179 találat a(z) ügyvédi iroda cimkére
Fontos számviteli változások az adócsomagban
Cikk
Az Országgyűlésnek T/625. számon benyújtott adócsomag (a továbbiakban Javaslat) többek között az egyéb bevétel, ráfordítás, az átalakulás számviteli szabályait is módosítaná.
Ügyvédi iroda áttérése katára
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő ügyben kérném a segítségüket. Egyszemélyes ügyvédi iroda 2018.01.01-től áttért a kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) alá. Mivel a törvény szerint a megszűnés szabályait kell alkalmazni, így az iroda szerette volna megfizetni az osztalékot kiváltó adót. Erre azonban a törvény nem biztosít lehetőséget. Így szeretném megkérdezni, hogy jelen esetben mi a követendő eljárás? Az osztalékadót kell megfizetni az irodának az eddig felgyűlt eredménytartaléka alapján? Vagy nem kell sem az osztalékadót, sem az osztalékadót kiváltó adót megfizetnie az áttérés során, csak később, egy esetleges megszűnéssel egyidejűleg? Esetleg később várható még módosítás ez ügyben és a kata adózást választó irodáknak is lehetőségük lesz választani az osztalékadót kiváltó adót? Segítségét előre is köszönöm!
Ügyvédi iroda beszámolási kötelezettsége 2017-re
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszerűen sehol sem találom, hogy az általam könyvelt ügyvédi irodának idén hogy tudunk eleget tenni a letétbe helyezési kötelezettségének. Tavaly az ügyvédi kamara oldaláról letölthető ÁNYK-s nyomtatványon tudtuk beküldeni, de a kamara oldalán SEMMI ilyesmi nincs. Kérem segítségüket. Köszönettel: Bércesi Andrea
Ügyvédi iroda – osztalék utáni adót kiváltó adó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyvédi iroda 2018. január 1-jétől – élve az új lehetőséggel – áttért a katás adózási módra. Benyújtotta a 2017-es üzleti évről a 1771-es bevallását, aminek 06-os mellékletében elszámolt az osztalékot kiváltó adóval. A NAV a bevallásra hibaértesítést küldött, miszerint az ügyvédi irodáknak nem kell osztalékot kiváltó adót bevallaniuk és fizetniük. Ha a katatörvény 26. § (3) bekezdését olvassuk, akkor itt tényleg nincs említve az ügyvédi iroda, a 1771-es bevallás kitöltési útmutatója (bár ez nem jogforrás), viszont határozottan említi őket is, mint ezen adó érintettjeit. Kérdésem, hogy kell-e vagy sem osztalékot kiváltó adót fizetniük, illetve ha nem kell, akkor milyen formában tudják leadózni és kivenni a katás időszak előtt képződött és felhalmozott eredménytartalékot? Válaszát előre is köszönöm.
Ügyvédi iroda beszámolójának közzététeel
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyszemélyes ügyvédi iroda beszámolójának közzétételének mi a gyakorlati megvalósítása? ÁNYK-ban a NAV-hoz nem kell megküldenem csak a területileg illetékes ügyvédi kamarához? Segítségüket előre is köszönöm!
Eva alatti áfa
Kérdés
2018. január 1-jével ügyvédi iroda áttért az eva hatálya alá, addig alanyi mentesként számlázott. Eva alatt kiállíthat áfatartalmú számlát?
Kivás ügyvédi iroda átalakulása
Kérdés
2017.12.31-én a kiva hatálya alá tartozó ügyvédi iroda átalakult két egyéni ügyvédé, akik a kata alá jelentkeztek be. Az egyik ügyvéd viszi tovább az irodát –az ügyvédi kamara határozatában foglaltak alapján jogutódként –, a másik pedig mint vagyoni befektető szerepel. Kérdésem az, hogy milyen formában kell lezárni a 2017. évét az ügyvédi irodának, mi lesz a sorsa a vagyonnak, hogyan számolom el a kötelezettségeit és a követeléseit, a 2017. évet érintő kifizetéseket, és mi a sorsa a megkötött és jelenleg is élő eltartási szerződéseknek?
Katás ügyvédi iroda – osztalékfizetés
Kérdés
Ügyvédi iroda 2018-tól katás lett, köteles-e osztalék utáni adót kiváltó adó megfizetésére? A katatörvény 26. § (1)-(4) bekezdései osztalék utáni adót kiváltó rendelkezései nem nevesítik az ügyvédi irodát. Ugyanakkor a 1771-01-06 bevallás kitöltési utasításában már szerepel az ügyvédi iroda is. Mi a véleményük, meg kell-e fizetni az osztalék utáni adót kiváltó adót?
Egyszemélyes ügyvédi iroda megszűnése
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Egyszemélyes ügyvédi iroda április 11-én elhatározza, hogy az irodát április 30-án megszünteti. Milyen dátummal kell a nyitómérleget, zárómérleget, vagyonfelosztási javaslatot elkészíteni. Milyen záróbevallásokat kell benyújtani és mik a határidők?
Ügyvédi iroda ingatlanszerzésének könyvelése
Kérdés
Egyéni ügyvéd ügyvédi irodát alapított. Jegyzett tőkéje 100 ezer forint. Az ügyvédi iroda alapítása után, átalakulás jogcímen a tulajdonába került egy nagyobb értékű ingatlan, maga az iroda. A bekerülés nem járt pénzmozgással, földhivatali bejegyzése megtörtént. Az illeték kiszabása a NAV részéről megtörtént. Hogyan könyvelem le az ingatlan bekerülését és az illetékfizetési kötelezettséget? A tulajdonos a jegyzett tőkét nem kívánja emelni, mivel az ügyvédi irodának nem kötelező a jegyzett tőke biztosítása. Melyik sajáttőkeelemen tarthatom nyilván?
Ügyvédi iroda könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szolnoki Úr! Egyéni ügyvéd ügyvédi irodát alapított, a jegyzett tőkéje 100 ezer forint. Az ügyvédi iroda alapítása után – átalakulás jogcímen – a tulajdonába került egy nagyobb értékű ingatlan, maga az iroda. A bekerülés nem járt pénzmozgással, földhivatali bejegyzése megtörtént. Az illeték kiszabása a NAV részéről megtörtént. Hogyan könyvelem le az ingatlan bekerülését és az illetékfizetési kötelezettséget? Tulajdonos a jegyzett tőkét nem kívánja emelni, mivel az ügyvédi irodának nem kötelező a jegyzett tőke biztosítása. Melyik sajáttőkeelemen tarthatom nyilván? Tisztelettel: Kecskemétiné HK
Cégautóadó – Kata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Jelenleg a számviteli törvény hatálya alá tartozó, kettős könyvvitelt vezető evás ügyvédi iroda év közben áttérne katára. Az ügyvédi iroda tulajdonában van egy személygépkocsi. Jól gondolom, hogy katásként is kell majd cégautóadót fizetni? Köszönöm válaszukat.
Bezár az offshore-botrányt kirobbantó ügyvédi iroda
Cikk
Bezár március végén az offshore-botrányt kirobbantó Panama-iratokról elhíresült panamai Mossack Fonseca ügyvédi iroda.
Katás ügyvédi iroda tagja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Katás ügyvédi iroda tagja ki kíván lépni az irodából, máshol fog munkaviszonyt létesíteni. Milyen kilépő iratokat kell ilyen esetben kiállítani számára?
Egyszemélyes ügyvédi iroda
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes ügyvédi iroda esetében az ügyvéd foglalkoztathatja-e magát munkaviszonyban, vagy csak megbízásos jogviszonyban teheti ezt meg? Köszönöm válaszát.