141 találat a(z) teljesítés cimkére
Számla teljesítése Kérdés
Tisztelt Szakértő! A következő kérdésben szeretnék segítséget kérni: a fuvar számlázásánál melyik napot kell megjelölni teljesítés napjának? A felrakodás vagy a lerakodás napját? A megbízó döntheti el esetleg a megbízásban foglalva? Segítségét előre is köszönöm!
Barter csereügylet dátumai Kérdés
Egy kft. barter számlát állít ki minden hónap utolsó napjával. A teljesítés dátuma, a számla kelte és a fizetési határidő is a hónap utolsó napja. A barter számlánál kötelező, hogy minden dátumának azonosnak kell lennie? A június havi teljesítésnél a számla kelte nem lehet más dátum? A június havi teljesítésről a számla teljesítés dátuma június 30. A kiállítás dátuma július 2-a lesz, mert a június 30. és a július 1. hétvégére esik. Amennyiben a számla minden dátuma július 2-a lenne, a teljesítés dátuma az áfa szempontjából nem lenne megfelelő. Kérem a segítségét, hogyan kell helyesen eljárni ebben az esetben? Köszönöm a segítségét:Vasóczki Ildikó
Áfa teljesítési dátuma, ha az ügylet teljesítési igazoláshoz kötött Kérdés
Kérem szíves állásfoglalásukat az alábbi ügyben. A 2007. évi CXXII. törvény 55. paragrafusának (1) bekezdése szerint az adófizetési kötelezettséget annak a ténynek a bekövetkezése keletkezteti, amellyel az adóztatandó ügylet tényállásszerűen megvalósul (a továbbiakban: teljesítés). Kérdésem az, hogy ha az ügylet tartalma alapján az állapítható meg, hogy teljesítésigazolás nélkül nem tekinthető teljesítettnek az ügylet, akkor a teljesítési igazolás kiállításával valósul meg az áfatörvény 55. paragrafus (1) bekezdése értelmében vett teljesítés, és ehhez igazodik a számlakibocsátásra nyitva álló határidő számítása is? Ügyféllel kötött szerződés szerint: 1. Igazolt teljesítést követően megrendelésenként utólag jogosult számla kiállítására a vállalkozó. 2. A vállalkozó tudomásul veszi, hogy a megrendelő csak a teljesítésigazolás alapján és a vállalkozó által – a számvitelről szóló 2000. évi C. törvény 167. §-ának megfelelően – kiállított, valamint a megrendelő által befogadott számla ellenében teljesít kifizetést. Példa: szervezési feladatok ellátására szerződtünk, a rendezvény 2018.05.01-én megvalósult. A megrendelő által kiállított teljesítési igazolás dátuma 2018. június 6-a. Az alvállalkozó 05.01-i dátummal állítja ki a számláját, mi a 05. havi áfabevallásunkba beállítjuk, de a fentiek szerint a fizetendő áfát csak 06.06-ával valljuk be? A fentiek alapján a tényállásszerű megvalósulás a teljesítési igazolás dátuma 06. 06., vagy a megvalósult rendezvény dátuma, 05.01.? Köszönöm.
Számla teljesítési dátuma Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk exportra gyárt alkatrészeket. Az elkészült terméket szállítási tervezet alapján összecsomagolják a szállításhoz és egyidejűleg a számlát is kiállítják, mivel ezen a napon belül kamionra kerül, ez a számla teljesítési dátuma (kiszállításra kerül). Vannak azonban olyan esetek, hogy az áru összecsomagolva készen áll a szállításra, mondjuk pénteken délután, de a kamion csak vasárnap indul, mivel a partnerünknél nincs ki átvegye az árut a hétvége miatt vagy egy ünnep miatt. Kérdezném, hogyan járunk el helyesen, mi a teljesítés dátuma? Különösen fontos ez, ha szállítás hónap végére esik! Köszönöm segítségét! Az ekáer-számot a kamion indulása előtt kérjük meg.
Importáru Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítségét kérném az alábbi eset helyes kezelésében, könyvelésében: Egy kft. árut rendelt Kínából. 2017. november 27-én átutalta az áru teljes értékét az előlegbekérő alapján. Ezt az árut 2018. március 07-én vámkezelték Magyarországon. A kft. tulajdonképpen ekkor jutott hozzá a már 2017-ben megrendelt árujához. A kínai partner a számláját 2017.12.01. dátummal állította ki. A szállítólevél szerint a hajóra 2018. 01. 21-én került az áru. A kft. az MNB árfolyamot választotta és nem mikrogazdálkodói beszámolót készít. Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!
Ingatlanértékesítés – teljesítés időpontja Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. ingatlant értékesít egy másik kft.-nek alábbiak szerint: adásvételi szerződés kelte: 2018. 03. 01. Vételár megfizetése: a szerződés aláírását követő 90 napon belül. Az ingatlan birtokátruházására a teljes vételár kifizetésével egyidejűleg kerül sor. Az eladó a teljes vételár kifizetésével egyidejűleg külön nyilatkozatban járul hozzá vevő tulajdonjogának 1/1-ed arányban történő ingatlan-nyilvántartási bejegyzéséhez az ingatlanra vonatkozóan, vétel jogcímén. Eladó az ingatlanértékesítést adókötelessé tette, így a számlát fordított adózás szerint állítja ki. A vevő a vételár megfizetéséhez számla kiállítását kéri. Kérdésünk: Kiállítható-e a számla az adásvételi szerződés megkötésekor? Ha igen, milyen teljesítési időponttal és melyik időszak áfabevallásában kell szerepeltetni az eladónál, illetve a vevőnél? Elfogadható-e, hogy a vevő az adásvételi szerződés alapján utalja át a vételárat és erről a számlát az eladó a vételár kifizetésével egyidejűleg állítja ki? A számlán a teljesítési időpont a vételár megfizetésének napja, mivel a birtokba adás és a tulajdonjog-átadás is ehhez az időponthoz kötődik. Ebben az esetben melyik időszak áfabevallásában kell szerepeltetni az eladónál és a vevőnél? Kérjük, szíveskedjenek az áfaörvény vonatkozó részére hivatkozni.
Adózás, ha a bíróság mondja ki a teljesítést Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk építőipari tevékenységet végez. 2013. évben megrendelőnk nem írt alá egy építési projekt végelszámolásához kapcsolódó teljesítési igazolást, nem tudtuk a végszámlát kiállítani, ezért bírósághoz fordultunk. A bíróság első-, és másodfokon (2017-ben) is nekünk adott igazat, ily módon jogosulttá váltunk a végszámla kiállítására. A megrendelő részére ki nem számlázott építőipari munka önköltségét a készletek között tartottuk nyilván befejezetlen építőipari termelésként. Értékvesztést nem számoltunk el, céltartalékot nem képeztünk az adott munkához kapcsolódóan az előző években. Kérdésem arra vonatkozik, hogy a kiállított számlát 2013. évi, vagy a másodfokú ítélet jogerőre emelkedése szerinti teljesítési/áfateljesítési dátummal kell kiállítanunk – azaz mikor teljesült az ügylet adójogilag; illetve szükséges-e önellenőrzéseket benyújtani/számviteli helyesbítéseket végezni 2013. évre vonatkozóan? Arról is meg tudjuk magunkat győzni, hogy az eredménytartalékkal szemben kell elszámolni mind az árbevételt, mind a befejezetlen termelés önköltségét, illetve arra vonatkozóan is sorakoztathatunk fel érveket, hogy miért lesz 2017. évi a bevétel és a költség. Várjuk szíves segítségét! Köszönettel.
Nem vette át a munkát a megrendelő, így döntött a bíróság Cikk
Füle botját nem mozdította a megrendelő a vállalkozó felhívására, amikor át akarta adni az elvégzett munkát, ezért a bíróságon kötöttek ki, a végső szót pedig a Kúria mondta ki a vállalkozási szerződés teljesítéséről szóló Pfv.V.22.430/2017/8. számú egyedi ügyben.
Fuvarozás bevétel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy fuvarozó kft. a következő számlát állította ki: számla kelte: 2018.01.10; teljesítés időpontja: 2018.01.03; Fizetési határidő: 2018.02.26. Melléklet szerint a felrakás: 2017.12.28; lerakás: 2018.01.03. Kérdésem az lenne, hogy 2017 vagy 2018 évre számít ebben az esetben a bevétel? Áfa a teljesítés időpontjában van, de a bevétel? válasza sürgős lenne! Köszönettel;
Év végi számla Kérdés
2017. december 11-én kelt számlában decemberi és januári szolgáltatás is van. Teljesítés a fizetési határidő: 2018.01.29 Szállítóként melyik évben könyvelem? Válaszukat köszönöm.
Előlegszámla kifizetése és a számla kiállítása között eltelt több mint 15 nap Kérdés
Kedves Szakértő! Mi a helyzet azokkal a számlákkal, amelyeket ügyfelem még az ünnepek előtt 2017.12.22-én kifizetett, s a számlákat csak most 2018.01.08-án állították ki? Befogadhatóak? Eltelt a törvényben meghatározott 15 nap! Köszönettel
Mikrogazdálkodó időbeli elhatárolása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem szíveskedjenek tájékoztatni, hogy mi a helyes könyvelési módja az alábbi időszakos elszámolású ügyleteknek mikrogazdálkodói beszámoló készítése esetén, melyik évben kell bevételként elszámolni: 1. A számla tartalma 2018. I. negyedévi rendszerhasználati díj, számla kelte december 8. fizetési mód készpénz. 2. A számla tartalma 2018. I. negyedévi rendszerhasználati díj, fizetési mód átutalás, számla kelte 2017.12.08., teljesítés 2017.12.08., fizetési határidő 2017.12.20. 3. A számla tartalma 2017. december havi rendszerhasználati díj, fizetési mód átutalás, számla kelte 2018. 01.02., teljesítés 2018.01.10. fizetési határidő 2018.01.10. Köszönettel: G
Áfa teljesítési dátum Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. a tervezői munkáját elvégezte (befejezte) 2017.03.17-én, de a munka elvégzéséről a teljesítésigazolást csak 2017.11.13-ei dátummal kapta meg. Ebben az esetben milyen teljesítési dátummal kell a számlát kiállítania? Sajnos rendszeresen kapja így a teljesítés igazolásokat és nagy összegű teljesítésekről van szó. Melyik áfabevallásban kell a számlát bevallani? Köszönettel:
Megbízásos bejelentése Kérdés
Tisztelt szakértő! Helyes eljárással kapcsolatban kérném a segítségét. Ha nem egy határozott időszakra, hanem úgymond állandó szerződést kötöttek megbízási jogviszony keretében egy magánszeméllyel, akkor hogyan járunk el helyesen a bejelentés terén? Előfordul ugyanis, hogy 3 hónapig sincs számfejtés, majd a 4. hónapban volt teljesítés, így számfejtés is történik. Ebben az esetben nem kell a szerződés kezdetekor a magánszemélyt bejelenteni, hanem minden számfejtéskor elbírálom, hogy abban a hónapban biztosított volt-e és annak megfelelően jelentem be megbízási jogviszonyban hó elejétől hó végéig? Viszont, ha tudom a konkrét napokat, hogy 4. hónapban 2-án, 10-én, 25-én történt teljesítés, akkor hogyan történik a bejelentés? Attól, hogy állandó a szerződés, megfelelő, ha csak ilyen esetben 3-mal osztunk, a biztosítás elbírálásánál, mivel csak azokon a napokon történik a teljesítés és így a bejelentés is csak 3 napra történik? Köszönöm
Katából kilépő társaság előleg Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szolgáltatási tevékenységet folytató vállalkozás október 1-jétől belépett a kata adózás alá. Van egy munkája, amihez kapcsolódóan előleget kapott, ennek a munkának a teljesítési időpontja már katás időszakra esik. Miután a számviteli időszak alatt még előlegként van nyilvántartva, nem kerül át az árbevétel sorba, katás időszakban viszont már csak az előleggel csökkentett végösszeget számlázza. Helyes-e így az elszámolás, mert olyan, mintha így a teljes bevételt (előleggel növelve) nem mutatnák ki sehol sem. Köszönöm válaszukat!