62 találat a(z) éves beszámoló cimkére

Könyvvizsgálói díj számlázása Kérdés

A 2015. évi beszámoló könyvvizsgálói díját a partnerekkel történt szerződésben foglalt megállapodások szerint (ami évi egyszeri, az auditálást követő díjfizetésre vonatkozott) 2016. március, április hónapi teljesítési idővel számlázhatom-e továbbra is a korábbi gyakorlat szerint? Módosítani kell-e a számlázási feltételeket a jelenleg érvényes szerződésekben az áfatörvényben 2015. július 1-jei hatállyal bevezetett, könyvelői, könyvvizsgálói és adótanácsadói tevékenységre kiterjesztett áfatörvénybeli módosítás miatt? Az éves beszámoló auditálása ebbe a kategóriába sorolható-e, illetve kötelező érvénnyel oda sorolandó-e? Ezzel az a gondom, hogy a szerződésben vállaltak tényleges teljesítésére csak a beszámolók elkészültét követően kerülhet sor. Bár vannak korábban is elvégzendő feladataim, mint könyvvizsgálónak a társaságnál, de a munka zömét mégiscsak a beszámoló lezárását követően végezhetem, és végzem el. Kötelező érvénnyel belép-e a leírt esetben is az időszakos elszámolású ügyletekre vonatkozó előírás, vagyis, hogy legkésőbb az időszak utolsó napját követő 30. nap a teljesítés időpontja, és legkésőbb január 30-ai teljesítési időponttal számláznom kell a partnerek felé? Kollégáim körében megoszlanak a vélemények a helyes eljárást illetően, ezért kérem segítségüket és iránymutatásukat, amit előre is köszönök. Üdvözlettel: Román Józsefné könyvvizsgáló

Kiegészítő melléklet kötelező tartalma Kérdés

Tisztelt Tanácsadó! Az alább megjelent cikkel kapcsolatban kérdezném, hogy a kiegészítő mellékletnek ezek a kötelező elemei egyszerűsített éves beszámoló esetén is? http://adozona.hu/szamvitel/Eves_beszamolo_ezt_kotelezo_feltuntetni_a_k_K6G1PO?FullComment=true#comments Köszönöm.

Nagyító alatt a számviteli törvény változásai, táblázattal! Cikk

Jelentős változásokat hoznak a magyar számviteli szabályozásban a 2016. január 1-jén hatályba lépő , módosított rendelkezések. A változások célja a 2013/34/EU irányelv átültetése, így számos, az IFRS-ben (Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok) már alkalmazott szabállyal találkozunk a magyar számvitelben is. A Mazars, nemzetközi könyvvizsgáló társaság részletesen vázolja a változásokat, amelyeket jelen cikkünkben ismertetünk.

Társasházi beszámoló Kérdés

Tisztelt Szakértő! Be kell-e nyújtani a társasházaknak éves beszámolójukat a céginformációs szolgálathoz? Vagy valamilyen más felügyeleti szervhez? Köszönettel várom válaszát.

Éves beszámoló: ezt kötelező feltüntetni a kiegészítő mellékletben Cikk

A gazdasági társaságok éves beszámolójához a mérleg és az eredménykimutatás megértéséhez szükséges szöveges dokumentumot, úgynevezett kiegészítő mellékletet is csatolni kell. Az alábbiakban összefoglaljuk, milyen adatokat kell a kiegészítő mellékletben kötelezően feltüntetni.

Éves beszámoló készítésére való áttérés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Nagyon kérem gyors válaszukat arra, hogy az egyszerűsített éves beszámoló készítéséről melyik évben kell áttérni éves beszámoló készítésére? Pontosabban, ha 2013. évben már kettő feltétel teljesül az áttérési kötelezettségre, és a 2014. évben is fennáll ez a kettő feltétel, akkor már a 2014. évben, vagy csak a 2015. évben kell éves beszámolót készíteni? Nagyon köszönöm a válaszukat. Tisztelettel: Nánai Györgyné

Civil szervezet beszámolója 2014. évre Kérdés

Tisztelt Szakértő! A 2014. évre lehet-e a hagyományos, eddig használt formanyomtatványon beküldeni az éves beszámolót annak a civil szervezetnek, amely nem közhasznú? Köszönöm a válaszát.

Mikrogazdálkodó 2013. évi beszámoló és tao-módosítás Kérdés

Mikrogazdálkodó cég 2014. januárban kiállított árbevétel és alvállalkozói számlát 2013. évre könyvelt és számolt el a mérlegben és a társasági adóban. A szolgáltatások végzése szerződés szerint 2013. november-december hónapban voltak. Áfa szempontjából elszámolási időszakosnak minősítette 2014-ben az adóhatóság, mivel a szerződés utólagos elszámolásról szól, a teljesítési igazolás 2014. januári keltezésű. Kérem szíves segítségüket a 2014. évi rendezésben. Köszönettel: Mohácsiné

Egyszerűsített beszámolóra áttérés Kérdés

Tisztelt szakértő! Kft. jelenleg éves beszámolót készített a 2013. évről. Kérdésem az lenne, hogy számviteli politikájába rögzítheti-e, hogy ha a mutatószámok megengedik, egyszerűsített éves beszámolóra visszatérhet 2014-től? Köszönöm válaszát.

Kiva megszűnés 1 hónapra Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni: 2014. 04. 30-ával átalakult egy kivás bt. kft.-vé. A törvény úgy szólt, hogy, ha csak társasági forma váltás volt, akkor nem szűnik meg a "kiva". De az első kft-s 08-as bevallásnál hibát jelzett a NAV, hogy nem kivás a cég. Akkor már csak azt lehetett tenni, hogy 2014. 05.01-től társasági adó alany a kft. (mivel 30 nap eltelt az átalakulás után már, és 2014. 06. 01-től lesz ismét "kivás. Kérdésem az lenne, hogy milyen bevallásokat kell küldeni 2014. 04. 30-i kivás időszak lezárására, a 05. havi társasági adós időszakra? Úgy tudom, hogy 2014. 04. 30-ával egyszerűsített éves beszámolót (90 napon belül) kell készíteni és közzétenni (könyvvizsgáló is kell), de 2014. 05-31-ével is kell?

Prémium, jutalom: elszámolási dilemmák Cikk

Közeledik az éves beszámoló benyújtásának határideje, de sok vállalkozásnál még tart a mérlegkészítés időszaka. Ennek során gyakran problémát jelent a már lezárt évhez kapcsolódó prémium, jutalom elszámolása.

Evás bt., ahol a beltag katás lesz, a kültag nem Kérdés

Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogyan állapítjuk meg azon bt. kültagjának járó osztalékot, illetve hogyan adózik, ahol csak a beltag katás? Mivel a katás bt. nem tartozik a számviteli törvény alá, így kettős könyvvitelre sem kötelezett. Ennek ellenére, hogy megállapítható legyen a kültag osztaléka, mégis kettős könyvvitelt kell vezetnie? Hogyan? A tulajdoni részesedés arányával kell megbontani az összes bevételt és kiadást, és a kültagra jutó rész külön adózik? (Eva vagy társasági adó, illetve szja és eho? A cég a beltag katába lépése előtt eva alá tartozott. )Továbbá, ha a vállalkozás eva vagy kata alatt nem vezet kettős könyvvitelt, de később visszakerül a társasági adó, illetve a számviteli törvény hatálya alá, könyvvizsgálat-kötelessé válik? Ha eva vagy kata alatt mégis vezet kettős könyvelést, a könyvvizsgálat mellőzhető? Ha nem vezetek kettős könyvvitelt, hogyan készítem el az éves beszámolót (úgy látom, ha a céget bejegyezték a cégbíróságon, a beszámolót közzé kell tenni) vagy mindezekből az következik, hogy hiába választhatom az egyszeres könyvvitelt, nem élhetek vele, hiszen beszámolót kell készítenem? Köszönettel.

Kiva üzleti év Kérdés

Tisztelt Cím! Az alábbi kérdésben szeretném kérni állásfoglalásukat: egy kft. év közben, 2013.07.01-től átlépett kiva adózás alá. Bejelentkezéséből adódóan 2013.06.30-ig a társasági adószabályok, 2013.07.01-től pedig a kiva szerint adózik. A tao-s időszakáról 1371-es bevallást kell benyújtania. A törvény úgy fogalmaz, hogy a kivás időszakával új üzleti év kezdődik. Ezért kell a 1371-es bevallással "lezárni" a megelőző időszakot. Ilyen esetben a kft. beszámolóját (mérleg, beszámoló, kiegészítő melléklet) hogyan kell elkészíteni és közzétenni? 2013.01.01-2013.06.30-ig egyet, majd 2013.07.01-2013.12.31-ig még egyet? Vagy ugyanúgy 2013.01.01-2013.12.31-ig 2014.05.31-ei hatállyal, a 1371-es bevallástól függetlenül? Vagy 2013.01.01-2013.06.30, illetve 2013.07.01-2014.07.01.? Válaszukat köszönöm.

Mikrogazdálkodói egyszerűsített éves beszámoló Kérdés

Kérdésem arra irányul, hogy kell-e valamilyen bejelentést tennie egy társaságnak, hogyha beszámolási kötelezettségének a 398/2012 (XII.20.) Korm. rendelet figyelembevételével kíván eleget tenni? Szükséges esetleg a taggyűlésnek döntenie ebben a kérdésben?

Önköltségszámítás alóli mentesség Kérdés

Kérjük szíves segítségüket a sztv 6, 7 § értelmezésére. Ha egy cég egyszerűsített éves beszámolót készít, akkor már nem kell vizsgálni a 7 § szerinti mutatókat. Ha egy cég éves beszámolót készít a 7 §-ban lévő mindkét mutatónak alatta kell maradnia az ott megjelölt értéknek a mentesüléshez, vagy ha egyik mutató alatta marad már mentesül. Mutatókat jól értelmezzük-e: egyik éves nettó árbevétel csökkentve az eladott áruk beszerzési értékével és alvállalkozói értékkel 1000 m alatt legyen, másik mutató költségnemek szerinti költségek - ugyancsak csökkentve az elábéval és alvállalkozóval 500 m alatt legyen. Tehát ha egy éves beszámolót készítő cégnél az első mutató 1000 m alatt van, a másik mutató 500 m felett van-e önköltség számítási kötelezettség.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink