174 találat a(z) ügyvédi iroda cimkére
Lakáscélú munkáltatói támogatás folyósításának módja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyvédi iroda lakáshitellel rendelkező munkavállalójának adómentes munkáltatói lakáscélú támogatást adna, amelyet a lakáscélú hitel visszafizetése, törlesztése céljából adná. A munkavállaló a férjével közösen fizeti a lakáshitelt a hitelintézet részére. A hitelintézettel a lakáshitel törlesztéséhez használt bankszámlát csak a férj nevére kötöttek. A hitelintézet nem hajlandó a feleség nevét is hozzácsatolni ehhez a hiteltörlesztő bankszámlához, vagyis hogy közös bankszámla legyen. A feleségnek ugyanennél a hitelintézetnél van nyitva egy másik bankszámlája, ami nem kapcsolódik közvetlenül a hiteltörlesztéshez, nem szerepel a hitelszerződésben. Azt olvasom ki a törvényből, hogy az adómentes lakáscélú munkáltatói támogatást kizárólag a munkavállaló nevére szóló folyószámlájára utalhatja. Az a kérdésem, hogy az ügyvédi iroda havonta melyik bankszámlára utalhatja a munkáltatói támogatás összegét jogszerűen? Az megfelelő megoldás lenne, ha a munkáltató a munkavállaló nevére szóló folyószámlára utalná a támogatást, a munkavállaló pedig továbbutalná a hitel törlesztésére nyitott férje nevén lévő bankszámlára? A támogatás hiteltörlesztés céljára történő felhasználását pedig bankszámla kivonatokkal tudná igazolni. Köszönöm előre is a válaszát!
Egyéni vállalkozásból ügyvédi iroda Kérdés
Tisztelt Szakértő! Működő egyéni ügyvéd (egyéni vállalkozás keretei közt működő) ügyvédi irodává alakult 2016. 01. 01-jével. Erről van egy, az ügyvédi kamara által kiadott határozat, mely leírja, hogy az XY egyéni ügyvéd jogutódja az XY Ügyvédi Iroda és a változás időpontja 2016. 01. 01. Azt tudom, hogy az egyéni vállalkozásra záró bevallásokat kell beadni, és jogutódként az ügyvédi irodára már a taotörvény és a számviteli törvény vonatkozik. Viszont a NAV-törzset nézve az adószám nem változott, az adóalanyok közti lekérdezésnél is azt látom. Az egyéni vállalkozók nyilvántartásában azonban már nem látok nyilvántartási számot. Kérdéseim a következők: Milyen induló nyomtatványokat kell benyújtanom az ügyvédi irodára? Az esetlegesen új adószámot honnan tudom meg? Ha az adószám változik, akkor feltételezem, hogy a már meglévő dolgozókat újként be kell jelentenem (nekik a jogviszony kezdő időpontja 2016. 01. 01-je lesz?) Válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Kriszti
Kaphat-e cafetériajuttatást az ügyvédi iroda tulajdonosa? Kérdés
Tisztelt Adózóna! Szeretnék állásfoglalást kérni az alábbi kérdésben. Egy egyszemélyes ügyvédi iroda tulajdonosa, tagi jogviszonyban adhat-e magának étkezési (Erzsébet-) utalványt? Illetve gazdasági társaság esetén, kft. ügyvezetője tagi jogviszonyban adhat-e magának ilyen juttatásokat? Köszönettel!
Evás kft. Kérdés
Tisztelt Szakértő! 1/.Egy kft. 2016-től evára térne át. Esetükben nem ír elő a törvény osztalékot kiváltó adót. Milyen kulccsal vehetik ki a magánszemély tagok az előző évi osztalékokat? Van eho? Evás időszak alatt az előző évek eredménytartaléka terhére lehet osztalékot fizetni? 2/. Ügyvédi iroda evába belépésére a kft.-hez vagy a bt.-hez hasonló az áttérési szabály?
Egyszemélyes ügyvédi iroda saját gépkocsi használata Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes ügyvédi iroda ügyvéd tagja saját személygépkocsit használ üzleti célra. Kiküldetési rendelvényt elvileg nem használhat. Amennyiben útnyilvántartás alapján elszámolja például csak a parkolást, akkor is kell cégautóadót magánszemélyként fizetnie? Köszönettel.
Rokkantsági ellátás járulékfizetési kötelezettsége Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy eva alá tartozó ügyvédi iroda tagja rokkantsági ellátásban részesül. Kérdésem az lenne, hogy milyen járulékfizetési kötelezettség terheli, mivel a rokkantsági ellátás biztosítási jogviszonynak számít? Köszönettel.
Ügyvédi iroda Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozóként működő ügyvéd ügyvédi irodává alakulna. Hol kell ezt bejelenteni? Milyen jogszabály rendelkezik erről?
Negatív saját tőke Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfeleim között van egy ügyvédi iroda. Jegyzett tőkéje 2 millió forint, azonban a saját tőkéje évek óta mínusz. Kötelező ebben az esetben a jegyzett tőkét felemelni? Van-e a beszámolókban jelentősége annak, hogy a tulajdonosnak tudomása van arról, hogy a saját tőke a jegyzett tőke alá süllyedt, illetve arról, hogy a saját tőke rendezésére 3 hónap áll a rendelkezésére? Köszönöm a válaszát.
Illetékbélyeg Kérdés
Tisztelt Szakértő, Ügyvédi iroda illetékbélyeget vásárol. Hogyan, mikor és milyen főkönyvi számlákra könyveljük? Köszönettel.
Szüneteltető ügyvéd járulékfizetése Kérdés
Tisztelt Szakértõ! Egyik ügyfelem ügyvédi irodával rendelkezik, ezen kívül katás egyéni vállalkozó is, mint ügyvéd. A katás egyéni vállalkozását jelenleg szünetelteti. Az ügyvédi irodában semmilyen tevékenységet nem folytat, 2010. 03. 01-jétõl szünetelteti a tevékenységét. Ezt jelezte a kamara felé. A nullás bevallásokat teljesíti a NAV, önkormányzat felé, de tevékenységet nem folytat. A katás egyéni vállalkozását és az ügyvédi irodáját szünetelteti, máshol nincs fõállása, így jelenleg sehol nem biztosított. Lehet-e 6930 Ft/hó kötelezettséggel biztosított, vagy az ügyvédi irodájában kell megfizetnie a minimálbér utáni járulékokat, mint társas vállalkozó? Válaszukat megköszönve, tisztelettel: Kovalik Andrea
Ügyvédi iroda átalakulása egyéni ügyvéddé Kérdés
Tisztelt Adózóna! Érdeklődnék, hogy mi a menete annak, ha egy egyszemélyes ügyvédi irodából egyéni ügyvéddé átalakulok, illetve, ez lehetséges-e akkor, ha 1 hónap múlva szülés miatt szüneteltetni fogom a praxisomat 2016. 12. 31-éig? Lehetséges-e, hogy a szünetelés előtt elindítva, a szünetelés alatt megtörténjen az átalakulás? Ha igen, akkor mi ennek a menete? Köszönettel: K. I.
Ügyvédi iroda tagja – SZÉP-kártya Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes ügyvédi irodának az ügyvéd tagja igénybe veheti a SZÉP-kártyát normál adózással? Köszönettel.
Ügyvédi iroda osztaléka Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdezni szeretném, hogy az ügyvédi iroda osztalék- és osztalékelőleg-fizetésének szabályairól pontosan mely törvényhelyek rendelkeznek? Mi alapján, milyen mértékben fizethető osztalék? Az osztalékelőleg kifizetésére közbensőmérleg-készítési kötelezettség vonatkozik? Az Sztv. szerinti korábbi beszámoló 6 hónapig figyelembe vehető; ez a gyakorlatban mit jelent? Például június végéig meghatározom, hogy ennyi osztalékelőleget veszek fel, és azt év végéig bármikor kifizethetem? Vagy június végéig fizethetek az éves beszámoló alapján? Milyen adóterhekkel kell számolni? Köszönettel.
Garázsvásárlás áfája Kérdés
Ügyvédi iroda garázst vásárol a tulajdonában lévő gépkocsi elhelyezésére. A beszerzés áfája levonható-e, s milyen feltételekkel? Az áfatörvény 124. paragrafusa nem korlátozza.
Ügyvédi iroda átalakulása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyvédi iroda szeretne átalakulni: - egyéni ügyvéddé és a - kata szabályai alapján adózni. Gondolom, ez teljes mértékben egyéni vállalkozóként való működést jelent, melyhez nem kell vállalkozói igazolvány. Kérdésem lenne, hogy ezt "egy menetben" megteheti-e? Kettős könyvvitelt alkalmazott, erről kellene egyszeresre áttérni? Átalakulási mérleget - melyet, ha jól gondolom, nem nyújtok be sehova -, melyik könyvelés alapján kell elkészíteni? Kettős vagy az egyszeres, szja alapján? Kettős tűnik kézenfekvőnek, de akkor hogyan nyitok az egyéni vállalkozásban? Mik lehetnek ezen átalakulás esetén a buktatók, melyekre figyelni kell? Válaszát előre is köszönve, tisztelettel: Gubányiné Kati