174 találat a(z) ügyvédi iroda cimkére
Ügyvédi iroda könyvelése Kérdés
Az ügyvédi irodának nincs jegyzett tőkéje. A 4-es számlaosztályban mi képezi a saját tőkét, ha a mérleg szerinti eredmény minden évben kiosztásra kerül?
Ügyvédi irodák beszámoló közzététele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az, hogy az idei évtől lépett életbe a törvény, hogy az ügyvédi irodáknak is közzé kell tenniük a beszámolójukat, az azt jelenti, hogy már a 2014. évi beszámolót is, vagy csak a 2015. évi beszámolóra érvényes elsőként a szabály?
Könyvelők, figyelem! Új körnek kell számviteli beszámolót közzétenni Cikk
Az idei évtől az ügyvédi irodák beszámolóját is közzé kell tenni, azt a területileg illetékes kamarának kell elküldeni. Az egyéni ügyvédeket továbbra sem terheli ez a kötelezettség.
Ügyvédi irodák számviteli beszámolóinak közzététele Kérdés
Tisztelt Szakértő! Információim szerint az ügyvédi irodák számviteli beszámolóinak közzététele csak 2016-tól "lesedik". Tehát a 2015-ös beszámolóra vonatkozik az első közzététel. Azonban most más forrásból azt hallottam, hogy 2015-től kötelező nekik is a közzététel. A 2014-es vagy 2015-ös beszámoló lesz az, amit első ízben letétbe helyeznek? Köszönettel!
Egyesület, ügyvédi iroda beszámoló-közzététel? Kérdés
Kedves Szakértő! Kell egy sportegyesületnek, egy sima egyesületnek és egy ügyvédi Irodának elektronikusan beküldeni az elkészített 2014. évi mérlegét? Tehát kell bármilyen illetéket (MÁK) fizetni, és közzétenni a mérleget úgy, mint a kft.-nek, bt.-nek, stb.? Én úgy tudom, nem, de azért inkább rákérdeznék.
Szabadságmegváltás Kérdés
Tisztelt Szakértők! Ügyvédi iroda munkavállalója 2012. 06. 06. óta van fizetés nélküli szabadságon. Most közös megegyezéssel megszüntetnék a munkaviszonyát úgy, hogy a munkavállaló nem áll újra munkába. Kérdésem, hogy ki kell-e fizetni részére a felhalmozódott, rendes szabadságra járó munkabért? Segítségüket köszönöm, üdvözlettel: Hain Zoltán
Ügyvédi iroda tagjának járulékfizetése Kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy ügyvédi iroda tagja állhat-e munkaviszonyban a saját ügyvédi irodájával, vagy csak társas vállalkozóként lehet-e biztosított, a magasabb összegű járulékfizetés mellett? Köszönettel. Papp Éva
Új nyomtatványok a NAV-nál a változások bejelentéséhez Cikk
Új nyomtatványokat rendszeresített az adóhatóság január 1-jétől a civil szervezetek és a törzskönyvi jogi személyek részére a bejelentési, változás-bejelentési kötelezettséghez.
Perköltség ügyvédi irodánál Kérdés
Ügyvédi iroda könyvelésével foglalkozom. Ügyfelem a pernyertes fél jogi képviselője. Számára a bíróság perköltséget ítél meg (100 ezer forint+áfa), mely a pervesztes felet terheli. Ha jól tudom, a pernyertes fél jogi képviselőjének számlaadási, áfafizetési kötelezettsége nem keletkezik (áfafizetési és számlaadási kötelezettség kizárólag a pernyertes fél és jogi képviselője közötti jogviszonyban jön szóba.) Kérdés, hogy helyesen és a jogszabályoknak megfelelően jár-e el az ügyvédi iroda, ha a fentebbi módon megítélt perköltségről számlát nem állít ki, az áfával növelt összeget (127 ezer forintt) egyéb bevételei között szerepelteti, és annak megfelelően adózik utána (társasági adó)? Köszönettel!
Ügyvédi Irodából Egyéni Ügyvéd. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az ügyvédi iroda egyszemélyes tagja vagyok, jelenleg a kamaránál szüneteltetem az ügyvédi tevékenységemet, viszont újrakezdeném az ügyvédi pályám, de nem ügyvédi irodaként, hanem egyéni ügyvédként. Ennek oka az adózási lehetőségekben rejlik, katás egyéni ügyvéd szeretnék lenni. Hogyan lehetséges az ügyvédi iroda megszüntetése és egy egyéni ügyvédként való tevékenység létrehozása? Lehetséges esetleg az átalakulás egyéni ügyvédként? Köszönöm a segítséget.
Jogviszony ügyvédi irodában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyszemélyes ügyvédi iroda tagja az ügyvédi kamaránál megszünteti tevékenységét. Mi a teendő járulékfizetés szempontjából, ha az egyedüli tag máshol nem létesít semmilyen jogviszonyt? Jól értelmezzük a Tbj. törvényt, hogy nincs járulékfizetési kötelezettsége annak az ügyvédi irodának a tagja után, aki szünetelteti az az Ügyvédi Kamaránál a tevékenységét? Köszönöm.
Pótbefizetés ügyvédi iroda Kérdés
Egyszemélyes ügyvédi iroda tagja gyesen van. A gyes és a gyed alatt szüneteltette ügyvédi tevékenységét, de állandó költségei attól még felmerültek, például bankköltség, BÜK-, MÜBSE-tagdíjak, stb. A költségek fedezetére a bankszámlára befizetéseket teljesített. Minősíthetők-e a befizetett összegek pótbefizetésnek? Köszönöm válaszát.
Kapcsoltság Kérdés
T. Szakértő! 1. Az egyszemélyes ügyvédi iroda és annak magánszemély tulajdonosa kapcsolt vállalkozásnak minősül-e a Tao. tv. alapján? Álláspontom szerint igen, de szeretnék kérni egy megerősítést. Ebben az esetben az ügyvédi iroda és a magánszemély tulajdonosa közötti ügyleteket be kell-e jelenteni és alkalmazni kell-e piaci árat? A konkrét ügylet az lenne, hogy a magánszemély bérbeadja az 50 százalékos tulajdonában álló ingatlan a 100 százalékos tulajdonában álló ügyvédi irodának. 2. Szintén kapcsolt vállalkozással kapcsolatos kérdés, csak ebben az esetben egy magánszemély és egy, a magánszemély 100 százalékos tulajdonában álló kft. közötti ügyletről van szó. Ez is kapcsoltnak minősül, illetve ezt is be kell jelenteni? Itt konkrétan vállalkozási illetve adásvételi szerződésről lenne szó a magánszemély és cége között. Köszönöm!
Ügyvédi irodából kiváló tag Kérdés
Kedves Szakértők! Egy ügyvéd iroda egyik tagja kiválik, mint tag, az ügyvédi irodából (5 fős helyett már csak 4 fős tagság marad). A belső kimutatások alapján jogosult a 2014. 01-06. hónap általa termelt "eredményre", melyet az ügyvédi iroda ki szeretne neki fizetni, de melyet osztalékelőlegként nem tud felvenni (mert a 2014. évi mérleg elfogadásakor, 2015-ben már nem tag, amikor jóváhagyott osztalékot állapítanak meg), de akkor hogyan, milyen jogcímen jogosult az eredményre? Esetleg vállalkozásból kivont jövedelem (vonva a 16 % szja-t +14 % ehót) lesz? Neves tanácsadók ezt javasolták (még a NAV is hajlik rá). Így ezt a jövedelemet személyi jellegű ráfordításként számolja el az ügyvédi iroda, ugye? Várom megtisztelő válaszukat! Böbe
Munkáltatói lakástámogatás Kérdés
Egyszemélyes ügyvédi iroda a személyesen közreműködő tagnak (vagyis magának az ügyvédnek) adhat adómentes munkáltatói lakástámogatást?