1645 találat a(z) támogatás cimkére
Szakképzési támogatások
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Indulna egy kft., melynek a főtevékenysége oktatás, ez középfokú OKJ-s szakképzés, gyakorlati oktatására irányulna esti és nappali tagozatosoknak. A gyakorlati képzés festőknek, kőműveseknek és logisztikusoknak indulna tanulószerződéssel. A gyakorlati oktatáshoz a tanműhelyet bérli. A NAV-tól megadott mértékben a tanulók után a támogatás visszaigényelhető. A kérdésem az lenne, hogy a gyakorlati oktatást végző szakoktató bére is visszaigényelhető-e valamilyen formában, mi a visszaigénylés módja és feltételei? Válaszát előre is köszönöm! K. Ágnes
Emelt keretből kapott támogatást az agrár-környezetgazdálkodás
Cikk
A tervezetteknek megfelelően, még júniusban döntést hozott a Miniszterelnökség az agrár-környezetgazdálkodási (AKG) pályázatokról. A keretet 68 milliárd forintra megemelve, a jogosult kérelmek 92 százaléka támogatásban részesült – olvasható a Miniszterelnökség honlapján.
Foglalkoztatási támogatást kaphatnak nonprofitok, szociális szövetkezetek
Cikk
A kormány a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programban (GINOP) 6 milliárd forint keretből ösztönzi a társadalmi célú vállalkozásoknál megvalósuló foglalkoztatást a felzárkózó régiókban – mondta Simon Attila István, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) munkaerőpiacért felelős helyettes államtitkára kedden, sajtótájékoztatón, Budapesten.
Apportálás
Kérdés
Egyéni vállalkozó, 2017.04.12-vel egyéni céget alapított. Egyéni vállalkozóként turisztikai tevékenységgel foglalkozott. 2014.01.08-án 28.735 ezer Ft vissza nem térítendő fejlesztési támogatást nyert, melyből turisztikai központot létesített. A beruházás 2014.11.17-én 45.833 ezer Ft értékben lett aktiválva. Az egyéni vállalkozó 2017.04.12-vel megszűnt, tárgyi eszközét az egyéni cégbe be apportálta 14.950 ezer Ft értékben, melyet az alábbiak szerint állapított meg: 45.833 ezer Ft - 2.148 ezer Ft 2014., 2015., 2016., 2017. évi ÉCS 43.685 ezer Ft (Nettó érték) -28.735 ezer Ft támogatási összeg 14.950 ezer Ft. Kérdezzük, hogy helyesen járt-e el az egyéni vállalkozás az apport érték megállapításánál? Az egyéni cégnek van-e felelőssége az eszköz értékével kapcsolatban? Az apport értékéből kiindulva, 2017.04.13-tól számolhatja az egyéni cég az értékcsökkenést? A 43 milliós létesítmény elfogatható-e 15 milliós értékben? Mi a helyes eljárás?
Támogatások könyvviteli besorolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a kapott támogatások számviteli elbírálásához kapcsolódik. A főkönyvben külön kerül nyilvántartásra a (9634) Költségek, ráfordítások ellentételezésére kapott támogatás, juttatás; (9671) Költségvetésből kapott támogatás, juttatás; (9673) Elkülönített alapból kapott támogatás, juttatás. A kapott támogatás besorolása milyen ismérvek alapján történik, ha a vállalkozás (kettős könyvvitelt vezető kft.): - munkahelymegtartó támogatást kap a kormányhivataltól, - tanulók gyakorlati képzésében vesz részt tanulószerződéssel és így visszaigényelhető szakképzési hozzájárulásban részesül (záró bevallás könyvelésekor), - EU pályázaton nyer gépvásárláshoz támogatást, - EU pályázaton nyer gyakornok foglalkoztatására támogatást. A költségek ellentételezésére, illetve a fejlesztési célra kapott támogatás elkülönítése értelemszerű, de nem tudom pontosan, hogy mit takar a költségvetésből kapott és az elkülönített alapból kapott támogatás. Válaszát előre is köszönöm!
Előnyösen változnak a katázás szabályai
Cikk
Több ponton is kedvező változásokat fogadott el a katás adózókra a tavaszi adócsomagban az Országgyűlés.
Őstermelői adószám
Kérdés
Családi gazdaságunkban a tagoknak nincs kiváltva adószám, csak a gazdaság vezetőjének. Kompenzációs elszámolást alkalmazunk. Kell-e minden tagnak őstermelői adószámot kiváltani? Az egyik tagunk saját nevében az MVH-tól területalapú támogatást kap (a bevétel osztódik a tagok között). "B" típusú biztosítást kötöttünk, és kérte a biztosító az adószámát, mert különben nem igényelheti vissza az MVH-tól a biztosítási támogatást. Kérem válaszát, amennyiben érthetően írtam le a problémát. Köszönettel.
Csaknem száz kkv nyert versenyképességi támogatást Pest megyében
Cikk
96 pest megyei mikro-, kis- és középvállalkozás nyert el versenyképességének erősítésére, beruházások végrehajtására 1,1 milliárd forintot, valamint 11 ipari park fejlesztésére kaptak 2,8 milliárd forintot pest megyei önkormányzati szervezetek a Versenyképes Közép-Magyarország Operatív Programban (VEKOP) - közölte Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásért felelős államtitkára. Az államtitkár ismertette, a nyertesek beruházásainak teljes értéke meghaladja az 5,9 milliárd forintot.
Amikor a kapott támogatásnak adó lesz a vége
Cikk
Mikor eredményezhet a támogatás a támogatásban részesülő adózónál társaságiadó-kötelezettséget? Ismertetjük.
7 milliárd forintos támogatás egyházi turisztikai fejlesztésekre
Cikk
7 milliárd forint támogatást nyert el egyházi turisztikai fejlesztésre öt egyházközösség – jelentette be Rákossy Balázs, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) európai uniós források felhasználásért felelős államtitkára. Hozzátette: A Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetsége, a Magyar Katolikus Egyház Székesfehérvári Egyházmegye, a Győri Egyházmegye, a Magyar Katolikus Egyház Pécsi Egyházmegye, illetve a Tiszántúli Református Egyházkerület 100 százalékos támogatással valósíthatja meg fejlesztéseit.
Napelemes beruházás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2017. január 1-jétől a Tao. tv. 22/E. § alapján lehetőség van a napelemes beruházások költségeinek társasági adóból történő elszámolására. Tudomásunk szerint ez a támogatás mikrovállalkozások esetében 50 százalékos mértékű és normatív, automatikusan kapható. A társaságunk bérelt ingatlanon létesítené ezen beruházást. Létesíthető-e bérelt ingatlanon, és ha igen, mire kell odafigyelnünk ezzel kapcsolatosan? Információim szerint a megvalósított beruházásról a mérnöki kamara regisztrált független auditora egy igazolást ad ki a napelemes rendszerről, melyet be kell nyújtani a NAV felé és majdan a 1729-es bevallás beadásakor lehet érvényesíteni. Ezt az igazolást elektronikusan kell benyújtani? Előre is köszönöm a sok kérdésre a válaszát, üdvözlettel: Tomayerné
8 milliárd forint fölötti támogatás e-ügyintézés fejlesztésére
Cikk
Az e-ügyintézés fejlesztésére 8,385 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert a NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. vezette konzorcium a Közigazgatás- és közszolgáltatás-fejlesztési operatív programban (Köfop), a Széchenyi 2020 programban megvalósuló projekt 2018 végén zárul.
Elhatárolás
Kérdés
A civilszervezet pályázati támogatást kapott 2016. évben, és a támogatási összeget meg is kapta, de az összeget 2017. évben használja fel. El kell-e határolni, vagy elegendő, ha pénzmaradványként tünteti fel az összeget?
Amit a támogatások, adományok elszámolásáról tudni kell
Cikk
Összefoglaltuk az adózók által nyújtott, vissza nem térítendő támogatásoknak – ezen belül az adománynak minősülőknek – a nyújtónál és a kedvezményezettnél történő elszámolását, illetve a nyújtott támogatás társasági adókötelezettségnél történő kezelését.
Magánszemély többes munkakör
Kérdés
Tisztelt Szakértők! Egy magánszemélyt 8 órás foglalkoztatásban szeretne felvenni egy egyéni vállalkozó, aki munkaügyi támogatást kapna az alkalmazott után. De az egyéni vállalkozó a saját üzletében 4 órában alkalmazná bolti eladó munkakörben, a másik 4 órában a magánszemély elmenne egy szépségszalonba műkörmözni. Kérdésem arra irányulna, hogy munkaügyi központos támogatással lehet-e a magánszemélynek több munkaköre? Előre is köszönöm segítségüket!