adozona.hu
Adó-visszatérítés: a NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók, ne dőljön be!
//adozona.hu/adozas_rendje/A_NAV_nevevel_visszaelve_tamadnak_adathalas_A013K2
Adó-visszatérítés: a NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók, ne dőljön be!
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat – hívja fel a figyelmet közleményében az adóhatóság.
Egyre több az olyan átverős e-mail, amelyben azt írják a csalók, hogy a címzett "a 2024. évi személyi jövedelemadó bevallása alapján 140 000 HUF összegű adó-visszatérítésre jogosult". Olyan hamis levelek is előfordulnak, amelyek adótartozás azonnali megfizetésére szólítanak fel.
A kibercsalók a hivatal nevével és általában a rá jellemző színekkel, arculati elemekkel ellátott e-maileket, sms-üzeneteket küldenek.
Idén tavasszal például többen jelezték, hogy a NAV küldött nekik sms-t, amelyben jellemzően tíz- és húszezer forint közötti adótartozásról tájékoztattak, a rendezésére pedig egy gyanús linket adtak meg.
Az ilyen esetek kivédésére a legfontosabb eszköz a megelőzés! A NAV soha nem küld az adótartozás aktuális egyenlegéről, a rendezéséről, vagy az adó-visszatérítés lehetőségéről szóló tájékoztatást e-mailben vagy sms-ben! A DÁP-os vagy Ügyfélkapu+-os regisztrációval rendelkezőknek a tárhelyükre küldi az adóhatóság az üzeneteket, akinek nincs regisztrációja, csak postai küldeményben kaphat bármilyen értesítést a NAV-tól.
Hozzászólások (0)