159 találat a(z) életbiztosítás cimkére

Életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk 2017-ben befektetési célú életbiztosítást kötött a dolgozók részére, amely bármikor visszavásárolható. A szerződő fél a cég, a kedvezményezett a visszavásárláskor a társaság. A dolgozó által megjelölt személy a dolgozó esetleges halálakor jogosult a biztosítási összegre. Ebben az esetben a havi biztosítási díj költségként elszámolható-e, illetve terheli-e havonta természetbeni juttatás után fizetendő szja, egészségügyi hozzájárulás? Várom mielőbbi válaszát! Köszönettel: Devian 2003 Kft.

Biztosítás adókötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Több mint öt éve fizetem a dolgozók és a személyesen közreműködő tagok után az életbiztosítást, melynek van megtakarítási része is. Ezek a biztosítások 2018. évtől adókötelezetté váltak, vagyis minden kifizetésnél (minden hónapban) számfejtenem kell egyes meghatározott juttatásként a járulékot. Ezt úgy értelmezem, hogy most már a cég kifizeti a járulékot, amikor a megtakarítás kifizetésre kerül a magánszemély részére, akkor már a magánszemélynek nem keletkezik adófizetési kötelezettsége. Kérdésem az, hogy a biztosító és az adóhivatal honnan fogja tudni, hogy a felvett összegből melyik az a rész, amit már a cég leadózott? Változik-e ezzel együtt az életbiztosítás számviteli elszámolása? Van-e valami egyéb kötelezettsége ezzel kapcsolatban a cégnek, ha úgy dönt, hogy tovább fizeti ezeket a biztosítási díjakat? Köszönettel. Fehérné

Teljes életre szóló biztosítások díja Kérdés

Tisztelt Válaszadó! 2018. január 1-jétől a befektetési életbiztosítások rendszeres díja egyes meghatározott juttatásként adókötelessé válik. Ha 2017. decemberi fizetési határidő alapján kifizetés történik egy számviteli bizonylat alapján, melyen a teljesítési időszak 2017. és 2018. évet is érint, felmerül-e közteherfizetési kötelezettség? Köszönettel: Fülöp Mária

Adóköteles életbiztosítás biztosítotti köre Kérdés

Egy kft. az Aegon biztosítóval megtakarítási díjrész fizetése mellett (szja- és eho-köteles) életbiztosítást kötött az egyik munkavállalója (aki egyben tag is a kft.-ben) mint biztosított javára. A kft.-nél cafetéria rendszer, szabályzat stb. nincs. A cégnél 9 munkaviszonyos bejelentett van. Kérdés az, hogy köthető-e csak egy munkavállalóra (aki tag is) mint biztosítottra az életbiztosítás, vagyis nem kell kiterjednie minden munkavállalóra?

Whole life biztosítás adózása Kérdés

Tisztelt Adózóna! 2018-tól – úgy tudom – változik a whole life-os biztosítások adózása. Jelenleg a kft. fizeti és adómentes, 2018-tól egy magánszemély, de nem a kedvezményezett fizetné tovább. A kft.-nek keletkezik-e bármilyen adófizetési kötelezettsége? Kedvezőbb, ha a kedvezményezett fizeti és nem egy harmadik magánszemély? Adómentes lesz a teljes összeg a 10. év letelte után? Válaszukat előre is köszönöm. Ördög Éva

Életbiztosítás cafeteriában Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyik alkalmazottunknak van egy befektetési egységekhez kötött életbiztosítása, melyben ő a szerződő, a kedvezményezett is magánszemély. Határozatlan idejű, vagyonkivonásra van lehetőség. A kérdésem: ezt a cégünk cafeteriában fizetheti-e, ha igen, akkor melyik kategóriába tartozik, illetve milyen adóvonzata van akár a munkavállalónak, akár a cégnek? Köszönöm válaszát. Üdvözlettel, Szilvia

Lejárati idő nélküli, élethosszig tartó életbiztosítás visszavásárlása esetén bevallandó közterhek Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem részére a munkáltatója sok évvel ezelőtt olyan életbiztosítást kötött, amelynek volt rendszeres(éves) díja, illetve lehetett rá eseti befizetéseket is teljesíteni. Az életbiztosításnak nem volt lejárati ideje (élethosszig tartó), de a visszavásárlásra lehetőséget adott a szerződés. Induláskor a szerződő a munkáltató volt. Ekkor a munkáltató részére a rendszeres díj adómentes volt, az eseti befizetések után pedig, mint egyes meghatározott juttatás után az adókat a munkáltató megfizette. Aztán pár év múlva szerződésmódosítás történt, ahol már a magánszemély ügyfelem lett a szerződő. Ekkor már befizetés nem történt. 2016-ban a magánszemély megszüntette a biztosítási szerződését, és a biztosító levonta a személyi jövedelemadót a visszavásárlási értékből, és kifizette az szja-val csökkentett összeget a magánszemélynek. A magánszemélynek kiadott igazoláson pedig a biztosító jelezte, hogy a kifizetést még 27 százalék eho terheli., amit a magánszemélynek kell rendezni. Időközben a NAV által elkészített bevallástervezet (mivel a magánszemély nem változtatott rajta) véglegessé vált. Ebben azonban az ehonem lett előírva. Kérdésem: ilyenkor önellenőrzéssel kell-e korrigálni a bevallásomat? A biztosítónak volt-e erről az eho-kötelezettségről adatszolgáltatási kötelezettsége? Ha igen, milyen nyomtatványon kellett (volna) a biztosítónak erről adatot szolgáltatni? Köszönettel: Baáné Balogh Éva

Életbiztosítás is választható cafetériában Cikk

Olvasónk cégénél a dolgozók a cafetéria keretén belül az életbiztosítást is választhatják. Szólhat a biztosítás balesetbiztosításról is vagy csak életbiztosításról? – kérdezte az olvasó. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.

Cafetéria – életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! A cafetéria keretén belül dolgozóinknak lehetősége van az életbiztosítást is választani. A biztosított egyértelműen a munkavállaló, de a szerződő is lehet a dolgozó, vagy a szerződőnek a munkáltatónak kell lennie, vagy elegendő-e, ha a cég csak díjfizetőként szerepel az életbiztosítási szerződésben. Illetve a biztosítás teljes megnevezése "kockázati élet- és balesetbiztosítás". Szólhat a biztosítás balesetbiztosításról is, vagy csak életbiztosításról? Válaszát előre is köszönöm.

Befektetési egységhez kötött életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. egész életre szóló befektetési egységhez kötött életbiztosítást kötött 2014-ben az alábbi paraméterekkel: szerződő: kft.; biztosított: ügyvezető (aki egyébként a cég tulajdonosa is). A szerződés haláleseti kedvezményezettje a kft. A biztosítás tartama: élethosszig tartó. A díjfizetés havonta történik. A díj összege: 1 millió forint/hó Kérdés: jól értelmezem, hogy ez a típusú biztosítás 2017.12.31-éig adómentes, majd 2018.01.01-jétől egyes meghatározott juttatásnak fog minősülni, és adókötelessé válik? Illetőleg 2017-ben ezt 53-ra (egyéb szolgáltatásra) vagy 55-re (egyéb személyi jellegű kifizetésre) kell könyvelni?

Új alkalmazás az élet- és nyugdíjbiztosítások összehasonlítására Cikk

A megtakarítási élet- és nyugdíjbiztosítások közötti tájékozódás segítésére új alkalmazást fejlesztett a Magyar Nemzeti Bank (MNB) , amely a konstrukciók teljes költségmutató (TKM) értékeit hasonlítja össze – közölte a jegybank.

Életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Testvérem életbiztosítást kötött 2014. évben az Allianznál. A kockázatviselés ideje alatt, 2017-ben elhalálozott, és a biztosító csak az egységszámla értékét, azaz 133 ezer forintot fizet ki. A kiegészítő biztosításokra kötött díjat elutasítja, ilyen kiegészítő biztosítás volt a rokkantság, életbiztosítás, kritikus betegség. Kérem tisztelettel, hogy ezzel kapcsolatban tudok-e jogorvoslattal élni, mivel a befizetett összeget sem fizetik ki, nemhogy a kiegészítő biztosításra járó összeget? Várom válaszát.

50 millió forint feletti bírságot kell fizetnie az életbiztosítónak Cikk

Az MNB 52,5 millió forint bírságot szabott ki a QUANTIS Consulting Zrt. (korábbi nevén BROKERNET Zrt.) biztosítási többes ügynökre, elsősorban az egyes életbiztosítási ügyfélszerződések megszüntetését és újak megkötését célzó közvetítői gyakorlatára figyelemmel, emellett a biztosításközvetítői természetes személyek jogviszonya adatainak felügyeleti bejelentését, s a panaszkezelést érintő jogsértések miatt is. A szabálytalanságok megszüntetéséről a társaságnak ez év augusztusig kell beszámolnia.

Befektetési életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Befektetési életbiztosítás visszavásárlásának könyvelési lépéseit szeretném megkérdezni. A befizetett összeg 8 000 eFt, ezt költségként elszámoltuk. A visszavásárolt összeg 2 200 eFt. Segítségét előre is köszönöm!

Életbiztosítás Kérdés

Életbiztosítást kötött a kft. két tulajdonosára. A kedvezményezett mind a két esetben a másik tulajdonos. A kft. a szerződő fél. Elszámolható-e költségként a biztosítás a kft. részéről, és nincs-e külön adókötelezettség?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Közösségen belüli gépjármű beszerzés

Bunna Erika

adótanácsadó

Német gépjármű tartós bérlete

dr. Kelemen László

adószakértő, jogász

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink