159 találat a(z) életbiztosítás cimkére

Életbiztosítás kivás kft.-nél Kérdés

A kft. korábban halál esetére szóló életbiztosítást kötött. A szerződő, a kedvezményezett és egyben a fizető is a kft. volt. A biztosított a magánszemély. A dijfizetés a korábbi jogszabályoknak megfelelően adómentes volt mindkét fél részére. 2019. évben a biztosítást a kft. felmondta, így egy nagyobb összeget a biztosító kiutalt a kft. bankszámlájára. Mivel a munkáltató ezt a jövedelmet ki szeretné osztani a korábban biztosítottként megjelölt magánszemélyek részére, adózási kérdés merül fel. A kft. kivaalany 2019. január 1-jétől. Kérdésem, hogy ebben az esetben hogyan alakul az adózás mind a magánszemély, mind a kft. részéről?

Kriptovalutába fektette ügyfelei pénzét a biztosító Cikk

Kriptovalutába fektette a befektetési életbiztosítást kötő ügyfelek pénzét a szlovákiai Novis Biztosító, amely Magyarországon is árulja termékeit; a Magyar Nemzeti Bank (MNB) múlt hét csütörtökön ideiglenesen felfüggesztette Sensum nevű életbiztosításának forgalmazását – mondta Binder István, az MNB felügyeleti szóvivője ma az M1 aktuális csatornán.

Befektetési egységhez kötött életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy kft. befektetési egységhez kötött életbiztosítást kötött egyik munkavállalójára 2011-ben. Évente befizette a szerződésben meghatározott összeget. 2019-ben megszüntette a szerződést, és a cég számlájára kérte a biztosítási összeg átutalását. 2018-ban 250 ezer forint összegű befizetés történt, 2019-ben nem történt befizetés. Kérdés: 1.) A megkapott összeg után van-e valamilyen befizetési kötelezettsége a kft.-nek? 2.) Adóköteles vagy adómentes bevételnek számít ez a kft. részéről? Várom mielőbbi válaszát. Tisztelettel.

Gigabírság az Uniqa biztosítónak Cikk

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 108 millió forintra bírságolta az Uniqa Biztosító Zrt.-t a nem megfelelő állománykezelés, a gyenge belső kontrollrendszer és egyéb hiányosságok miatt – közölte a jegybank, hozzátéve, hogy a hiányosságok alapvetően nem érintik a biztosító jövőbeni megbízható működését.

Életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Kft. 2009-ben Signum Befektetéshez kötött életbiztosítást kötött. A szerződő a társaság, a biztosított a kft. tagja, ügyvezetője, kedvezményezett a biztosított halála esetén a biztosított örököse. A biztosítás tartama: egész életre szóló. Díjfizetési időszak 15 év. A társaság úgy dönt, hogy felmondja a biztosítást az idei évben, 2018-tól szüneteltetve van a díjfizetés. Korábban évente egyszeri díjfizetések történtek, amiket a befizetések időpontjában költségként számolt el a társaság, a befizetett díj után nem történt adófizetés. Helyes volt-e a biztosítási díj költségkénti elszámolása adófizetés nélkül? Jól-gondolom-e , hogy visszavásárláskor a visszakapott teljes összeg kamatbevétel lesz a társaságnál? Felmerül-e bármiféle adófizetési kötelezettség? Köszönöm válaszukat!

Életbiztosítás adóztatása Kérdés

Ügyfelem egy kft., mely életbiztosítást kötött a dolgozójára 2012-ben. 13 720 forintot fizet. Havonta adózik 2019-től, s ha igen, hogyan? Köszönöm.

Eurós életbiztosításnál mi lesz a jövedelem alapja? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk életbiztosítást fizet a gazdasági társaság vezetőjének. Az NN Biztosító az éves díjat euróban adja meg, amit a teljesítés napi MNB-árfolyamon forintosítok. A kérdésem az lenne, hogy a magánszemélynek egyéb jövedelem címén a „szállítói” számla összegét vagy az szja-törvény 6. § (4) bekezdése szerint az előző hónap 15. napján érvényes MNB-árfolyamon számolt forintösszeget kell számfejteni? Válaszukat köszönöm.

Életbiztosítás adózása Kérdés

Tisztelt Szakértő, Egy kft.-ben 2011. 12. hóban a két tulajdonosra kötöttek életbiztosítást, a kedvezményezettek a tulajdonos magánszemélyek. Az éves összeget 2011. óta mindig december hónapban, egy összegben utalta el a cég. A biztosítási évforduló 12. 08. Az összeg sosem haladta meg a mindenkori minimálbér 30%-át, így adót nem fizetett a cég. 2018. 12. hóban nem utalt, csak 2019. 02. hóban utalta el az éves biztosítási összeget. Erre vonatkozik az átmeneti szabály, hogy 2019-ben még nem kell adót fizetni? Ha igen, akkor jövő évtől havonta kell az adókat megfizetni? És milyen adókat kell utána fizetni? Válaszát előre is köszönöm. Hajni

Kockázati, befektetési egységhez kötött életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Bt.-beltag és -kültag (mindketten munkaviszonyban) részére a fenti nevű életbiztosítást kötötte a társaság 2018. május 24-én. Kedvezményezett a biztosítást kötő társaság. Ebben az esetben hogyan alakul az adózásuk? Köszönettel: előfizető

Életbiztosítás felmondása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk vezető tisztségviselőire befektetési életbiztosítást kötött 5 éve. Abban kérem szépen a segítségüket, hogy helyesen jártunk-e el akkor, amikor 2018-ban az átutalt biztosítási díjat egyéb személyi jellegű kifizetésként számoltuk el? A díjviselő és a kedvezményezett is a kft., és most szeretnénk megszüntetni ezt a biztosítást. A visszakapott összeget egyéb bevételként számoljuk el?

Prémium életbiztosítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Életbiztosítás számfejtésével kapcsolatban kérném szépen a segítségét! Amit az életbiztosításról tudni lehet: - 2019.03.01. napján kötötték - szerződő a cég, biztosított az egyik munkavállaló - lejárati ideje 5 év, vagy haláleset - éves díja 600 000 Ft A kérdésem az lenne, hogy ez a béren kívüli juttatások melyik csoportjába sorolható, illetve milyen adóvonzata van? A 08-as bevallásban hogyan kell szerepeltetni? Előre is köszönöm szépen Üdv.

Életbiztosítások könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértők! Szeretném a segítségüket kérni abban, hogy hogyan kell könyvelni (kontírozni) a kockázati biztosítást, illetve a megtakarítással egybekötött biztosítást abban az esetben, ha a biztosított személy a társaság tagja: és egyik esetben munkaviszonyos, a másik esetben pedig személyesen közreműködő tag. A biztosításoknak az évfordulója 04. 01. Az egyik biztosítás éves díjas, a másik pedig havi díjas. Segítségüket előre is köszönöm.

Biztosítási díj 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2017-ben egy kft. munkavállalói részére kötött „whole life” életbiztosítást. 2017-ben a havi díj adómentes volt, 2018-ban egyes meghatározott juttatásként adózott. 2019-ben pedig mint bérjövedelem fog adózni. A társaság úgy döntött, hogy "bruttósítja" a biztosítási díjat, és az adók levonása utáni nettó díjat fizeti ki a biztosítónak. Hova kell ezt a kft.-nek könyvelnie? Milyen igazolást kell erről a magánszemély felé kiállítania? Köszönettel: Mónika

Tagi kölcsön Kérdés

Tisztelt Adószakértő! A cég, melyet megszüntetnének 15 milliós tagi kölcsönnel működik. A kft. kötött egy életbiztosítást a tulajdonos fiának. Ez idén márciusban lejár, 10 év után 10 milliót fizet a biztosító, amit a kft. kap meg. (Ezért is csak utána szüntetné meg a kft.-t.) Ezzel az életbiztosítással letudhatja a tagi kölcsön ezen összegét? Vagy ebbe be kellene vonni a tulajdonos fiát is? Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!

Életbiztosítások adója 2019 Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk kockázati életbiztosítást kötött dolgozóira, a díjfizetés időtartama 10 év, a biztosított a munkavállaló, a szerződő a munkáltató. A 2018 októberében befizetett éves díjból a 2018-ra jutó összeget beállította egyes meghatározott juttatásként, és megfizette a rá jutó szja-t és ehót. A kockázati rész adómentes volt, mert nem haladta meg a minimálbér 30%-át. Kérdésem, hogy a 2019-re jutó elhatárolt összegre mikor kell megfizetni az adókat? Most, a januári bevallásban, vagy már tavaly októberben kellett volna, amikor a befizetés megtörtént? Válaszát előre is köszönöm.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Céges rendezvény – munkaidő

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Vasárnapi pótlék

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Egyszerűsített foglalkoztatás

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 április
H K Sze Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Együttműködő partnereink