2594 találat a(z) számla cimkére
Számla és Nyugta Kérdés
Tisztelt Szakértő! Helyesen jár-e el az a csak fogászati tevékenységet végző katás bt., amely bevételi nyilvántartást vezet a következő esetekben: Amikor a magánszemélynek nyugtát ad a szolgáltatása igénybe vételéről, a másik, amikor például az Egészségpénztárnak számlát állít ki a szolgáltatásról? Használhatja-e mindkettőt a bevételi nyilvántartásában? Köszönettel
Technikai megszűnés utáni tennivalók Kérdés
Üdvözlöm! Ügyfelemnek kisadózó egyéni vállalkozást nyitottunk. Ügyfélkapura érkezett szakmai képesítés bemutatás a Járási Hivataltól. Nem észlelte, technikai törlés alá helyezték a vállalkozását. A mai napig állitott ki számlát erre az adószámra, ezekkel mi legyen, és egyébként a technikai megszűnés esetén mi a bevallási, bejelentési kötelezettsége? Mivel szüksége van a vállalkozásra, nyitna újat, de az lehet-e katás? Köszönöm a segítséget. Üdvözlettel: V.Mária
Katás egyéni vállalkozó Ausztriában szolgáltat Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni hogyan számláz az a katás, áfás egyéni vállalkozó, aki Ausztriában dolgozik építőiparban (festő) osztrák cégnek, aki rendelkezik közösségi adószámmal. Ausztriában rendelkezik napi 8 órás bejelentett jogviszonnyal, viszont itthon mint egyéni vállalkozó is tevékenykedik, természetesen Ausztriában is a főállásán kívül, amit a magyar egyéni vállalkozásából számlázza ki. Kértem neki közösségi adószámot, viszont a számlázással nem vagyok teljesen tisztában. Köszönöm a segítséget előre is! Üdv Neumanné
Biztosítási díj továbbszámlázása Kérdés
Az alábbi kérdésben kérném segítségüket: sportszövetség által kiadott versenyzői engedély tartalmazta a kockázati biztosítást is. A 2019-es jogszabályok szerint az ilyen biztosítások már nem adómentesek. Helyesen jár-e el a szövetség, ha a biztosítási díjat külön feltünteti a számlán mint továbbszámlázott tétel, hogy ne keletkezzen neki egyéb fizetési kötelezettsége? Felmerült a kérdés, hogy engedélyhez kötött-e ez esetben a biztosítással kapcsolatos számla kiállítása.
Számla céges személyautó értékesítésekor Cikk
Kft. értékesítette a személyautóját 2019. januárban. A kocsibeszerzéskor nem igényelték vissza az áfát. Kérdésem, hogy elég-e az adásvételi szerződés az ügylet létrejöttéről, vagy a kft. köteles számlát kiállítani nulla százalék áfával, és az áfabevallásban így bejelenteni? Olvasónk kérdésére dr. Kelemen László adószakértő, jogász válaszolt.
Számla e-mailben való továbbítása készpénzátvétellel együtt Kérdés
Tisztelt Hölgyem vagy Uram! Kérem szíves tanácsát, hogy elfogadható-e, ha egy szállodában, a készpénzátvétellel egyidejűleg a számlát elektronikusan küldik el (e-mailben) a vendég által megadott e-mail-címre nyomtatás helyett. Tanácsát előre is köszönöm.
24 hónapra előre kiszámlázott szolgáltatás teljesítési ideje Kérdés
Tisztelt Szakértő! Mi lesz az áfateljesítés időpontja abban az esetben, ha 24 hónapnyi szolgáltatást szeretnénk előre kiszámlázni? Lehetőleg egy számlán! Az Áfa tv. 58. § (3) b) pontja szerint a 12. hónap utolsó napján (mondjuk egy mai napon, 2019. 01. 23-án kiállított számla esetén ez 2020. 01. 31) időarányos részteljesítésként, teljesítés történik. Kérdésem, hogy ki lehet-e állítani a 24 hónapnyi időszakról egy számlát, aminek akkor a teljesítési ideje a 12. hónap utolsó napja, de tartalmazza mind a 24 hónapot, vagy 12 számlázott hónaponként, vagyis 2 számla szükséges? És melyik esetben mi lesz a tényleges teljesítési időpont? Válaszát előre is köszönöm!
Egyéni vállalkozás szüneteltetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! X egyéni vállalkozás szüneteltetés előtt áruszámlát állít ki 2019. 01. 20-ai dátummal (22-ével szüneteltet), Y vállalkozás részére (jelenleg Y vállalkozás is szünetel, de újraindul 2019. 01. 30-ával). Kérdésem: ilyen dátummal kiállított számlát beveheti-e 01. 30-ával induló Y vállalkozás? Köszönettel.
Áfalevonás személygépkocsi bérlésénél 2019-től – 4. rész Cikk
A bérelt személygépkocsik áfájára vonatkozó, 2019-től hatályos új szabályokat ismertető cikksorozatunk befejező részében az előírások hatályba lépésével kapcsolatos rendelkezéseket elemezzük, illetve a jövőbeli adóhatósági gyakorlatot próbáljuk előrevetíteni.
16 gyanúsított egy fiktív számlákat kiállító bűnszervezetben Cikk
Fiktív számlákat kiállító bűnszervezetet számolt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a házkutatások során több gépfegyvert és pisztolyt is találtak – közölte a NAV szerdán az MTI-vel.
Értékesítés magánszemélyként Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ismerősöm külföldről rendel különböző apró háztartási dolgokat, melyeket utána továbbértékesít. Most már olyan mértékű a kereslet a termékek iránt, hogy elkezdett izgulni, magánszemélyként meddig teheti ezt meg anélkül, hogy a hatóság felfigyelne rá. Tudomásom szerint az szja-törvény alapján évi 600 ezer forintig adómentesen értékesíthető ingóság. Alkalmazható ez a szabály az ő helyzetére? Vagy már vállalkozást kell alapítania? Ez esetben problémát jelenthet, hogy a legtöbbször Kínából beszerzett termékek eladója nem biztosít a magyar szabályoknak megfelelő számlát. Katás vállalkozás esetén – ahol a beszerzési számla nem kerül költségként elszámolásra, maga a bevétel dokumentálása a lényeg – ez a "rossz" bizonylat kezelhető volna esetleg az áru eredetének bizonyítására? Várom szíves tanácsát, mi a korrekt és törvényeknek megfelelő megoldás Ön szerint. Válaszát előre is köszönöm!
Új közlekedési eszköz Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy magyarországi adóalany vállalkozás Horvátországban vásárolt egy új vízi közlekedési eszközt, konkrétan egy hajót, olyan célból, hogy azt jelenleg Horvátországban egy horvát adóalanynak bérbe adja. Később elképzelhető, hogy Magyarországra kerül a hajó. Jelenleg tehát ez az eszköz nem lépett ki az oszágból. Az elkészített számlán közösségi adószám feltüntetése mellett, adómentesen lett ez az eszköz számlázva. Kérdésem először az áfával kapcsolatos, hogy helyesen készült-e a számla, beállítható-e a december havi áfabevallásban, a közösségi adómentes beszerzésbe, illetve a 18A60 összesítő nyilatkozatba, vagy 27 százalékos áfával kellett volna kiszámlázni? Másik kérdésem, a horvátországi bérbeadással kapcsolatosan szeretnék részletes tájékoztatást kérni, adójogi, adózási szempontból. Ha egy mód van rá, tekintettel az áfabevallás közelségére, várnám mielőbbi szíves válaszukat, köszönettel.
Személygépkocsi áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk vásárolt (nyilt végű lizing keretében) december hónapban személygépkocsit. Előleget kért a kereskedő 2 részletben megrendeléskor (2018.03.20), amely 100 ezer forint felett volt, plusz december 10-én is. Később lestornózta az előleget egy számlában (de a két előleges számla két időszakos, illetve az egyik számla jelentés előtti a másik decemberi). A lízingcég kiállította a személygépkocsi.nettó értékét áfa nélkül. Állományba vettük a személygépkocsit. A kérdésem lenne ezzel kapcsolatosan, hogy az előlegekről készült számlák áfatartalmát az áfa M lapon kell-e jelenteni plusz-mínusszal? Mivel személygépkocsi, az áfát nem igényelte vissza a cég, mert volt magánhasználat is, és útnyilvántartást nem vezetett a cégvezető. Köszönöm gyors válaszukat a határidő rövidsége miatt.
Katás egyéni vállakozó Kérdés
Tisztelt szakértő! Katás egyéni vállalkozó mezőgazdasági tevékenységet folytat, 0162 állattenyésztési szolgáltatást végez. Mezőgazdasági kompenzációs rendszer mellett alanyi adómentességet választott, akkor a felvásárlótól kap felvásárlási jegyet kompenzációs felárral növelten, vagy ő fog kiállítani alanyi mentes számlát, mely nem tartalmazza a kompenzációs felárat? Válaszukat előre is köszönöm!
Utazási utalvány Kérdés
Tisztelt Szakértő! Utazásközvetitéssel foglalkozó kft. utazási utalványokat bocsát ki, melyeket nála lehet beváltani az utas által kiválasztott útra. Van-e bármiféle áfafizetési kötelezettség, ha cég szeretne utazási utalványt vásárolni? A kiállított számlán utazási utalvány értékesitése szerepelne áfa nélkül, mivel előre nem lehet tudni, mire váltják be az utalványt. Helyes-e a számlázás?