152 találat a(z) életbiztosítás cimkére

Életbiztosítás adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő, Egy kft.-ben 2011. 12. hóban a két tulajdonosra kötöttek életbiztosítást, a kedvezményezettek a tulajdonos magánszemélyek. Az éves összeget 2011. óta mindig december hónapban, egy összegben utalta el a cég. A biztosítási évforduló 12. 08. Az összeg sosem haladta meg a mindenkori minimálbér 30%-át, így adót nem fizetett a cég. 2018. 12. hóban nem utalt, csak 2019. 02. hóban utalta el az éves biztosítási összeget. Erre vonatkozik az átmeneti szabály, hogy 2019-ben még nem kell adót fizetni? Ha igen, akkor jövő évtől havonta kell az adókat megfizetni? És milyen adókat kell utána fizetni? Válaszát előre is köszönöm. Hajni

Kockázati, befektetési egységhez kötött életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt.-beltag és -kültag (mindketten munkaviszonyban) részére a fenti nevű életbiztosítást kötötte a társaság 2018. május 24-én. Kedvezményezett a biztosítást kötő társaság. Ebben az esetben hogyan alakul az adózásuk? Köszönettel: előfizető

Életbiztosítás felmondása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk vezető tisztségviselőire befektetési életbiztosítást kötött 5 éve. Abban kérem szépen a segítségüket, hogy helyesen jártunk-e el akkor, amikor 2018-ban az átutalt biztosítási díjat egyéb személyi jellegű kifizetésként számoltuk el? A díjviselő és a kedvezményezett is a kft., és most szeretnénk megszüntetni ezt a biztosítást. A visszakapott összeget egyéb bevételként számoljuk el?

Prémium életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Életbiztosítás számfejtésével kapcsolatban kérném szépen a segítségét! Amit az életbiztosításról tudni lehet: - 2019.03.01. napján kötötték - szerződő a cég, biztosított az egyik munkavállaló - lejárati ideje 5 év, vagy haláleset - éves díja 600 000 Ft A kérdésem az lenne, hogy ez a béren kívüli juttatások melyik csoportjába sorolható, illetve milyen adóvonzata van? A 08-as bevallásban hogyan kell szerepeltetni? Előre is köszönöm szépen Üdv.

Életbiztosítások könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szeretném a segítségüket kérni abban, hogy hogyan kell könyvelni (kontírozni) a kockázati biztosítást, illetve a megtakarítással egybekötött biztosítást abban az esetben, ha a biztosított személy a társaság tagja: és egyik esetben munkaviszonyos, a másik esetben pedig személyesen közreműködő tag. A biztosításoknak az évfordulója 04. 01. Az egyik biztosítás éves díjas, a másik pedig havi díjas. Segítségüket előre is köszönöm.

Biztosítási díj 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017-ben egy kft. munkavállalói részére kötött „whole life” életbiztosítást. 2017-ben a havi díj adómentes volt, 2018-ban egyes meghatározott juttatásként adózott. 2019-ben pedig mint bérjövedelem fog adózni. A társaság úgy döntött, hogy "bruttósítja" a biztosítási díjat, és az adók levonása utáni nettó díjat fizeti ki a biztosítónak. Hova kell ezt a kft.-nek könyvelnie? Milyen igazolást kell erről a magánszemély felé kiállítania? Köszönettel: Mónika

Tagi kölcsön Kérdés

Tisztelt Adószakértő! A cég, melyet megszüntetnének 15 milliós tagi kölcsönnel működik. A kft. kötött egy életbiztosítást a tulajdonos fiának. Ez idén márciusban lejár, 10 év után 10 milliót fizet a biztosító, amit a kft. kap meg. (Ezért is csak utána szüntetné meg a kft.-t.) Ezzel az életbiztosítással letudhatja a tagi kölcsön ezen összegét? Vagy ebbe be kellene vonni a tulajdonos fiát is? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Életbiztosítások adója 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk kockázati életbiztosítást kötött dolgozóira, a díjfizetés időtartama 10 év, a biztosított a munkavállaló, a szerződő a munkáltató. A 2018 októberében befizetett éves díjból a 2018-ra jutó összeget beállította egyes meghatározott juttatásként, és megfizette a rá jutó szja-t és ehót. A kockázati rész adómentes volt, mert nem haladta meg a minimálbér 30%-át. Kérdésem, hogy a 2019-re jutó elhatárolt összegre mikor kell megfizetni az adókat? Most, a januári bevallásban, vagy már tavaly októberben kellett volna, amikor a befizetés megtörtént? Válaszát előre is köszönöm.

Életbiztosítás adózása 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértők! A kft. mint szerződő 2017. 07. 04-én kötött életbiztositást, amelyben biztosított a munkavállalaló, a kockázatviselés kezdete 2017. 07. 04., a haláleseti kedvezményezett egy családtag. Csak megtakarítási díjrészt fizet a cég havonta. A 2018. évben egyes meghatározott juttatásként adózta a cég. A 2018. évben a szerződést nem módosította, nem kötötte újra. Kérdés: 2019. 07. 04-éig a régi szabályok szerint adóztatható-e az átmeneti szabályok szerint és csak azt követően adózik bérként, vagy már január 1-jétől bérként adózik? Köszönöm a választ.

Életbiztosítás, utazási bérlet adózása 2019-ben Cikk

Hogyan kell adózniuk a cégeknek a már korábban megkötött életbiztosítások, valamint az utazási bérlet juttatása után? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda szakértőnk válaszolt.

Életbiztositás, utazási bérlet adózása 2019-ben Kérdés

T. Szakértő! Egy kft. tagja számára 2016-ban életbiztosítást kötött, kedvezményezett a feleség. Eddig adómentes volt. A HVG-ben azt olvastam, hogy a már megkötött biztosításokra átmeneti szabály van. 2019-ben még nem adóköteles a tagnak. Ez így van? Utazási bérlet 2019-ben bérként adózik. Ez a gyakorlatban hogy működik? Kell a bérletről számlát kérni? Ha igen, a cég vagy a dolgozó nevére? A cégben költségként el lehet számolni? Köszönettel Fidler Gáborné

Életbiztosítás adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. munkavállalói részére kötött „whole life” életbiztosítást. 2017-ben a havi díj adómentes volt, 2018-ban egyes meghatározott juttatásként adózott. 2019-ben ezen biztosítás havi díjai jövedelemként adóznak. Ha ez a biztosítás nyugdíjas munkavállalóra vonatkozik (aki 2019-től nem minősül biztosítottnak), milyen adó-, illetve járulékvonzata lesz a kifizetett biztosítási díjnak? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.

Cafeteria 2019 Kérdés

2018-ban adómentes volt a munkáltató hozzájárulása a munkavállaló nem visszavásárolható életbiztosításához. Adó 2019 külön számuk szerint ez 2019-ben már adóköteles. Kérdés: igaz-e, hogy ehhez kapcsolódik egy átmeneti rendelkezés, mely szerint a 2018.12.31. előtt megkötött biztosításokhoz való hozzájárulások 2019.12.31-éig adómentes lesznek?

Biztosítás könyvelése és adóvonzata vállalkozásnál Kérdés

Egy kft. 2018-ban kötött Quantis EVEREST PRO életbiztosítási program elnevezésű biztosítást. Paraméterek: szerződő a cég, biztosított a magánszemély, munkaviszonyos tulajdonos, kedvezményezett halál esetén a szerződő és a biztosított által közösen megnevezett magánszemély, lejárati kedvezményezett a szerződő kft. Rendszeres díjas életbiztosítás, havonta 100 ezer forintot utalnak. Szerződés tartama:10 év. Nem nyugdíjbiztosításként kötött, befektetési egységhez kötött. Szolgáltatásai:1.) elérési szolgáltatás (határozott tartamra kötött szerződés), 2.) haláleseti szolgáltatás. A biztosítási ügynök szerint követelésként kell elszámolni az utalást, mivel lejárati kedvezményezett a szerződő vállalkozás, így nem áll fenn a végleges vagyonvesztés. Kérdés: 1.) Hová kell könyvelni a biztosítást, amikor elutaljuk? 2.) Milyen adóvonzata van ennek a biztosításnak a cégnél, illetve a magánszemélynél 2018-ban? 3.) Változik-e ez 2019-ben? Mármint jövőre milyen adóvonzata van a cégnél, illetve a magánszemélynél 2019-ben? Válaszukat előre is köszönöm. Polyák Márta

Életbiztosítási kötvény – lejárati kedvezményezett változása Kérdés

A társaság rendelkezett 2008-ban kötött, 10 évre szóló életbiztosítási kötvénnyel. A havi befizetéseket a biztosítóval szembeni követelések között tartotta nyilván. A 10 év lejárati idő végén (2018-ban) a kedvezményezett – aki a társaság volt – helyébe a társaság munkavállalója került, aki a biztosítótól meg is kapta az összeget. Milyen könyvelési tételek vannak, és a kifizetésnek milyen adóvonzatai vannak mind a társaság, mind a magánszemély vonatkozásában? Köszönöm válaszukat.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink