238 találat a(z) útnyilvántartás cimkére
Cégautóadó – gépjárműadó
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk személygépjármű után cégautóadót fizet. A cégautóadót csökkenti-e a határidőben megfizetett gépjárműadó abban az esetben, ha útnyilvántartást nem vezet a kft.? Tájékoztatásukat köszönjük! Tisztelettel: Stock Ildikó
Menetlevél vagy útnyilvántartás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Építőipari tevékenységgel foglalkozó cég azért vásárolt (nyílt végű pénzügyi lízing) 8 személyes Opel Vivarot a cég nevére, hogy a dolgozókat azzal szállítsák vidékről a munkahelyükre. A dolgozók közül fogja valaki vezetni. Ezt a gépkocsit KIZÁRÓLAG, 100%-ban erre fogják használni. Egyik kérdésem, hogy menetlevelet vagy útnyilvántartást kell-e vezetni? Ebben az esetben le lehet-e vonni 100 százalékban az áfát? Cégautóadót kell-e fizetni? Előre is köszönöm. Üdvözlettel: Reinhardt Éva
Gázkészülék-szerelő tehergépkocsijának áfája
Kérdés
Másodállású gázkészülék-szerelő egyéni vállalkozó tehergépkocsit lízingel. A lízing zártvégű pénzügyi lízing. A kezdő befizetés a tehergépkocsi 3 721 ezer forintos árából 2 000 ezer forint. Amikor a tehergépkocsit megvásárolta, 3 hónapig betegállományban volt műtét miatt. Negyedéves áfabevallóként ezért a 2-3. negyedévben nem vontunk le tehergépkocsi áfát. A májusi vásárlás óta eltelt időben kb. 40 százalék a magánhasználat az útnyilvántartás alapján. Kérdésem a következő: 1. Zártvégű lízingnél a számla áfatartalmát vissza lehet-e igényelni a magánhasználat kivételével? 2. A magánhasználat aránya negyedévenként változik, tehát ezt mindig korrigálni kell? Ha igen, mennyi ideig? Tehát például visszaigényeljük a 791 ezer forint áfa 60 százalékát: 475 ezer forintot, majd a következő negyedévben, ha több a magánhasználat, visszafizetünk belőle? 3. A magánhasználatot az útnyilvántartással igazoljuk majd? Köszönettel: L. Edit
Útnyilvántartás webáruház esetén
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a szíves segítségét kérni. Férjemmel 50-50 százalékos tulajdonunkban lévő webáruházat működtetnünk, munkaviszonyos alkalmazottanként bejelentve. Megrendelőink 90 százaléka magánszemély, akik telefonon vagy interneten adják le a megrendeléseiket. Többször is előfordul, hogy nem munkanapra esnek a kiszállítások, mivel a megrendelőknek csak a hétvége felel meg. Kérem, legyen szíves segítsen, hogyan lehet megoldani ilyen esetben az útnyilvántartást, ha szombat-vasárnap történik a kiszállítás? Milyen nyomtatványt kell alkalmazni, hogy az a NAV-ellenőrzés során is megfeleljen? Két kisteherautóval dolgozunk, amelyek gázolaj üzeműek. Ha vissza szeretném igényelni az üzemanyag-beszerzésről, a tárgyieszköz-karbantartásról szóló számlákból az áfát, hogyan kell bizonylatolni, miként járok el helyesen? Válaszát előre is köszönöm szépen!
NAV: az útnyilvántartásnak ezeket kell tartalmaznia
Cikk
A NAV által feltárt ellenőrzési megállapítások szerint az egyéni vállalkozók körében gyakori probléma a jogszabályi követelményeknek és a valóságnak nem megfelelő, főként hiányos útnyilvántartás vezetése – írja közleményében az adóhatóság.
Személygépkocsi bérleti díjának áfája
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A hozzáértő segítségét szeretném kérni az alábbi témában. Ügyfelem személygépkocsit bérel, amelyhez útnyilvántartást vezet, és a magán-üzleti használat arányában levonjuk az áfát. Az autó két hónapig a szervizben volt, ügyfelem nem használta, de a bérleti díjat ki kellett fizetnie a bérbeadó részére. Szeretném kérdezni, hogy ilyen esetben az áfa levonható? Köszönöm szépen a segítségét: Bakonyi Eszter
Cégautóadó
Kérdés
Kell-e cégautóadót fizetni az alábbi személygépkocsi után, melyet magáncélra nem használnak? A forgalmiban M1 kategória van, üzembentartó: kft. Az össztömeg 2384, az ülések száma: 6. Útnyilvántartást vezetnek, mely alapján magáncélú használat nincs. Köszönöm: Prajczer Ildikó
Útnyilvántartás vezetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. ügyvezetője nyílt végű lízing keretében használja a cég tulajdonában álló személygépkocsit hivatalos célokra. Az áfalevonáshoz útnyilvántartást vezet. A cég székhelye az ügyvezető lakása is egyben. Kérdésem, hogy hivatalos célú használatnak minősül-e ilyen körülmények között a cég székhelyétől a munkavégzés színhelyéig (változó színhelyek) történő oda-, illetve visszautazás? Köszönettel várom szíves válaszát.
Nyílt végű pénzügyi lízing – áfa-visszaigénylés első részlete
Kérdés
Tisztelt Hunyadné Szűts Veronika! Idézet a válaszából http://adozona.hu/kerdesek/2017_11_30_Szemelygepkocsi_vasarlasa_nyilt_v__rqt "Nyílt végű pénzügyi lízing esetében (voltaképpen egyfajta bérletként felfoghatóan, melyet az áfa szolgáltatásként kezel) a havi bérleti díjak áfája visszaigényelhető, az első részleté – mint a futamidő egészére vonatkozó tétel – egészen, míg a további részleteké a hivatalos futásteljesítmény arányában. Vagyis útnyilvántartás ez esetben kötelező." Az ügyfél nem akar útnyilvántartást vezetni. Ebben az esetben az első részlet áfája teljes mértékben visszaigényelhető? A további részletek áfáját egyáltalán nem igényli vissza. Lehetséges ez így? Válaszát előre is köszönöm.
Kiva beruházás
Kérdés
Tisztel Szakértő! A 2018. évben társasági adóról kivára áttérő gazdasági társaság, amely szakértői tevékenységet végez (pályázatírás, mérnöki tevékenység), korábban még nem használt személygépkocsit vásárolna, hogy az ügyfeleihez el tudjon menni. Ezzel a beruházással csökkentheti-e a tárgyévi és az azt kövező évre az adóalapot (ha marad)? Természetesen a cégautóadót megfizetné. Útnyilvántartást kell-e vezetnie Segítségét előre is köszönöm.
Nem saját tulajdonú gépkocsi költsége
Kérdés
Kedves Szakértő! Bt.-ben dolgozó ügyfél részére szeretnénk gépkocsihasználattal kapcsolatos költséget elszámolni útnyilvántartás alapján. A gondunk az, hogy a gépkocsi nem saját tulajdon, hanem a fia nevén van. Ebben az esetben hogyan lehet elszámolni a költségeket, mennyit, és a cégautóadót kinek a nevére kell befizetni? Várjuk szíves válaszukat.
Munkába járás cégautóval
Kérdés
A társaság személygépjárművet bérel, mely bérleti díj áfájának elszámolásához útnyilvántartást vezetnek a használók és az abban megállapított kilométerek alapján történik a magán és a céges használat elkülönítése és az áfa levonása. Magáncélú használat-e, ha az autóval a sofőr bejön a budapesti székhelyre, a munkahelyére? Kell-e valamilyen külön számítást végezni akkor, ha a sofőr a vidéki otthonából közvetlenül a budapesti partnerhez megy? Gondolok itt arra, hogy kell-e úgy minősíteni, mintha először a budapesti székhelyre jött volna, és innen ment volna a partnerhez? Köszönöm a válaszát!
Személygépjármű áfája
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk vásárolt egy kilencszemélyes kisbuszt, mely a forgalmi engedély szerint személygépjárműnek minősül. A finanszírozás 50 százaléka önrész, a maradék nyílt végű lízing. A járművel az elsődleges cél a vidékről bejáró dolgozók utaztatása. Ez esetben visszaigényelhető-e az üzemanyag (gázolaj), javítás, illetve lízingdíj, valamint a vételárrész áfája? Kell-e cégautóadót fizetni utána, illetve van-e útnyilvántartás-vezetési kötelezettség? Köszönöm.
Hivatali, üzleti utazás: így lehet elszámolni a költségeket
Cikk
Újra és újra felmerülő kérdés, hogy a hivatali, üzleti utazás költségeinek közvetlen viselése vagy megtérítése miatt mikor és hogyan keletkezik adókötelezettség a magánszemélynél vagy a kifizetőnél? Összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
Vélelmezett magánhasználat
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Nyílt végű személygépkocsi-lízing esetén létezhet, hogy azt mondom, a magánhasználat a futásteljesítmény 20 százaléka, és a lízing áfáját ennek arányában helyezem levonásba, avagy kötelező az útnyilvántartás? Köszönettel.