159 találat a(z) életbiztosítás cimkére

Életbiztosítással kombinált lakáshitel támogatása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. az alkalmazottjának szeretne lakáscélú támogatást adni. Szeretném megerősítését kérni a számításokban: 1).Vételár megállapítása A lakás 1/3-át a munkavállaló 2004-ben vette meg 2,8 milliió forintért. A lakás vételára adásvételi szerződés szerint 8,4 millió forint volt. Az ingatlan másik 2/3-át 2007-ben megvásárolta 6 millió forintért. Ehhez 5,8 millió forintnak megfelelő CHF lakásvásárlási hitelt vett fel. A vételár így 8,8 millió forint. Ennek 30 százaléka, azaz maximum 2,64 millió forint lehet az adómentes munkáltatói támogatás 5 év alatt. 2). Mi minősül törlesztésnek? A felvett hitel törlesztése során a hitel 20 éves futamideje alatt csak a hitelkamatot és életbiztosítást kell fizetni. A tőketartozást a futamidő végén a biztosító fizeti meg. Havonta fizet 140 CHF kamattörlesztést, 40 CHF kezelési költséget, 18 CHF kockázati díjat és egy biztosítónak 18 ezer FT életbiztosítást (tőkefedezeti elérési életbiztosítás). 2012-től rögzített árfolyamon történik a díjak megfizetése. Ez jelenleg havonta 54 ezer forintba kerül. Úgy gondoljuk: havi 54 ezer forint utalható adómentesen, ilyen kombinált hiteltörlesztésre vonatkozóan nem találtam rendelkezést. Köszönöm válaszát

Teljes életre szóló életbiztosítás (WL) Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaság fizeti dolgozó javára a teljes életre szóló életbiztosítást (nincs futamidő, nincs lejárati összeg, befektetési egységekhez kötött) havonta. Az összeg a minimálbér 30 százalékáig adómentes, vagy a teljes összeg adómentes? Cégtulajdonosra is lehet fizetni? Köszönettel: IIdikó

Ezzel a béren kívüli juttatással is érdemes számolnia Cikk

Az életre szóló biztosítás lehet az új kitörési pont a béren kívüli adómentes juttatások palettáján – véli a Budapest Prime. A biztosítással jelentősen növelhető az adott dolgozó elkötelezettsége a munkaadója iránt, s a cégvezetők is biztosíthatják így hozzátartozóik anyagi biztonságát.

Életbiztosítás Kérdés

Ügyfelem vállalkozása az Allianz Bónusz Életprogram keretében (2012. évben) az alkalmazottjának – aki a kft.-nek tagja is – életbiztositást kötött. Havi dija: 10 000 forint, fizetés negyedévente, a futamidő 10 év. A fő biztosított az alkalmazott, halál esetén az örökös. A vállalkozásnál hogyan könyvelem a befizetett díjat? Kell-e utána szja-t és ehót fizetni? 08-as bevallásban szerepeltetni kell-e? Segítségüket köszönöm: Kuglerné

Életbiztosítás elszámolhatósága Kérdés

Tisztelt Cím! A következő kérdéssel kapcsolatban kérem a tájékoztatásukat. Egy kft. ügyvezetője a következő módon kötött életbiztosításra szerződést. Unit-linked típusú életbiztosítást választott, amely kockázati elemeket nem tartalmaz. A kötvényen az szerepel, hogy a szerződő az ügyvezető magánszemély, kedvezményezettként az ügyvezető felesége van megjelölve, akinek 50 százalékos részesedése van a kft.-ben, de sem alkalmazottként nem dolgozik a cégben, sem tagként nem működik közre a cég tevékenységében. A kft. csak díjfizetőként van megjelölve a szerződésben, 2013. decemberben a kft. bankszámlájáról el is utalta az ügyvezető az éves biztosítási díjat a biztosító részére. A kötvényt azonban januári dátummal állította ki a biztosító. A kft.-ben kizárólag az ügyvezető végzi a tevékenységet, alkalmazott egyáltalán nincs a cégben. Azt szeretném kérdezni, hogy a cég elszámolhatja-e adómentesen jelen esetben a biztosítást? Ha igen, akkor mikor kell szerepeltetni a 08-as bevallásban a biztosítás értékét? Decemberi bevallásban vagy januári bevallásban? Amennyiben a kft. nem számolhatja el adómentesen, akkor milyen adókötelezettségei keletkeznek a biztosítási díj utalására vonatkozóan? Köszönettel:

A 08-as bevallás M lapja Kérdés

A 08-as bevallás M-es lapjának mely sorában kell helyesen szerepeltetni a biztosító, mint kifizető által magánszemélyek részére kifizetett baleset- és betegbiztosítás alapján járó napi térítés 15 ezer forint feletti adóköteles részét, mint adóalapot? Ugyanerre vonatkozó kérdés, – szintén a biztosító, mint kifizető esetét vizsgálva – a visszavásárolt életbiztosítások adóköteles részét (amikor volt más – nem magánszemély – által fizetett adómentes díja) az M-es lap mely során kell szerepeltetni? Válaszát előre is nagyon köszönöm!

Csalódott az életbiztosításban? Így szabadulhat meg tőle Cikk

A befektetési egységekhez kötött (úgynevezett unit-linked) életbiztosításokat vette nagyító alá a Bankmonitor.hu. Az elemzők egyre gyakrabban találkoznak olyan magánszemélyekkel, akik a magas költségek és a rugalmatlanság miatt megbánták, hogy ilyen formában takarították meg a pénzüket. Megvizsgálták, mit tehetnek a kiábrándult ügyfelek.

Rástartolnak a nyugdíjasokra Cikk

Az EY jelentése szerint 2017-ig 8 százalékkal emelkedhet a 65 év felettiek aránya az eurózónában, ami növekedést eredményezhet a biztosítók számára. A társaságoknak azonban új kihívásokra is fel kell készülniük - írja a piacésprofit.hu.

Biztosítási díj adókötelezettsége Kérdés

Tisztelt Szakértő! Unit-linked biztosítás esetén, ha 2012-ben nem történt rendszeres díjbefizetés, mert az eseti számlán felgyűlt összegből történt meg a rendszeres díj kiegyenlítése, de 2013-ban befizetést kell teljesíteni a biztosítás fenntartása miatt, akkor az idén befizetett díj adóköteles lesz-e azon szabály szerint, hogy a ténylegesen teljesített befizetés (nem átvezetés) nagyobb, mint a tavalyi. A most befizetendő összeg egyezne a szerződésben egyébként rendszeres díjjal. Vegyük például, hogy a szerződés szerinti rendszeres díj 1 000 000 forint az első évben (2011. év) ezt az összeget elutaltam + 1 000 000 forintot eseti számlára is befizetek. 2012-ben nincs utalás, az eseti számláról kerül át a rendszeres díjak közé az összeg. 2013-ban újra utalni kell 1 millió forintot. Ez után kell-e bármilyen adót ehót fizetni?

Befektetési egységekhez kötött életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó rendszeres éves díjat fizet befektetési egységekhez kötött életbiztosításra, a díjfizetési tartam 20 év, a biztosítás élethosszig tartó, de 20 év után hozamokkal együtt felveheti a befizetett díjat. Ebben az esetben a rendszeres éves díjat elszámolhatja költségként a vállalkozásában?

Így adózik az életbiztosítás Cikk

Hogyan vásárolhatja vissza a dolgozó az életbiztosítását? Olvasói kérdésre Nagy Norbert, a Global Tax Office adóiroda válaszol.

Életbiztosítás munkavállalóra Kérdés

Tisztelt Szakemberek! A cég munkaválalóira életbiztosítást kötött. Ennek könyvelésével kapcsolatban van kérdésem. A kifizetés 2012-ben történt átutalással, a számla 2013 januárjában érkezett és 2013-as évre szól. Hogyan könyvelem a 2012-es átutalást és hogyan a 2013-as számlát? Én 368-ra könyveltem a 2012-es utalást a bankkal szemben, de a 2013-as számlánál elakadtam. Segítségüket előre is köszönöm.

Életbiztosítás: mikor adómentes? Cikk

Adómentes vagy adóköteles az életbiztosítás? Olvasónk kérdésére Surányi Imréné, az Adózóna szja-szakértője válaszol.

Életbiztositás adózása 2013. Kérdés

Allianz Família biztosítással kapcsolatban kérdezném a következőket: A szerződő a cég, biztosított a magánszemély.1997-2014 évi lejáratú a díjat a cég havonta fizeti. Az alapbiztosítás Família, a kiegészítő biztosítás: baleseti halál, járadékbiztosítás,rokkantsági díjment. A kedvezményezettek: Halál esetén: ajánlat szerinteléréskor a biztosított2012.évig ez a vegyes biztosítás a magánszemély adóköteles jövedelmének számított. 2013.évben hogy változik az adózása?Válaszát köszönöm Reményik Anikó

Befektetéshez kötött életbiztosítás lejárat előtt Kérdés

Húszéves futamidejű életbiztosítás lejárat előtti visszavásárlása esetén milyen adóterheket kell fizetni a jelenlegi szabályok szerint? Mennyiben változnak a terhek, 10 év lejárata után, az említett életbiztosítás tekintetében. SZJA kedvezmény (2009) igen, 20%-al növelten vissza kell fizetni - ez rendben - de ezen felül a visszavásárlási érték után milyen plusz terhekkel kell még számolni?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őstermelő faértékesítés

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitelhez kapcsolodó kamattámogatás

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Egyéni vállalkozóból őstermelő (áfaarányosítás 60 hó)

Szarvas Imréné

könyvvizsgáló, adószakértő, könyvelő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink