hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

8 milliárd forint fölötti támogatás e-ügyintézés fejlesztésére

  • adozona.hu

Az e-ügyintézés fejlesztésére 8,385 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. vezette konzorcium a Közigazgatás- és közszolgáltatás-fejlesztési operatív programban (Köfop), a Széchenyi 2020 programban megvalósuló projekt 2018 végén zárul.

A társaság csütörtöki közleménye szerint a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem, az Idomsoft Zrt. és Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség közreműködésével az állampolgárok és a vállalkozások ügyintézését segítő online felület, valamint a hivatalok, intézmények együttműködését segítő fejlesztés jön létre.

A személyre szabott ügyintézési felület az elektronikus közigazgatás kiindulópontjaként az összes szolgáltatást egy helyen teszi elérhetővé, és hozzáférést biztosít az ügyintézésekhez szükséges adatvagyon-nyilvántartásokhoz. Az ügyfelek a felületen a Köfopban létrehozott összes ügyintézési lehetőséget megtalálják – írták.

A központi kormányzati szolgáltatás busz nevű fejlesztés a szakrendszerek közvetlen kommunikációját teszi
lehetővé: közös platformon kapcsolja össze az állami intézmények eltérő felépítésű informatikai rendszereit, így a hivatali ügyintézők egyszerű lekérdezéssel is elérhetik a nyilvántartásokban tárolt adatokat – áll a közleményben.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kölcsönzött efo-s munkavállaló

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Megrendelői szolgáltatás

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Kihelyezett taggyűlés

Hunyadné Szűts Veronika

igazságügyi adó- és járulékszakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2025 november
H K Sze Cs P Sz V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Együttműködő partnereink