26 találat a(z) szabadalom cimkére
Szabadalommal zárulhat a magyar koronavírus-kutatás Cikk
Befejeződött az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ), a Semmelweis Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), valamint a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem konzorciumának együttműködése, a Koronavírus-fertőzéssel szemben természetes védettséget adó faktorok vizsgálata és alkalmazása plazmaterápiában című projektben. A kutatás eredményeként fontos szabadalmakat indítottak el – közölte az MTI.
Szabadalmak továbbszámlázása Kérdés
EU-támogatás szabadalmak, védjegyek megszerzéséhez kkv-knak Cikk
Az uniós kis- és középvállalkozásokat segíti a szellemitulajdon-jogaik védelmében az Ideas Powered for Business kkv-alap támogatási programja, amely a védjegyek, dizájn oltalmak, szabadalmak vagy növényfajta-oltalmak megszerzésére biztosít forrást – jelentette be pénteki közleményében a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH).
Nagyot nőtt tavaly a használatiminta-oltalom bejelentések száma a világban Cikk
Magyarországon még az ezret sem éri el, világszinten azonban 28,1 százalékkal mintegy 3 millióra nőtt a „kisszabadalomnak" is nevezett használatiminta-oltalom bejelentések száma, amelynek előnyeire és fontosságára hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) – közölte az MTI.
Licencdíj után fizetendő adók Kérdés
Magyar szabadalmak is elérhetők az európai központi nyilvántartásban Cikk
Ma estétől a Magyarországon hatályosított európai szabadalmak is elérhetőek lesznek az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) által létrehozott European Federated Patent Register (EFPR) szolgáltatásban: a rendszer segítséget nyújt az európai szabadalmak aktuális jogi státusza megismeréséhez – közölte a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH).
Merkel szerint tévút lenne a koronavírus elleni oltóanyagok szabadalmi jogának megszüntetése Cikk
Tévút lenne az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) okozta betegség (Covid-19) elleni védelemre kifejlesztett oltóanyagok szabadalmi jogának megszüntetése – jelentette ki Angela Merkel német kancellár csütörtökön Berlinben a szövetségi parlamentben (Bundestag).
Von der Leyen: „Nem engedhető meg, hogy a szabadalom akadályt jelentsen az oltóanyagok hozzáféréséhez” Cikk
Az Európai Unió a Kereskedelmi Világszervezettel (WTO) együtt egyszerűsíteni szeretné a szellemi tulajdonjogokat érintő, kötelező engedélyezésére vonatkozó vészhelyzeti szabályokat, egyebek mellett a koronavírus elleni oltóanyagok gyártási kapacitásának felgyorsítására – közöle Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke szerdán Strasbourgban.
Szabadalmi eljárás díjának elszámolási időszaka Kérdés
Szellemi termékek ingyenes átadása Kérdés
Szabadalom aktiválása Kérdés
Mikortól jogdíj a találmány hasznosításából elért bevétel, eredmény? Cikk
A szabadalmi eljárások a szabadalmi oltalom bejelentésével kezdődnek és a szabadalom bejegyzésével végződnek. E kettő között azonban több év is eltelhet. Írásomban arra keresem a választ, hogy mikortól minősülhet a társasági adó és az iparűzési adó rendszerében „jogdíj”-nak a találmány hasznosításának engedélyezése révén elért eredmény.
Alkalmazotti szabadalom Kérdés
Az alábbi kérdésben kérném szíves válaszukat. Egy társaság egyik munkavállalója, nem munkaköri kötelességeként, olyan találmányt dolgozott ki, amely a társaság tevékenységi körébe tartozik (alkalmazotti találmány). A munkavállaló ezt a társaságnak bejelentette, a társaság pedig nyilatkozott, hogy hasznosítani kívánja az alkalmazotti találmányt. A társaság vállalta a találmány szabadalmi bejegyzését, melyben a szabadalom jogosultja a munkavállaló. A társaság cserébe ingyenesen hasznosíthatja a találmányt, a szabadalmi bejegyzést követő 5 évig. Kérdés: Keletkezik-e a munkavállalónak jövedelme a szabadalom bejegyzési költségének átvállalása kapcsán, ha keletkezik, akkor mikor?
Levédett szabadalom átengedése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdésben kérem szíves segítségét. Magánszemély levédett energetikai szabadalommal rendelkezik. Ezt szeretné átadni igen magas (több millió forintos) összegért cégeknek. A cégek között van olyan, amelyben 100 százalékos tulajdona van nevezett magánszemélynek, s van olyan "vevő" cég is, amelyben státusszal (ügyvezető stb...) és tulajdoni viszonnyal SEM rendelkezik. A kérdésem az, hogy ezen esetekben (különös tekintettel a 100 százalékos tulajdoni hányadú kft.-t) lehetséges-e az átadás, s amennyiben igen, azt milyen típusú és mértékű adók terhelik? Válaszát előre is megköszönve, tisztelettel.
Szabadalom – magánszemély vs. cég Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. személyesen közreműködő tagja kifejlesztett egy új terméket, melynek költségeit a cégben számolták el. A költségek év végén befejezetlenként kerültek kimutatásra. Aktiválásra még nem került sehogy sem. Elkészült egy prototípus, mellyel kapcsolatosan a magánszemély tag szeretné elindítani a szabadalmaztatást. Ennek költségeit a cégből szeretné finanszírozni, de magánszemélyként ő szeretne a szabadalom tulajdonosa lenni. Kérdéseink: 1.) Van-e erre lehetőség? 2.) Mi történik ebben az esetben a már elszámolt költségekkel (amelyek befejezetlenként vannak kimutatva)? 3.) Kell-e aktiválni tárgyi eszközként a prototípust? Ha igen, akkor az eddig elszámolt költségek értékén, ami így nem K+F lesz, hanem eszköz? 4.) Hogy fog adózni a feleknél, ha a szabadalommal kapcsolatosan a magánszemély felhasználási jogot értékesít a cégnek annak érdekében, hogy a cég gyárthassa és értékesíthesse a terméket? Várom segítő válaszukat minden érintett terület és adózási kötelezettség tekintetében!