12 találat a(z) szolgálati jogviszony cimkére

Szolgálati jogviszony Kérdés

A NAV-nál szolgálati jogviszonyban álló kismama foglalkoztatásának jogszabályi előírásai Cikk

A szülési, illetve fizetés nélküli szabadságról visszatérők jogai sok esetben eltérőek annak függvényében, melyik törvény alá tartoznak. Mostani cikkünkben a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál (NAV) szolgálati jogviszonyban álló kismamák jogait fogjuk bemutatni, fókuszálva a várandósság időszakára és a munkába való visszatérésre.

Közel három tucat kormányrendelet jelent meg Cikk

Változnak az egészségügyi szolgálati jogviszonyban álló személyek szolgálati elismerésével összefüggő egyes szabályok, módosulnak veszélyhelyzeti intézkedések, így például a kötelező egészségbiztosítás utazási költségtérítéssel kapcsolatos veszélyhelyzeti rendelkezéseinek határideje hosszabbodik – többek között ezekről döntött a december 28-i, 243. és 244. számú Magyar Közlönyben kihirdetett rendeletekkel a kormány.

Hat új kormányrendelet jelent meg Cikk

Változik a szociális, valamint a gyermekjóléti és gyermekvédelmi ágazati összevont pótlék összege, módosulnak az egészségügyi szolgálati jogviszonyban dolgozók elismerésével összefüggő intézkedések és ezen ágazat előmeneteli szabályai – egyebek között ezekről döntött a december 1-jei, 218. számú Magyar Közlönyben kihirdetett jogszabályok szerint a kormány.

Fél évnyi plusz pénzt kaphatnak a rendvédelmi dolgozók Cikk

A Belügyminisztérium megkezdte a hivatásos állományban lévőknek juttatandó "fegyverpénz" kifizetésének kidolgozását és a vonatkozó jogszabályok módosításának előkészítését – közölte a tárca.

Alig lehet készpénz és értéktárgy a NAV foglalkoztatottjainál Cikk

A NAV vezetői megtilthatják, hogy az adó- és vámhatósággal szolgálati jogviszonyban lévők munkaidőben meghatározott értéken felül készpénzt, illetve vagyontárgyat birtokolhassanak. A pénzügyminiszter új rendelete 2021. január 1-jétől lép hatályba.

Túl hosszú munkaidő miatt mondott fel – a Kúria döntött Cikk

Az objektíve súlyos sérelmet jelentő munkáltatói magatartás is csak akkor eredményezheti a jogviszony jogszerű megszüntetését, ha az azonnali hatályú lemondással a sérelem észlelésétől számított észszerű időn belül él a hivatásos állomány tagja – mondta ki a Kúria.

Kormányzati bérígéret háziorvosoknak, sérelmezi az elfogadott törvényt az orvosi kamara Cikk

A kormány jövő év január 1-jétől garantálni kívánja, hogy a háziorvosok a bértáblában szereplő összegnél kevesebbet ne kereshessenek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.

Terheli-e csökkentés a korhatár előtti ellátás összegét? Kérdés

2019. végén felmentéssel (Hszt. alapján el nem fogadott beosztással) megszűnik a szolgálati viszonyom egy fegyveres szervnél. A Kormányhivatal által megállapítottak szerint 2014. év végéig 32 év feletti fegyveres szolgálati idővel 6 év korkedvezményt szereztem. Összes munkában eltöltött időm 40 év. Én a Tv. 7.§ (1) bek. c. pontja alapján igényelhetem a korhatár előtti ellátást, ahogy ezt a lehetőséget a Kormányhivatal is jelezte határozatában. Ezt meg is szeretném tenni 2020. január 01. napjától, mivel ekkor már nem rendelkezem rendszeres ellátással. A korhatár előtti ellátás mértékét a jogszabály 8. § (1.) bek szerint "az öregségi nyugdíjra vonatkozó, a korhatár előtti ellátás kezdő napján alkalmazandó szabályok, .......... szerint kell megállapítani". Értelmezésem, és az ONYF szóbeli, nem hivatalos tájékoztatása szerint ez azt jelenti, hogy a mérték nem csökken semmilyen tényezővel (pl. szja stb.), tehát a 2020. január 01-jén érvényes öregségi nyugdíj szabályok szerint megállapított összegre vagyok jogosult. Munkáltatóm személyzeti szervének véleménye szerint viszont ezt jelentős csökkentések fogják terhelni. Ennek jogcímét és összegét viszont nem tudták megmondani. Állításuk szerint a fenti szabályok szerint megállapított összeg (kb. 430.000 Ft az ONYF kalkulátor alapján) helyett, szerintük csupán 220.000 Ft körüli összegre számíthatok. A kérdés, vajon kinek van igaza? Vajon terhelik-e csökkentő tényezők a fentiek szerint megállapított korhatár előtti ellátást?

Kata és részmunkaidő együtt Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy főállású katás egyéni vállalkozó, aki maga után fizeti az 50 ezer forintos tételes adót, mellette 6 órás munkaviszonyt is létesítene. Utóbbinál a 129 ezer forint arányosított, 6 órára eső bért kapná. Szolgálati idő megállapítása szempontjából össze lehet-e számítani a két időszakot? Gondolván, hogy a 83 100 forint plusz a 96 750 forint összesen meghaladja a minimálbér összegét, így a két jogviszony együtt úgy viselkedne, mint egy főállás. Köszönöm!

Sokat betegeskedett – megszüntették jogviszonyát Cikk

Határozott időtartamú szolgálati jogviszonyát határozatlanra szerette volna változtatni, de munkaadója a korább táppénzes napok száma miatt elutasította kérését és megszüntette jogviszonyát. A vitás ügy a Kúriánál kötött ki.

„Nők 40” nyugdíj: így lehet a hiányzó szolgálati jogviszonyt megszerezni Cikk

Szélesedik azon nők köre, akik után a munkaadók igénybe vehetik a nyugdíjba vonulás előtti időszakra vonatkozó bér- és járulékkedvezményeket annak a programnak a keretében, amely segíti a nőket a 40 év szolgálati jogviszony megszerzésében – hívta fel a figyelmet a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Növénybiztosítás díjbekérő, számla?

Nagy Norbert

adószakértő

Autóbérlés 3. országbelinek

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink