hourglass_empty Ez a cikk több mint 30 napja íródott, ezért előfordulhat, hogy a benne lévő információk már nem aktuálisak! Témába vágó friss cikkekért használja a keresőt

Házkutatás után az autóban találtak 1970 doboz zárjegy nélküli cigarettát

  • adozona.hu

Bár a lakásban nem találtak tiltott árut, az udvaron parkoló autóban viszont annál többet. Nem dőltek be a látszatnak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei, olvasható a NAV honlapján.

A pénzügyőrök egy budapesti családi házhoz érkeztek, mert felmerült a gyanú, hogy a lakó adózatlan dohányterméket tart otthonában. Miután a 41 éves férfi ajtót nyitott, és átvette az ellenőrzésről szóló végzést, a járőrök az egész ingatlant átvizsgálták. A lakás üresnek bizonyult – legalábbis csempészárut nem találtak benne.

Az udvaron parkoló autó azonban már egészen más képet mutatott. A jármű csomagtartójából összesen 1970 doboz, különféle márkájú, magyar zárjegy nélküli cigaretta és 24 darab ízesített, elektronikus dohánytermék került elő.

A férfi rögtön mentegetőzésbe kezdett, azt állította, hogy a dohányterméket saját használatra vette Budapesten a Golgota téri piacon egy ismeretlentől, és nem eladásra szánta. Ez azonban nem mentesítette őt a felelősség alól, hiszen a termékek illegális forrásból származtak.

A járőrök a csaknem 5 millió forint értékű, feketepiaci dohánytermékeket lefoglalták. Jövedékitörvény-sértés miatt indítottak eljárást. A férfi akár 7 millió forint bírságra is számíthat.

Hozzon ki többet az Adózónából!
Előfizetőink és 14 napos próba-előfizetőink teljes terjedelmükben olvashatják cikkeinket, emellett többek között elérik a Kérdések és Válaszok archívum valamennyi válaszát, és kérdezhetnek szakértőinktől is.

Hozzászólások (0)

Új hozzászólás

Kérjük, hogy szakértőinknek szóló kérdését ne kommentben tegye fel! Használja helyette a kérdés-válasz funkciót, kérdésében hivatkozzon az érintett írásra, lehetőleg annak URL-jét is megadva. A választ csak így tudjuk garantálni. Köszönjük!
Az Adózóna moderálási alapelveit ITT találja.




További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Őcsg-tag járulékfizetése

Széles Imre

tb-szakértő

Őstermelő biztosítása

Széles Imre

tb-szakértő

Amerikai online oktatás áfájának elszámolása, egyéb adói

Juhász Tibor

okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2026 április
H K Sze Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Együttműködő partnereink