152 találat a(z) teljesítés cimkére
Képviselői jutalék számlázása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Képviseleti szerződés (belföldi áfaalany gazdasági társaságok között) értelmében a képviselő feladatai a következők: Az általa közvetített vevők tekintetében, az értékesítésre irányuló vevőkkel kapcsolattartás, önálló tevékenykedés, értékesítésben közreműködés, műszaki információk nyújtása. A képviselő vállalja, hogy a célpiacokon megrendezésre kerülő szakvásárokon, vevőlátogatáson való részvétellel növeli az értékesítési lehetőségeket. A képviselő a képviselet keretében folyamatosan tájékoztatja a vevőket a termékfejlesztésekről. Információkat gyűjt a vevők termékekkel kapcsolatos igényeiről, tapasztalatairól, közreműködik az értékesítés folyamatában. A Képviselő a Megbízó által, harmadik országbeli vevők részére értékesített és kiszállított termékek ára után kap 2 százalék jutalékot. Az elszámolás havonta történik. Abban kérem a tisztelt Szakértő segítségét, hogy a belföldi áfaalany képviselő társaság milyen áfakulccsal állítja ki számláját a szintén belföldi áfaalany megbízó társaságnak, a megbízó harmadik országbeli értékesítései alapján? Mikor tekinthető teljesítettnek a szolgáltatás? Milyen bizonylatokkal támasztható alá az elszámolás? Megfelelő-e, ha az értékesítésről kiállított számlák, illetve a hozzájuk kapcsolódó fuvarokmányok alapján készül az elszámolás? Előre is köszönöm a segítséget.
Bíróság által megítélt összeg könyvelése, adóvonzata
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Hogyan kell elszámolni a cég könyveiben azt a számlát, amelynek a teljesítését nem fogadta el, de a választott bíróság annak megfizetésére kötelezte? Visszaigényelhető-e a számla áfatartalma? Esetleg a számla bruttó összege nem vállalkozási célú költség, így társaságiadóalap-növelő tétel? Kérem, írja meg a cég a számlát a könyveiben szerepeltetheti-e, milyen adókötelezettségekkel járhat? Köszönettel: Szekeres Zsolt
Teljesítés az áfában és a számvitelben
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Cégünk többféle tevékenységet végez, többek között szaktanácsadással is foglalkozunk. A szaktanácsadási szerződések május 1-jétől december 31-éig szólnak. A számlákat júniusban és júliusban állítottuk ki, melyen az áfa teljesítési ideje a számla kiállításával esik egybe, mivel a szerződés vége későbbi időpont. Ugyanakkor jól gondolom-e, hogy a számvitelben a december 31-ei időpont lesz, amit könyvelni kell teljesítésként? Más tevékenységünkkel kapcsolatban vannak szerződések, amelyek 2015. augusztus 1-jétől, 2016. július 31-éig szólnak, ebben az esetben kétszer bocsátunk ki számlát, januárban és júniusban. Itt milyen időpontra kell figyelni? Van azonban olyan éves szerződésünk is, amikor havonta bocsátjuk ki a számlát, illetve negyedévente. Ekkor a számlázás mindig a tárgyidőt követően van kiállítva. Vagyis a június hónap július elején és júliusi fizetési határidővel. Itt az áfa a fizetési határidővel megegyező, de a számvitelben, ha jól gondolom, az adott hónap. Ezért az időpontok eltérőek lesznek. Amennyiben a szerződés határozatlan határidejű, hogyan kell eljárni, mind az áfában, mind pedig a számvitelben? Válaszukat előre is köszönöm. Tisztelettel: MMagdi
Számlázás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Tárgyhavi teljesítésnél a számla kiállítása csak a következő hónapban esedékes. Abban az esetben a teljesítés dátuma meg kell-e egyezzen a fizetési határidővel? Válaszukat előre is köszönöm
30 napos halasztás az evában
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem, legyen kedves számszakilag levezetni, hogy az alábbi esetben konkrétan mely napra (hányadikára) esik a bevétel megszerzése egy eva hatálya alá eső társaságnál? A számla kelte június 1., a fizetési határidő és a teljesítés is július 16, azonban a számlát július végéig nem fizetik ki. Tisztelettel várom válaszát
Időszakos elszámolás teljesítése
Kérdés
Tisztelt Szakértő ! Cégünk fuvarozást végez: megbízónk esténként közli a másnapi fuvarokat (van amikor van, van, amikor nincs ) és következő hónap elején kiállítunk 1 db számlát a havi összes fuvarról. Eddig teljesítésnek a hónap utolsó napját írtuk be és fizetési határidőnek a teljesítéstől számított 60. napot. Most visszaküldték nekünk a számlát, hogy írjuk át a teljesítést: májusi számlák esetében július 30-ára, a fizetési határidőre. Van a számlán a számla kiállítás dátuma, teljesítés és fizetési határidő: értelmetlennek látjuk a májusi számlák esetében a júliusi teljesítést, főleg hogy a fizetési határidő is szerepel. Mit jelent ilyenkor a teljesítés? Valamint kérdezem, hogy ez a szabály alkalmazható, vagy kötelező? Ugyanis a másik cég, akinek szintén így számlázunk, nem lépett fel ilyen igénnyel. Köszönöm előre is válaszát
Meghiúsult a teljesítés, kell-e számlát helyesbíteni?
Cikk
A teljesítés meghiúsulásával kapcsolatos forgalmi adózási kérdésekről egy magyar vonatkozású ügyben már 2014-ben döntött az Európai Bíróság. Bár az Almos ügyben hozott ítélet (C-337/13.) már idestova két éves, mégis folyamatosan merülnek fel azzal kapcsolatos értelmezési kérdések.
Kifizette, mégsem kérte, mi a helyzet az áfával?
Cikk
Régóta kérdése a közösségi áfa rendszernek, hogy teljesítettnek minősül-e és ezért áfa-kötelezettséget keletkeztet-e egy olyan szolgáltatás, ahol ugyan az ellenértéket kifizették, de a szolgáltatás valamilyen okból elmaradt. A történet újabb fordulatát az Európai Bíróság (EUB) Air France-ügyben hozott ítélete adja, amely a fel nem használt jegyekre is áfa-kötelezettséget állapított meg. Nagy a bizonytalanság termékértékesítések esetén is, ahol a Kúria közelmúltbeli ítéletei jelenthetnek fogódzót – összegzi a Jalsovszky Ügyvédi Iroda.
Folyamatos szolgáltatás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném a segítségét kérni a következő kérdésben. Vállalkozásunk folyamatos szolgáltatásokat (telefonhang-szolgáltatásokat) számláz tovább az elszámolási időszakot követően, és még ugyanezen a számlán előfizetési díjat is számláz, ennek az elszámolási időszaka az a hónap, amelyben a számla kiállításra kerül. A kérdésem a dátumokra vonatkozna. A számla teljesítés ideje és a keltezés dátuma egyezik meg, és úgy kell tekinteni, hogy az elszámolási időszakban számláz? Vagy a számla teljesítési ideje és a számla fizetési határideje egyezik meg, és úgy kell tekinteni, hogy az elszámolási időszakot követően számláz? A szerződések csak annyit foglalnak magukban, hogy az elszámolás havonta történik. Az áfát tekintve adóhiány nem keletkezik, mert ugyanarra a hónapra kerül bevallásra. Milyen dátumok szerepelnek helyesen a számlán, ha utólag kerülne kiszámlázásra (áfa önellenőrzést eredményez) egy folyamatos szolgáltatás esetében, ha a számla a fentiek szerint „2” elszámolási időszakot tartalmaz? Válaszát előre is köszönöm
Számlázás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy könyvelőiroda az ügyfelek adott havi anyagát (például júniusi anyag) a következő hónapban (július) dolgozza fel, és számlázza ki (például a kiállítás kelte: július 1., a teljesítési és fizetési határidő: július 15). Az áfatörvény 58/A §-a az elszámolással vagy fizetéssel érintett időszakhoz köti, hogy milyen módon kell kiállítani a számlát. Esetünkben melyik az elszámolással vagy fizetéssel érintett időszak: a június (amit feldolgozunk) vagy a július (amikor feldolgozzuk)? Meg van-e ez valahol határozva? Ha igen, hol? Válaszukat előre is köszönöm.
Negyedéves elszámolási időszak esetén a teljesítési dátum
Kérdés
Hogyan kell a számla kiállítása szempontjából értelmezni az áfatörvény 58. § 2. és 3. bekezdéseiben lévő "időarányos részteljesítést"; netán külön-külön számlákat kell kiállítani havonta?
Az áfatörvény bosszúja: éveken át aggódhat miatta
Cikk
Bár július 1-jén életbe léptek az időszakonkénti elszámolás, fizetés új szabályai a könyvviteli, könyvvizsgálati, adótanácsadási szolgáltatást nyújtók körében, s jövőre a többi adózó is áttér az új előírásokra, mégis lehetnek olyanok, akik számára a régi regulák még jó ideig emlékezetesek maradhatnak.
Mikor mit vallok átalányadózó EV-nél?
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Például dec. 10-én kiállítanak egy utalásos szla-t 700 000 + áfa 189.000 ez csak jan. 05-én érkezik meg a bankszámlára. Mikor, mit vallok? 1458-ba állítom be a 700 000 utáni tb-t (140 000 Ft >>> 80 %-os ktghányaddal számolva), DE adóköteles jövedelem már csak a 1553-ba fog bekerülni a januári kiegyenlítés miatt. Illetve szintén már 2015-ös lesz az áfabevallás is emiatt. Vagy mindent 2015-ben vallok már? 1558,1565, és majd a 1553 is.
Áfaügy: amit tudni kell az időszakos ügyletek új szabályozásáról
Cikk
Fél évük van a könyvviteli, könyvvizsgálati és adótanácsadási szolgáltatással foglalkozóknak, egy évük pedig mindenki másnak, hogy felkészüljenek az időszakos elszámolású ügyleteket érintő legújabb áfatörvénybeli változásra. Nézzük meg röviden, melyek ezek az új szabályok.
Számla kiállítása, ha a teljesítés 50 nappal korábban volt
Kérdés
Hogy kell szabályos számlát kiállítani fordított adózásnál, ha a teljesítést a számlázás előtt 50 nappal igazolták le. Így vsszamenőleges teljesítési időpontot kellene írni erre azonban az ÁFA törvény szerint nincs lehetőség.