159 találat a(z) életbiztosítás cimkére
Életbiztosítás adózása 2019
Kérdés
Tisztelt Szakértők! A kft. mint szerződő 2017. 07. 04-én kötött életbiztositást, amelyben biztosított a munkavállalaló, a kockázatviselés kezdete 2017. 07. 04., a haláleseti kedvezményezett egy családtag. Csak megtakarítási díjrészt fizet a cég havonta. A 2018. évben egyes meghatározott juttatásként adózta a cég. A 2018. évben a szerződést nem módosította, nem kötötte újra. Kérdés: 2019. 07. 04-éig a régi szabályok szerint adóztatható-e az átmeneti szabályok szerint és csak azt követően adózik bérként, vagy már január 1-jétől bérként adózik? Köszönöm a választ.
Életbiztosítás, utazási bérlet adózása 2019-ben
Cikk
Hogyan kell adózniuk a cégeknek a már korábban megkötött életbiztosítások, valamint az utazási bérlet juttatása után? – kérdezte olvasónk. Surányi Imréné okleveles közgazda szakértőnk válaszolt.
Életbiztositás, utazási bérlet adózása 2019-ben
Kérdés
T. Szakértő! Egy kft. tagja számára 2016-ban életbiztosítást kötött, kedvezményezett a feleség. Eddig adómentes volt. A HVG-ben azt olvastam, hogy a már megkötött biztosításokra átmeneti szabály van. 2019-ben még nem adóköteles a tagnak. Ez így van? Utazási bérlet 2019-ben bérként adózik. Ez a gyakorlatban hogy működik? Kell a bérletről számlát kérni? Ha igen, a cég vagy a dolgozó nevére? A cégben költségként el lehet számolni? Köszönettel Fidler Gáborné
Életbiztosítás adózása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. munkavállalói részére kötött „whole life” életbiztosítást. 2017-ben a havi díj adómentes volt, 2018-ban egyes meghatározott juttatásként adózott. 2019-ben ezen biztosítás havi díjai jövedelemként adóznak. Ha ez a biztosítás nyugdíjas munkavállalóra vonatkozik (aki 2019-től nem minősül biztosítottnak), milyen adó-, illetve járulékvonzata lesz a kifizetett biztosítási díjnak? Várom szíves válaszukat! Köszönettel.
Cafeteria 2019
Kérdés
2018-ban adómentes volt a munkáltató hozzájárulása a munkavállaló nem visszavásárolható életbiztosításához. Adó 2019 külön számuk szerint ez 2019-ben már adóköteles. Kérdés: igaz-e, hogy ehhez kapcsolódik egy átmeneti rendelkezés, mely szerint a 2018.12.31. előtt megkötött biztosításokhoz való hozzájárulások 2019.12.31-éig adómentes lesznek?
Biztosítás könyvelése és adóvonzata vállalkozásnál
Kérdés
Egy kft. 2018-ban kötött Quantis EVEREST PRO életbiztosítási program elnevezésű biztosítást. Paraméterek: szerződő a cég, biztosított a magánszemély, munkaviszonyos tulajdonos, kedvezményezett halál esetén a szerződő és a biztosított által közösen megnevezett magánszemély, lejárati kedvezményezett a szerződő kft. Rendszeres díjas életbiztosítás, havonta 100 ezer forintot utalnak. Szerződés tartama:10 év. Nem nyugdíjbiztosításként kötött, befektetési egységhez kötött. Szolgáltatásai:1.) elérési szolgáltatás (határozott tartamra kötött szerződés), 2.) haláleseti szolgáltatás. A biztosítási ügynök szerint követelésként kell elszámolni az utalást, mivel lejárati kedvezményezett a szerződő vállalkozás, így nem áll fenn a végleges vagyonvesztés. Kérdés: 1.) Hová kell könyvelni a biztosítást, amikor elutaljuk? 2.) Milyen adóvonzata van ennek a biztosításnak a cégnél, illetve a magánszemélynél 2018-ban? 3.) Változik-e ez 2019-ben? Mármint jövőre milyen adóvonzata van a cégnél, illetve a magánszemélynél 2019-ben? Válaszukat előre is köszönöm. Polyák Márta
Életbiztosítási kötvény – lejárati kedvezményezett változása
Kérdés
A társaság rendelkezett 2008-ban kötött, 10 évre szóló életbiztosítási kötvénnyel. A havi befizetéseket a biztosítóval szembeni követelések között tartotta nyilván. A 10 év lejárati idő végén (2018-ban) a kedvezményezett – aki a társaság volt – helyébe a társaság munkavállalója került, aki a biztosítótól meg is kapta az összeget. Milyen könyvelési tételek vannak, és a kifizetésnek milyen adóvonzatai vannak mind a társaság, mind a magánszemély vonatkozásában? Köszönöm válaszukat.
Kockázati biztosítás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A kft. egy vezető alkalmazottjára 2018 decemberében kockázati életbiztosítást kötött. (A többi alkalmazottra nem.) Lejárata 2019. november (évente kell meghosszabbítani). Szerződő: a kft., biztosított: a munkavállaló, kedvezményezett: a munkavállaló által megjelölt magánszemély. Az szja-törvény mely pontja szerint adózik 2018-ban és 2019. évben? Válaszát előre is köszönöm!
Munkavállalónak fizetett életbiztosítás megszünése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 2017-ben befizette a munkavállaló kockázati életbiztosítását. Ez 2017-ben adómentes, 2018-ban egyéb jövedelemnek minősült. A cég megfizette az erre az évre jutó hónapok utáni adót, majd visszavásárolta a biztosítást. Az összeg meg is érkezett a kft. bankszámlájára, ami bevétel. Első kérdésem a cég oldaláról elegendő a tao megfizetése? A második, a magánszemélynek mi a teendője? Be kell-e vallani a 2018 előtti biztosítást, és kell-e utána fizetni valamit? Köszönettel várom válaszukat.
Biztosítás megszüntetése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozóként SIGNUM Befektetéshez kötött (CIG) életbiztosítással kapcsolatos szerződéssel rendelkezem, (2008. évben kötött), melynek befizetett díját költségként vállalkozásomban elszámoltam. Ugyanilyen típusú biztosítást kötöttem alkalmazottaim részére is, melyben kedvezményezettként lettek megjelölve. Ez is költségként elszámolásra került. Kérdéseim a következőek: 1. Milyen mértékű adó, illetve járulékvonzata lenne a szerződések felbontásának egyéni vállalkozásomban, illetve magánszemélyként/magánszemélyekként? 2. Hogyan járok kedvezőbben adózás szempontjából a biztosítás felbontását illetően? 3. Amennyiben ilyen esetben a biztosító adót, illetve járulékot von le, az milyen típusú, illetve hány százalék?
Életbiztositás megszüntetése miatti adókötelezettség
Kérdés
2009. évben a CIG Pannónia Életbiztosítositó Zrt.-nél SIGNUM Befektetéshez kötött Életbiztositást 2018 decemberében megszüntetném. Milyen szja- és eho-kötelezettség terhel?
Élethosszig tartó életbiztosítások
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk a munkavállalóinak élethosszig tartó, befektetési egységekhez kötött életbiztosítást kötött rendszeres díjas módozattal 10 évre. 2019-től hogyan kellene adózni a díjfizetés után? (Szerződő: gazdálkodó szervezet; kedvezményezett: munkavállaló.)
Halálesetre szóló életbiztosítás
Kérdés
Egy kft. az ügyvezetőre 2015-ben lejárat nélküli, halálesetre szóló biztosítást kötött, melyet kiegészített rokkantsági biztosítással. A biztosítás nem haladja meg a minimálbér 30%- át. A biztosításí dijat havi rendszerességgel fizeti. Kedvezményezettként magánszemély, illetve rokkantságra maga a biztosított van megjelölve. Kérdésem, hogy 2019-ben ez az összeg adómentes lesz-e, vagy az ügyvezetőnek egyéb bérjövedelemként fog adózni? Köszönettel: Kocsisné
Céges biztosítás járulékfizetési kötelezettsége
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Céges unit-linked biztosítás esetén, ha a haláleseti és az elérési kedvezményezett is maga a cég, kell-e bármilyen járulékot, illetve adót fizetni 2019-től, és ha igen, akkor mit és mennyit? Köszönöm. Üdvözlettel: T. Ildikó
Kifizető által fizetett biztosítás, magánszemély kedvezményezett
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságom, amelynek személyesen közreműködő tagja vagyok (társas vállalkozói jogviszonyban) 8 évvel ezelőtt egy vegyes (kockázati plusz befektetési elemek) módozatú életbiztosítást kötött a személyemre. A társaság évi egyszeri alkalommal fizette a biztosítás díját, a lejáratkori kedvezményezett én voltam. A biztosítást az idén átírattuk a társaság nevéről az enyémre (én lettem a szerződő és a kedvezményezett is). A biztosítás rövid időn belül lejár, és a lejáratkori összeget a biztosító számomra fizeti majd ki. Kérdésem: keletkezik-e bármilyen közteherfizetési kötelezettsége a társaságnak, ha igen, akkor az mi és milyen mértékű, amikor a szerződést átírjuk a nevemre? Illetve kell-e adót, mit és milyen mértékkel fizetni, amikor a szerződés lejártakor a biztosító a lejárati összeget részemre kiutalja? Válaszát előre is köszönöm.