hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Változnak az innovációs járulékkal kapcsolatos szabályok

  • Pokrovenszki Tamás (VGD)

A Magyar Közlönyben 2012. október 25-én kihirdették Az egészségügy többletforráshoz juttatása érdekében szükséges törvénymódosításokról, valamint egyéb törvények módosításáról szóló 2012. évi CLIV. törvény, mely eltérően az eddigi gyakorlattól, feltöltési kötelezettséget vezet be az innovációs járulék tekintetében.

 A feltöltési kötelezettségre vonatkozó új szabályokat már a 2012-re is alkalmazni kell, azaz az innovációs járulék alanyai 2012. december 20-áig – hasonlóan a társasági adónál, valamint a helyi iparűzési adónál eddig is alkalmazottakhoz – kötelesek az éves adókötelezettség legalább 90 százalékának az adófolyószámlára történő feltöltésére. Ellenkező esetben a mulasztási bírság összege az éves adókötelezettség és a befizetni elmulasztott adó-előleg különbözetének 20 százalékáig terjedhet. 

A folytatáshoz előfizetés szükséges.
A teljes cikket előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink olvashatják el! Emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Munkaidő-pihenő idő

dr. Kéri Ádám

ügyvéd, compliance szakértő

Ingatan bérbeadás magánszemélyként

Lepsényi Mária

adószakértő

Ingatlan bérbeadása magánszemélyként

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 június
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink