20 találat a(z) áfakorrekció cimkére

Az Adózóna válaszol: tárgyi eszközök figyelési időszaka, áfakorrekció Cikk

Mit jelent a tárgyi eszközök figyelési időszaka az Áfa tv. megfogalmazásában? Melyek azok a fő szabályok, amelyeket érdemes szem előtt tartani a figyelési időszakban áfakorrekció szempontjából, és milyen speciális esetekkel találkozhatunk? Gyüre Ferenc adótanácsadót hallhatják.

Utólagos áfakorrekció kezelése – példákkal Cikk

A vállalkozások napi működése során gyakran előfordulnak olyan esetek, amikor egy már rendelkezésre álló számla módosul, melynek következtében a számlában felszámított áfa utólag változik.

Tárgyi eszköz értékesítése Kérdés

Korábban vásárolt ingatlan – áfa korrigálása Kérdés

Áfakorrekció autókereskedő cégnél Kérdés

Ingatlan bérbeadása Kérdés

Áfakorrekció Kérdés

Áfakorrekció könyvelése Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2020. január 1-jétől egy nonprofit kft. kizárólag tárgyi adómentes tevékenységet folytat. Az áfaalanyiság változása miatt áfakorrekciót kell végrehajtani az áfatörvény 135. paragrafusa alapján az ingóság és ingatlan tekintetében is. Az ingatlan esetén ez több mint 10 millió forint fizetendő áfát jelent, ami építkezés végett 2016-2018. közötti időszakban került visszaigénylésre. A végleges használatba vételi engedély 2018. novemberi keltezésű, ekkor történt meg az ingatlan aktiválása is. Jól értelmeztük-e, hogy már a 2019. évi utolsó időszaki (negyedéves) '65-ös bevallásban ennek az összegnek az 1/20-ad részét kell a fizetendő oldalon szerepeltetnünk, és a 20 éves követési idő miatt 20 éven keresztül kell soron kívüli áfabevallást benyújtanunk? Ha igen, akkor a korrekció miatt visszafizetendő összeget hogyan kell könyvelnünk? Az építkezés miatt voltak fordítottan adózó munkálatok is, ezeket hogyan kell kezelnünk? Ráfordításként, vagy – mivel tudjuk, hogy melyik eszköz után milyen összegű áfát kell visszafizetnünk – aktiváljuk 2019.12.31-ei dátummal az adott tárgyi eszközre értéknövekedésként? 2019-ben kell a visszafizetendő áfát egyösszegben, ráfordításként elszámolni, vagy van mód elhatárolásra 5, illetve 20 évre, hogy ne vigye ekkora veszteségbe az évet? Válaszukat előre is köszönöm!

Áfakorrekció Kérdés

2018. decemberben tárgyi eszközt vásároltam, akkor még áfafizető bt. voltam. 2019-re áfamentességet kértem. A tárgyi eszköz áfáját a 2018. decemberi bevallásomban visszaigényeltem. Átvezetés történt a többi számlákra. Kérdésem hogy az áfatörvény 153/C § szerint az 1/5 részt 2019. decemberre kell-e bevallanom és 2020. január 20-ára befizetnem, továbbá a következő 4 évben is hasonlóan kell eljárnom? Válaszát köszönöm.

Áfakorrekció Kérdés

Tisztelt Szakértő! 2013. 04.16-án vásárolt ingatlan eladásra kerül. 22 millió forintért vásároltuk. 2014.02.04-én beruházás keretében 14 millió forint az ingatlanra lett aktiválva. Mindkét esetben az áfát levontuk. Hogyan számolom a korrekciót, illetve a visszafizetendő áfát? A beruházásnál mely időponttól számolom? Várom érthető és kielégítő válaszát, tekintettel, hogy még új vagyok e témában. Köszönöm szépen!

Tárgyi eszköz utólagos áfakorrekciója alanyi mentesség miatt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Ügyfelem 2018. január 1-jétől alanyi adómentességet választ. 2015. december 18-án 314 961 forint nettó értéken vásárolt tárgyi eszközének az áfafigyelési időszaka 2020. december 18-án jár le. Kérem, legyen szíves konkrét példán keresztül levezetni a fenti esetet. Mikor, mekkora összegben kell visszafizetnie az áfakorrekciót? Milyen bevalláson kell szerepeltetni? Válaszukat köszönöm!

Ingatlanáfa-korrekció Kérdés

Tisztelt Adózóna! Cégünk új építésű lakóingatlanokat vásárol irodai használat céljára. Az ingatlanok tehát a vétel időpontjában lakóingatlanként vannak nyilvántartva, ezért az áfát nem vonjuk le. Viszont még idén szeretnénk hivatalosan átminősíteni irodává őket, mert ténylegesen irodaként lesznek használva. Ilyenkor mi az eljárás áfalevonás tekintetében? 1. Utólag a teljes áfa mégis levonható önellenőrzés keretében még idén? 2 Vagy csak az évenkénti áfakorrekciót tudjuk alkalmazni az áfa 1/20-a tekintetében? Ha a 2-es megoldás a helyes, akkor csak a jövő évben tudjuk a korrekciót először elvégezni, vagyis most a vásárláskor mindenképpen elbukjuk a vételár áfáját?

Ingatlanértékesítés, áfakorrekció Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy kft., amely 2013-ban a korábban bérelt ingatlant megvásárolta. Az ingatlan a cég székhelyéül, egyben üzleteként szolgál. A tevékenység, melyet végez 100 százalékban áfaköteles. A vásárlásról áfa nélküli számlát kapott 2013-ban. A felújítások ráaktiválásra kerültek az ingatlanra, melynek áfáját levonásba helyezték. Kérdés: amennyiben 2017-ben a kft. eladja ezt az ingatlant, úgy ebben az esetben vonatkozik a cégre a 240 hónapos szabály alapján az áfakorrekciót? Ha igen, akkor azt mikor, melyik áfabevallásban kell megtenni?

Tárgyi eszköz eladása miatti áfakorrekció könyvelése Kérdés

A 2015. 6. hóban vásárolt tárgyi eszközt eladták 2016 decemberében. Hogyan kell kiszámolni és lekönyvelni a 60 hónapon belüli eladás miatti áfakorrekciót? Az áfabevallásban ezt hol kell szerepeltetni?

Tárgyieszköz-áfa korrekció Kérdés

Tisztelt Szakértő! Korábban ebben a témában feltett kérdésemben nem tettem fel az alábbi kérdést: amennyiben a közösségi beszerzés után csak fizetendő áfa van, akkor annak mi a könyvelési tétele: ráfordítás, vagy az eszköz értékét növelem az összeggel, illetve az értékesítéskor visszaigényelhető áfa korrekció miatti (60 hónapon belül) összegnek mi a könyvelési tétele: Köszönettel.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink