42 találat a(z) szolgáltató cimkére
Védelem az adathalászat ellen: a csoportos beszedési megbízás
Cikk
Védelmet nyújt az adathalász próbálkozások ellen, ha a közmű- és energia számlákat csoportos beszedési megbízás útján vagy a szolgáltatói applikációk segítségével egyenlíti ki az ügyfél – hívta fel a figyelmet a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) hétfőn az MTI-nek eljuttatott közleményében.
Közérdek fogalma
Kérdés
Új szolgáltató számlázza a földgázátalányt Budapesten
Cikk
Az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. számlázza a földgázátalányt Budapesten az új évtől, a Díjbeszedő Holding Zrt. ilyen irányú megbízása 2022. január 1-jétől megszűnt – közölte az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. A számlázásban és az árakban nem történik változás, az ügyfelek továbbra is háromhavonta kapnak számlát.
Csalók próbálnak bankkártyaadatokat megszerezni hamis fizetési emlékeztetővel
Cikk
Bankkártyaadatok megszerzését célzó hamis fizetési emlékeztetővel tévesztik meg az MVM Next Energiakereskedelmi Zrt. óvatlan ügyfeleit – mondta Péter-Kovács Zoltán kiberbiztonsági szakértő hétfőn az M1 aktuális csatornán.
Így alakultak augusztusban az üzleti és a fogyasztói várakozások
Cikk
A GKI-nak az EU támogatásával készített felmérése szerint az üzleti várakozások augusztusban is kissé javultak, a fogyasztóiak viszont július után augusztusban is némileg romlottak – közölte a gazdaságkutató az MTI-vel.
Tényleges tulajdonosok központi nyilvántartása – ezekkel a kötelezettségekkel kell számolni
Cikk
Nemrég létrehoztak egy új központi nyilvántartást, amelynek célja a vállalkozások tényleges tulajdonosának nyilvántartása. A nyilvántartáshoz tartozó adatszolgáltatási kötelezettség – nyilvántartás hiányában – több alkalommal is eltolódott. Azonban az ez év áprilisában beadásra került törvénytervezetet 2021 májusában elfogadták. Nézzük meg, hogy milyen feladatai lehetnek a gazdálkodó szervezeteknek és azon belül a különböző szolgáltatóknak (könyvelőknek, székhelyszolgáltatóknak, adótanácsadóknak stb.) az új központi nyilvántartás kapcsán!
CO2 térítés nélküli átadás áfája
Kérdés
Legyen körültekintő a hírlevekkel, figyeljen az e-maileket kiküldő szolgáltatóra is!
Cikk
A bajor adatvédelmi hatóság (Bayerische Landesamts für Datenschutzaufsicht) jogellenesnek minősítette az ügyfelek e-mail címeinek továbbítását a hírlevélküldésre itthon is gyakran alkalmazott, harmadik országbeli Mailchimp szolgáltatónak. Tekintettel arra, hogy a Mailchimp igénybevétele itthon sem ritka, így érdemes a döntés hátterét szemügyre venni és a tanulságokat levonni.
Alanyi mentes bt. angol szolgáltatótól hostking tárhelyszolgáltatást vesz igénybe
Kérdés
Jövedéki adó számlázása és áfa felszámítása
Kérdés
Be kell-e zárni?
Kérdés
Az adathalászok továbbra sem tétlenkednek – szolgáltatók nevében kaphatunk e-maileket
Cikk
Szolgáltatók nevében elkövetett csalásokra figyelmeztet a rendőrség, olvasható a police.hu oldalán.
MNB-engedély
Kérdés
Kötbér továbbhárítása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! A cégünk (mint szolgáltatást igénybe vevő) ez év elején felmondta X telekommunikációs szolgáltatóval korábban megkötött telefon- és internetszolgáltatási szerződését, és Y szolgáltatóval kötött szerződést. Mivel a szerződés megszüntetésére az X szolgáltatótól vásárolt telefonkészülékre vállalt hűségidő lejárati időpontját megelőzően került sor, ezért az X szolgáltató kötbér megfizetésére kötelezte cégünket. A kötbér összegéről X szolgáltató - helyesen - nem számlát, hanem ún. kötbérértesítőt (számviteli bizonylatot) állított ki, és küldött meg részünkre. A kötbér nem tartozik az áfatörvény hatálya alá, ezért sem számla kiállítása nem, sem áfa felszámítása nem szükséges. Y szolgáltató a megkötött szerződésben vállalta, hogy átutalja a kötbér összegét cégünk bankszámlájára az általunk Y szolgáltató nevére kiállított és megküldött számla alapján, hogy ebből rendezni tudjuk az X szolgáltató felé fennálló kötbér jellegű tartozásunkat. Helyesen értelmezzük, hogy a kötbér továbbhárítása már az áfatörvény hatálya alá tartozó ellenértéknek minősül, ezért megfelelően járunk el, ha a kötbér „továbbhárítása” érdekében számlát állítunk ki Y szolgáltató felé a kötbér 27 százalékos áfávalval növelt összegéről? Vagy cégünknek is egy számviteli bizonylatot kellene kiállítania a kötbér összegéről áfa nélkül? Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm! Üdvözlettel: Sz. Bea
Óvadék címén visszatartott összeg
Kérdés
Egy megrendelő szerződést kötött egy szoftver bevezetésére, fejlesztésére egy szolgáltatóval. Megállapodtak, hogy x millió forintot a jótállási időtartam alatt óvadék jogcímen visszatartanak, s abban az esetben kerül kifizetésre, ha a maradéktalanul teljesítette a jótállási kötelezettségeit és a jótállás kapcsán a megrendelőnek követelése nem keletkezik a szolgáltatóval szemben, valamint a support szerződést sikeresen megkötik, a support tevékenység sikeresen megkezdődik. Majd a jótállási időszak lejártát követően elszámolnak egymással. A projekt zárása megtörtént, a megrendelő visszatartotta az x millió forintot, a szoftvert üzembe helyezte a szerződés szerinti teljes nettó vállalási áron, a support szerződést megkötötték. Eltelt egy év, a jótállási időszak lejárt, az elszámolás viszont nem történt meg. A megrendelő viszont arra hivatkozva, hogy hibás teljesítés történt (bizonyos funkciók nem működnek, vagy hibásan), a jelzett hibák javítása a jótállási időszak alatt sem történt meg, nem kívánja a jelzett összeget kifizetni. Kénytelen lesz más vállalkozóval azt kijavíttatni, fejleszteni, Mi a teendő a megrendelő könyvelésében, ahol már üzembe helyezték a szoftvert, elkezdték az amortizáció elszámolását? Hogyan kell kezelni a hivatkozott – visszatartott – összeget, és az üzembe helyezett szoftver értékét a beszámolóban? Kell-e terven felüli értékcsökkenést elszámolni, vagy a bruttó értéket módosítani?