96 találat a(z) turizmus cimkére
Turisztikai ágazatba tartozó tevékenységek 47/2020. kormányrendelet
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A turisztikai szolgáltatást nyújtó ágazatba tartozó tevékenységi köröket nem találom sehol. 2020. 03. 18-án megjelent 47/2020. kormányrendeletben nincs konkretizálva, ezért kérném segítségét. Pénzváltó tevékenységet folytató vállalkozásokat én oda sorolnám. Kérném segítségét, hol találom meg ennek az ágazatnak a részletezését. Köszönettel: Ildikó
Fontos lépések a magyarországi turisztikai ágazat megsegítéséért
Cikk
A bejelentett kormányzati intézkedések egyrészt hozzájárulnak a turizmus-vendéglátásban működő vállalkozások életben tartásához, másrészt a munkahelyek megmentéséhez. A legfontosabb lépés a turisztikai szektor döntéshozói életében most az, hogy ne küldjék el a munkavállalóikat, mert a helyzet javulása után nem lesz kivel újjáépíteni az ágazatot, ami a magyar turizmus számára óriási hátrányt okozhat.
Törlesztési haladék, egyes ágazatokban bér- és adóterhek mérséklése – megjelent a kormányrendelet
Cikk
Rendeletet hozott a kormány „A koronavírus világjárvány nemzetgazdaságot érintő hatásának enyhítése érdekében szükséges azonnali intézkedésekről” címen. A 2020. március 19-étől hatályos jogszabály a Magyar Közlöny 2020/47. számában olvasható.
Ezek a legnépszerűbb belföldi úticélok
Cikk
A második negyedévben 11 százalékkal bővült a belföldi turizmus a tavalyi év azonos időszakához képest a Szállás.hu becslése szerint, az átlagos foglalási érték 42 ezer forint volt, ami 14 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért adatot – közölte a portál csütörtökön az MTI-vel.
Ágazati bérminimumot vezethetnek be a turizmusban
Cikk
A tartósan kritikus munkaerőhelyzet miatt garantált ágazati bérminimum jöhet a turizmusban jövőre: a mindenkori szakmunkás-minimálbérnél várhatóan több tízezer forinttal magasabb alapösszeg bevezetését a munkaadók kezdeményeznék, akik ágazati kollektív szerződésben állapodnának meg az év végéig – értesült a Magyar Nemzet iparági forrásokból.
Kevesebben, többet kerestek a turizmusban tavaly
Cikk
Tavaly a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás területén a vállalkozások az előző évhez képest 4,9 százalékkal kevesebb, 180 ezer dolgozót foglalkoztattak, a dolgozók átlagkeresete 13 százalékkal 212 ezer forintra nőtt – ez derült ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) ágazati elemzéséből.
Foglalkoztatási szabályok a turizmus-vendéglátás területén
Cikk
Közeledik a turisztikai főidény, amit ebben az évben is jelentős munkaerőhiány kísér. Fontos tehát áttekinteni mindazon munkajogi lehetőségeket, melyek a vállalkozások számára a munkaidőbeosztás vagy a bérezés területén mozgásteret biztosítanak. Lássuk, mely rendelkezések a legfontosabbak, és mi azok gyakorlati haszna!
Bővült a belföldi turizmus. Budapest, Eger és Hajdúszoboszló a sláger
Cikk
8,3 százalékkal bővült a belföldi turizmus az első negyedévben a Szallas.hu elemzése alapján. Átlagosan 36 730 forintot fizettünk foglalásonként, a legtelítettebb nap a márciusi hosszú hétvégén volt. Budapest, Eger és Hajdúszoboszló bizonyultak slágernek az úti célok közül.
Jöhet az áfacsökkentés, ha sikeres lesz az adatgyűjtés
Cikk
A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) rendszerének sikeres bevezetése esetén a kormány az ígéretének megfelelően napirendre veszi a szállodaszövetség által szorgalmazott áfacsökkentést a szálláshely-szolgáltatásban – mondta a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója a szállodaszövetség közgyűlését megnyitó beszédében szerdán Budapesten.
Figyeli vagy sem a magyar állam a turistákat?
Cikk
A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) semmilyen vendégekkel kapcsolatos személyes adatot nem tárol és kezel majd, kizárólag statisztikai adatok digitális tárolására lesz alkalmas – mondta Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vezérigazgatója a Magyar Időknek.
Turisztikai idénymunka – munkaidőbeosztás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni turisztikai idénymunkával kapcsolatban. A nyári szezonra (Balaton-parti étterembe pincérként) szeretnénk munkavállalót alkalmazni turisztikai idénymunkásként. A 120 napot hogyan kell értelmezni? Naptári nap vagy munkanap? Egybefüggően, munkaszüneti nap nélkül is alkalmazható a turisztikai idénymunkás 120 napig? Van valamilyen napi munkaidőkorlát? Azt olvastam, hogy arányosan szabadság is jár a turisztikai igénymunkásnak. Ez is beleszámít a 120 napba?
Gondolná, hogy ez a külföldi város volt a magyar turisták nagy kedvence az év elején?
Cikk
Újabb bevételi rekordot könyvelhetett el a belföldi turizmus az első negyedévben; a Szallas.hu elemzése szerint 12,5 százalékos volt a növekedés. A hosszú hétvégékkel megtűzdelt időszakban Budapest, Eger és Hajdúszoboszló fogadta a legtöbb vendéget, az átlagos költés 35 382 forint volt, s az egri vár bizonyult a legerősebb turistamágnesnek.
Felhőalapú szolgáltatás lesz a vendégéjszakákról
Cikk
A tervek szerint 2019 januárjában indul a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ tesztüzemben, a felhőalapú szolgáltatást nyújtó informatikai rendszerre statisztikai adataikat tölthetik majd fel a szálláshely-szolgáltatók – közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) az MTI-vel.
Szép bevételekre számítanak a belföldi turizmusban az idén is
Cikk
Növekedési rekorddal zárta a tavalyi évet a belföldi turizmus, 15 százalékkal nőtt 2017-ben, a vendégéjszakák 70 százaléka 1-2 napra szólt a Szállás.hu átfogó éves elemzése szerint.
Elutazik szilveszterkor? Ezek a legkedveltebb célpontok
Cikk
Sorrendben Budapest, Eger és Szeged vezeti a legnépszerűbb belföldi úti célok rangsorát szilveszterkor a Szállás.hu adatai szerint, a külföldre utazók közül a legtöbben a lengyelországi Zakopanét és Krakkót, valamint Pozsonyt választják.