hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Az öngondoskodás fontosságát hangsúlyozta Varga Mihály

  • adozona.hu

A magyar emberek pénzügyi tudatosságának növelése nemzeti érdek, mert hosszú távon jelentős hatása van az emberek jólétére, a gazdasági növekedésre, annak stabilitására is – jelentette ki Varga Mihály a Világgazdaság Megtakarítási trendek konferenciáján. A pénzügyminiszter hangsúlyozta: a tudatos pénzügyi gondolkodás egyik fontos eleme az öngondoskodás erősítése, ezen belül is az életkezdés, a nyugdíjas évekre való felkészülés és az egészségügyi ellátás támogatása.

A tárcavezető kiemelte: a kormány ezt felismerve dolgozta ki az ehhez kapcsolódó stratégiát, amelynek célja, hogy néhány éven belül a magyar emberek pénzügyi tudatosságának szintje elérje a legfejlettebb országokét – olvasható a tárca közleményében. 

A stratégia legfontosabb célkitűzéseit ismertetve a miniszter elmondta: a pénzügyi jártasság és az ismeretek körének bővítése révén erősíteni kell a tudatos fogyasztói magatartást a pénzügyi döntések meghozatalában, az öngondoskodási szemlélet térnyerésében, a korszerű fizetési eszközök használatában és a hitelfelvétel során is. Varga Mihály leszögezte: a fiatalok gyakorlati pénzügyi ismereteinek fejlesztése céljából a kormány már több eredményes projektet is elindított, valamint döntött a pénzügyi oktatás általánossá tételéről a köznevelés rendszerén belül. 

A miniszter rámutatott, hogy a családok tudatos pénzügyi tervezésének erősítése mellett az idősebb korosztály ismereteit is bővíteni kell, kifejtve, hogy a pénzügyi tudatosság emelkedését is jelzi, hogy tavaly a nyugdíjak összegének 61 százaléka már utalással jutott el az érintettekhez.

Varga Mihály az öngondoskodást ösztönző kormányzati intézkedésekről szólva kiemelte: az életkezdés támogatását elősegítve bevezették a Babakötvényt, amelynek elindítása óta közel 160 ezer Start-értékpapírszámlát nyitottak a szülők és nagyszülők. A miniszter tájékoztatott, hogy a társadalmi szolidaritáson alapuló egységes állami nyugdíjrendszer mellett a kiegészítő nyugdíjcélú megtakarítások az öngondoskodás alapelvére épülve teremtik meg az időskori ellátások pénzügyi forrásait. Kitért arra is, hogy a kormány az önkéntes egészség- és önsegélyező pénztári rendszert is támogatja, amelynek eredményeként az elmúlt években a rendelkezések összege meghaladta 68 milliárd forintot – írja a PM közleménye.

Egyes öngondoskodási formák adózásának jövő évi változásairól itt, a 2019-re szóló módosításokról itt olvashat!

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink