hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

A volt pénzügyminiszter nem "egykulcsos adó-ellenes"

  • MTI

Népszerűtlen intézkedéseket kell végigvinnie számos szektorban a kormánynak ahhoz, hogy a 2012-es költségvetést össze tudja rakni - erről Oszkó Péter volt pénzügyminiszter beszélt a Magyar Hírlapnak.

A lap hétfői számában megjelent cikkében Oszkó Péter arról beszélt, hogy szerinte nagyon sziszifuszi, aprólékos műtéti eljárásokkal lehet kivenni a közszférából, a közszféra működéséből, az intézményrendszerből pénzt. Ehhez nem egyszerűen törvényeket kell alkotni, hanem teljes intézményrendszereket átalakítani - mutatott rá. Oszkó Péter arra is felhívta a figyelmet, hogy ő egyáltalán nem egykulcsosadó-ellenes, de a kormány rossz időpontban vezette be, mert nem volt stabil a növekedés.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Előleg- és végszámla egy számlában

dr. Csobánczy Péter

közgazdász, jogász, adótanácsadó

Ez engem is érdekel Ez engem is érdekel

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 május
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Együttműködő partnereink