzésen van az ügylet. Mire számíthatok? Be kellett volna jelentenem az ekáerbe?
Az ártatlant is bírsággal sújthatják Cikk
„Az árumozgások szigorú nyomon követése az áfacsalások elleni védekezés eszközeként mindenképpen üdvözlendő, de adóalanyként nem szabad vakon bízni az ekáerben” – hangsúlyozta Jancsa-Pék Judit, a LeitnerLeitner osztrák gyökerű adótanácsadó cég vezető tanácsadója.
Fontos információ a NAV-tól Cikk
A Kormányzati Portál és az Ügyfélkapu 2015. 07. 31-én (pénteken) 01:00 óra és 2015. 07. 31-én (pénteken) 06:00 óra között karbantartás miatt nem lesz elérhető. Ezen időszak alatt a Kormányzati Portál, valamint az Ügyfélkapu alá tartozó honlapok és szolgáltatások nem lesznek elérhetőek – közölte a NAV.