hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Fizetés nélküli szabadság: mikor kell, és mikor nem kell járulékot fizetni?

  • dr. Radics Zsuzsanna tb-szakértő, jogász

A munka törvénykönyve (Mt.) részletesen szabályozza a munkavállaló fizetés nélküli szabadságát és annak típusait. Cikkünkben a fizetés nélküli szabadság egyes eseteit és az azokhoz kapcsolódó 1997. évi LXXX. törvény társadalombiztosítási szabályait ismertetjük.

A fizetés nélküli szabadság kapcsán elkülöníthetünk két esetet. Az egyik, amikor a jogszabály rendezi a fizetés nélküli szabadságra jogosultságot, míg a másik, amikor a munkáltató és a munkavállaló megállapodásán – azaz megegyezésen – alapul a fizetés nélküli szabadság kiadása.

Elsőként tekintsük át a jogszabályon alapuló fizetés nélküli szabadságot és az ahhoz kapcsolódó biztosítási jogviszonyt!

Az Mt. négy esetet említ, amikor a munkavállalónak jár a fizetés nélküli szabadság.

OLVASSA TOVÁBB cikkünket, amelyben bemutatjuk az egyes eseteket, valamint a fizetés nélküli szabadság, illetve a biztosítotti jogviszony kapcsolatát.

A teljes cikkhez előfizetőink, illetve 14 napos próba-előfizetőink férnek hozzá, ha e-mail-címük és jelszavuk megadásával belépnek az oldalra.

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink