7 találat a(z) termékértékesítés EU-ba cimkére
Nyílászáró-beszerelés közösségen belül Kérdés
Svájci értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar áfaalany, belföldi és EU-s adószámmal rendelkező cég saját termékét (27%-os áfa alá tartozó) svájci vállalkozás felé értékesíti (a svájci cégnek magyar adószáma és EU-s adószáma nincs). A svájci partner továbbértékesíti a terméket egy francia vevőnek. A svájci szervezésében a terméket közvetlenül Franciaországba szállítják, az áru nem hagyja el az Unió területét. A magyar cég a svájci cég részére állítja ki a termékértékesítésről szóló számlát. Kérdésem, hogy milyen áfatartalommal kell kiállítanunk a termékértékesítésről szóló számlát a svájci vevő felé. Megoldható-e 27% áfa felszámítása nélkül az értékesítés, ha fel kell számítani a 27% áfát, a svájci cégnek milyen módon van lehetősége a NAV-tól visszaigényelni a rá hárított adót?
EU-s termékértékesítés áfabevallás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Általános szabályok szerinti áfaalany cég EU-ba terméket értékesít áfa mentesen. Kérdésem az lenne, hogy ezt az értékesítést a belföldi áfabevallás mely sorába/soraiban kell feltüntetni? Be kell-e írni az összeget a bevallás 02 során kívül a 90. sorba is? Illetve melyek a megfelelő sorai bevallásnak? Köszönettel
Termékértékesítés EU-ba Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk terméket értékesít EU tagállamba (RO, PL). A terméket maga a vevő szállítja el a magyarországi telephelyünkről. A termékértékesítést nettó értéken számlázzuk ki. A kérdés az, hogyan kell igazolni, hogy a termék ténylegesen elhagyta az országot? Vagy elegendő a CMR, szállítólevél és a vevő által aláírt azon nyilatkozat, hogy a terméket továbbértékesítés céljából vette? Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel: Fedor Krisztina
Áfa: fordított vagy egyenes? Kérdés
Tisztelt Szakértő! Könyvelt cégünknek egy munkaruha-kiadó szekrényt gyártó vállalkozás (magyar, áfaalany) fordított adózásos számlát állított ki, olyan szekrényekről, amelyeket a gyártó cég Ausztriába szállított ki egy osztrák cégnek, aminek a könyvelt cégünk anyavállalata (német) fog bérmunkaruha-szolgáltatást nyújtani. A könyvelt cégünk (magyar, áfaalany) leszámlázta a szekrényeket német anyavállalatának (EU-n belüli termékértékesítés, fordított adózás). Most viszont kaptunk egy sztornószámlát a szekrényt gyártó cégtől (magyar, áfaalany), amiben sztornózzák a fordított adózásos számlát, és helyette egyenes adózásos, áfás számlát küldtek. Melyik a helyesen kiállított számla: a fordított adózásos vagy az egyenes adózásos? Válaszukat előre is köszönjük!
Részletfizetés és áfa termékértékesítésnél Kérdés
Egy gazdasági társaságnak lehetősége van az EU-ban beszerzett nagy értékű árut belföldön áfaalanynak eladni. Az áruért a vevő által fizetett befolyt bevételből tud fizetni az EU-s partnernek. A vevő a nagyértékű áru egy harmadát képes első részletként kifizetni, miután megkapta azt. A kérdés, hogy lehetséges-e az áfa részletekben történő megfizetése, ahogy a vevő fizet a belföldi kereskedő felé? Az ügylet csak akkor bonyolítható, és az EU-s partner felé a törlesztések csak akkor lehetségesek, ha a berendezés teljes értéke után nem kell az első lépésben megfizetni az áfát. Milyen legális áfaszabály alapján lenne ez mégis lehetséges?
Áfamentes export-import: így úszhatják meg a fuvarozók az adót Cikk
Jellemzően mentesülnek az adófizetés alól a termékek nemzetközi forgalmához kapcsolódó fuvarozási szolgáltatásokat, azonban a fuvarozóknak, szállítmányozóknak körültekintően kell eljárniuk az adómentesség feltételeinek vizsgálata, illetve a mentesítés feltételrendszeréhez illeszkedő igazolások beszerzése során. Cikkünkben ismertetjük a szükséges tudnivalókat.