399 találat a(z) szolgáltatás cimkére
Katás egyéni vállalkozó szolgáltatást nyújt külföldre Kérdés
Katás egyéni vállalkozó külföldre egy német cégnek nyújt folyamatos szolgáltatást egész évben (havonta egy számlát állít ki) az igy keletkezett árbevétel meg fogja haladni az 1 milliót. Mi történik ilyenkor az adatszolgáltatással? A számla befogadójának is adatot kellene szolgáltatni :), a külföldi cég hogy tesz ennek eleget?
Szolgáltatás unión kívülre interneten – áfa Kérdés
Cégünk munkatársai pszihológiai kiértékelést végeznek az Amerikából interneten küldött kérdőíveken. A kiértékelés eredményét interneten küldik vissza az amerikai megbízónak. Kérdés: az amerikai megbízó felé áfás számlát kell-e kiállítani? Köszönettel: Dénes Katalin
Szálláshely-szolgáltatás számlázása (AirBnb) Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közvetitő cég esetében (AirBnb) egy példa: A vendégtől a közvetítő cég levon 240 eurót, a szállásadó részére megjelenik a rendszerben (weboldal) 220 euró, kap egy számlát (27 százalék áfával) a 20 euróról mint közvetítői díjról, és ténylegesen megkap a deviza bankszámlájára 200 eurót. Én mint szállásadó, áfa nélküli (alanyi áfamentes) számlát állítok ki: 1. A vendég részére állítom ki a számlát? 2. Mivel készpénzmozgás nincs, a számla átutalásos, a dátuma a bankszámlámra beérkezés napja? 3. Ténylegesen 200 eurót kapok, de a 220 eurót írom a számlára? 4. Forintban kell kiállítanom a számlát? Deviza középárfolyammal kell számolnom? Milyen napi árfolyammal? 5. A számlára elég annyi írni, hogy: "Egyéb szálláshely-szolgáltatás", vagy kell TEÁOR kód is? Válaszukat előre is köszönöm! Tisztelettel, Miklós Attila
Házhozszállítás Kérdés
Amennyiben anyagvásárláshoz kapcsolódik szolgáltatás (például házhozszállítás, postaköltség), akkor az anyagvásárlást szolgáltatásként kell elszámolni, nem pedig anyagköltségként? Cégünk nyári gumikat vásárolt házhozszállítással, amely szolgáltatás külön feltüntetésre került a számlán. Köszönöm.
Sportrendezvény 1. Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi probléma megoldásához kérjük a segítségét: Egyik ügyfelünk Magyarország területén belül egy sportrendezvényt szervez, a rendezvény egy játékos sportvetélkedőről szól. A játék Magyarországon belül különböző helyszíneken zajlik. A rendezvényre a résztvevők nevezési díjjal tudnak jelentkezni (összege: 200 000 Ft), amely tartalmazza a rendezvénnyel kapcsolatos összes költséget (szállás, borkóstolás, különböző feladatok teljesítése, étel-ital, 10 000 Ft értékben voucherszolgáltatás, amelyet a rendezvény ideje alatt a versenyző a kijelölt állomáshelyeken levásárolhat). A nevezési díj, amit a résztvevők fizetnek, tartalmában nem a rendezvényre (sport) való belépést biztosítja, hanem a részvételt. A résztvevő csapatok komplex szolgáltatást vesznek igénybe, tehát a résztvevők maguk a játékosok. A rendezvény nem kimondottan sportvetélkedő, mivel a csapatok az ország különböző területeit járják be több napon keresztül, ahol logikai és sportjátékokban vesznek részt. A rendezvényen való részvételt biztosítja a nevezési díj, belépőjegyet nem szednek, a rendezvény zártkörű, nézők nincsenek. Kérdéseink: 1. A rendezvényen közösségi adóalanyok (közösségi adószámmal rendelkeznek) is részt vesznek. Ebben az esetben az áfatörvény 37. §-a alapján értelmezhető-e a szolgáltatás? 2. Ha közösségi adóalany részére ezt a szolgáltatást térítésmentesen nyújtjuk, akkor ebben az esetben az áfa fizetésére ki a kötelezett? Válaszukat előre is köszönjük!
Áfa teljesítési hely Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünket egy francia cég megbízta (aki Magyarországon telephellyel nem rendelkezik) az alább részletezett tevékenység elvégzésére: „Budapesten elhelyezkedő szálloda környezetvédelmi szakértői vizsgálata (Phase I. auditáló vizsgálat), környezetvédelmi és működési engedélyek és a környezetvédelmi gyakorlat felülvizsgálata." A kérdés, hogy a számla áfa nélkül bocsátandó ki az áfatörvény 37. paragrafusa alapján, vagy ez az ingatlanhoz közvetlenül kapcsolódó szolgáltatásba sorolandó, és mint ilyen áfásan bocsátandó ki, hiszen az ingatlan Magyarországon van? Köszönettel várom válaszát.
Cégtábla Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünknél cégtáblacsere történt. A számlán az áll: cégtábla X forint, szerelési költség X forint. Én szolgáltatásra könyvelném, egy összegben, szeretném megkérdezni, jó-e így?
Harmadik ország részére szolgáltatás számlázása Kérdés
Evás bt. USA -ba számlázna szolgáltatást, mivel a Magyarországon székhellyel rendelkezö cég nem akar az áfalevonással foglalkozni. Mi a teendö ilyen esetben? Köszönettel Simon J
Online pénztárgép Kérdés
Tisztelt Adózóna! Segítségüket szeretném kérni leendő tevékenységünkkel kapcsolatban. Tevékenységünk rövid leírása: szolgáltatásunkat nagy üzletközpontban kihelyezett kis (kb. 1 négyzetméteres) standon fogjuk végezni. Áramellátási lehetőségünk nincs. Szolgáltatásunk pedig az, hogy egy telefon-vagy tabletkijelzőre olyan folyadékot viszünk fel, mely 12 hónapon keresztül megvédi a telefont a karcolástól, töréstől, védi a telefon tulajdonosát a káros sugárzástól és víztaszító réteget képez. Mi ezt a folyadékot árulni nem tervezzük, csak és kizárólag a folyadékot visszük fel a telefonra. A TEÁOR besorolással kapcsolatban már felvettük a kapcsolatot a KSH-val, de szeretnénk az Önök véleményét is kikérni a tekintetben, hogy tevékenységünk online pénztárgép köteles-e. Ha a KSH a pénztárgéptörvény szerinti TEÁOR valamelyikébe sorolja a tevékenységet, akkor kérdeznénk, hogy milyen módon valósítsuk meg, vagy van-e rá felmentés technikai kivitelezhetetlenség miatt? Mi előre láthatólag ezt a folyadékot árulni nem tervezzük, csak és kizárólag a folyadékot visszük fel a telefonra. De ha szeretnénk árulni is, akkor azt megtehetjük-e nyomdai úton előállított nyugtával? Mielőbbi válaszukat előre is köszönöm.
Teljesítés dátuma Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk számítógépes szolgáltatást nyújt partnereinek. Jelen esetben egy 6 hetet átölelő iőszakról van szó, ameddig rendelkezésre bocsátjuk termékünket. Kérdésem milyen dátumokkal helyes kiállítani a számlát? Időszak: 2016.09.21 – 2016.10.14 Kiállítható e a számla 2016. 09. 26.án, korábban mint az időszak utolsó napja? Előlegnek minősül e az? Fizetési határidő szerződés szerint, kézhezvételtől számított 15 nap. Jó dátumnak minősül-e 2016. 10. 11.? Igaz az a kiállítástól számított 15. nap, de cégünk tudja, hogy a kiállítás és a kézhezvétel között eltelhet néhány nap, így nem szigorú a határidőt illetően. Valamint a teljesítési dátum lehet-e az időszak utolsó napja, 2016. 10. 14?! Kérem mindkét esetben, ha helyesek a dátumok, ha nem, írja meg a vonatkozó szabályozást, amiből kiderül, hogyan jár el helyesen a cég. Válaszát előre is köszönöm!
Szolgáltatásexport – Szerbia Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném válaszát kérni arra a kérdésre, hogy milyen áfa-, illetve számlázási szabályok vonatkoznak grafikai szolgáltatás – kreatív koncepció és címketervezés – nyújtására, amelyet egy szerb cég (szerb adószámmal) rendel meg budapesti székhelyű cégünktől? Köszönöm!
Szolgáltatás áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Adott egy magyar egyéni vállalkozó, villanyszereléssel foglalkozik, áfakörbe tartozik. Megrendel tőle egy magyar magánszemély (lakhelye, tartózkodási helye Magyarország) Ausztriában lévő házán villanyszerelési munkát. Kérdésem, hogy a munka elvégzése után hogyan kell a számlát kitöltenie a vállalkozónak a magánszemély felé? Hol és kinek kell az áfát megfizetnie? Válaszát előre is köszönöm.
Kötelező pénztárgéphasználat 2016. 09. 30-ától Kérdés
Szeretném kérdezni, hogy megjelent-e a rendelet arról, hogy a szolgáltatói szektorban kötelező pénztárgép használat (konkrétan a TEÁOR 45.20) a szeptember 30-ai határidő kitolódik 2017. 01. 01-jére? Ha igen, akkor hol olvasható? Köszönettel
Ön mivel elégedetlen? Ezek a problémás szolgáltatások Cikk
Magyarországon 2015-ben leginkább a pénzügyi szolgáltatásokat, a televízió-előfizetéseket és a vasúti személyszállítási szolgáltatást tartják a leg problémásabbnak a fogyasztók, míg a legkevesebb a panasz a könyvek, az alkoholmentes italok és a háztartási gépek vásárlásakor - derül ki az Európai Bizottság (EB) által szervezett az egész unióra kiterjedő reprezentatív felmérésből.
Ingatlanforgalmazás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ingatlanforgalmazással foglalkozó kft. használt, rossz állapotban lévő lakásokat vásárol, ezeket felújítja, majd értékesíti. A lakást áruként tartjuk nyilván, a felhasznált anyagokat és igénybe vett szolgáltatásokat az 5-ös számlaosztályban számoljuk el, majd év végén, illetve a felújítás befejeztével átvezetjük a saját termelésű készletek közé. A kérdésünk arra vonatkozna, hogy ez az elszámolás helyes-e, illetve a lakások értékesítésig felmerülő rezsi költséget, a felújításkor elhasznált eszközök például: ecset, fólia, tisztítószer …stb. értékét, a vásárláskori ügyvédi munkadíjat elszámolhatjuk-e tárgyévi költségként? Válaszát előre is köszönöm.