76 találat a(z) szállítás cimkére
Épitőanyag-kereskedő pénztárgéphasználata Kérdés
Építőanyag kereskedéssel foglalkozó kft.-től megrendel a vevő építőanyagot, a készpénzes számla elkészül, és a kiszállítással egy ídőben átadják a vevőnek, a készpénzt meg elveszi, aki kiszállította az árut. A kiszállítás még aznap megtörténik. Kérdésem: be kell-e ezt ütni a pénztárgépbe a jelenlegi szabályok szerint? Mivel az értékesítés nem a boltban történik? A kft. a számlára azt írja, hogy halasztott készpénzfizetés, és mind a három dátum egyforma a számlán. Jó ez így? Válaszukat köszönöm.
Vám-, illetve áfafizetési kötelezettség szabályai 3. országbeli beszerzés számla szerint, szállítás EU-s tagállamból Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérem segítségüket, miszerint, ha egy harmadik országból (Norvégia) történt árubeszerzés számla szerint, viszont a szállítás a cég EU-tagállamában lévő (adószám itt nincs) gyárából érkezett, mi a szabály a számla lekönyvelése, illetve áfa-, illetve vámfizetés tekintetében? Kinek, hogy kell fizetnie, mi a pontos menete? A számla adómentes Norvégiából. Szállítási dokumentum, szállító cég által kiállítva, EU-s tagállamból, eladó gyárából érkezve. A számla szerinti szállítást kiszámlázta a norvég partner. Előre is köszönöm minden részletre, eshetőségre kiterjedő segítségüket, válaszukat.
Svájci cég vásárol árut, amit Ausztriába szállítanak Kérdés
Egy Svájcban bejegyzett cég szeretne egy Magyarországon bejegyzett cégtől árut vásárolni, amelyet Ausztriába kellene szállítani. Hogyan kell a számlát kiállítani a svájci cégnek, áfával vagy áfamentesen akkor is, ha a magyar kft. szervezi a szállítást és akkor is, ha nem?
Iskola, szállítás saját gépjárművel Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves segítségét az alábbi témában. Egyházi fenntartású általános iskola vagyunk, az intézmény 2 db 9 személy szállítása alkalmas személygépkocsinak minősülő gépjárművet vásárol, a környező falvakból így szállítanánk be a gyermekeket az intézménybe. A vásárláshoz és a szállításhoz szeretnénk információt és segítséget kérni: a szállítást a tevékenységi körbe fel kell-e venni, illetve be kell-e jelenteni a NAV-hoz? A gépjárművet vezetőknek elég a B kategóriás jogosítvány vagy még más tanfolyamra is szükségük lesz? A menetlevél vezetése mellett mire kell még oda figyelni? Milyen jogszabályokat figyelnünk? Előre is köszönöm a segítséget.
Kínába szállítás, a megrendelő EU-tag Kérdés
Tisztelt Szakértő! EU-s partnerünk (közösségi adószámmal rendelkezik) különféle terméket rendelne tőlünk. A megrendelt terméket az EU-s partnernek számláznánk és szállítanánk (EU-ba). Vevőnk ezt továbbértékesíti Kínába. Időnként előfordulna, hogy EU partnerünk kérésére a készterméket mi küldenék Kínába gyorspostával. Ilyenkor a fuvar megrendelését és a vámkezelést mi intéznénk az EU partnerünk megbízása, és az általa megadott vámérték alapján. Ilyenkor a fuvarköltséget - például késve teljesítés miatt - mi fizetnénk, ha a vevő küldte késve a megrendelést - akkor az EU vevő fizetné/továbbszámláznánk felé. A első esetben közösségen belüli termékértékesítésről beszélünk. A második esetben, milyen számlát kell kiállítanunk? A közösségi vevő részére, címére, de megjelölve, hogy az árut 3. országba szállították? Ilyen esetben ez adómentes export értékesítés? Ha a fuvardíjat továbbszámlázzuk, az áfatörvény hatályán kívüli szolgáltatás? Az áfabevallás mely sorában kell ezeket feltüntetni? Köszönöm válaszát
Határon átnyúló kereskedelem Kérdés
Tisztelt Cím! Kérem a következő kérdésemre adjon állásfoglalást. Egy romániai cég (s.r.l.) saját gyártású, hosszú élettartamú termékek határon átnyúló internetes értékesítését végzi magyarországi magánszemélyek részére. Ezen kívül a terméket saját gépjárművével szállítja ki a magánszemélyek részére, megfelelő értékhatár elérése felett ingyenesen. Kérdésem az, hogy van-e Magyarországon valamilyen adójogi előírás erre az ügyletre tekintettel, vagy ezt a tevékenységet saját államában kell, hogy leadózza (az áfát, illetve a társasági adót illetően)? Mi a helyzet abban az esetben, ha a kiszállítást egy romániai csomagküldő szolgáltató juttatja el a magyarországi magánszemélyek részére és a megbízást a magyarországi magánszemélyek adják a csomagküldő szolgáltatónak?
Júliustól megabírság a külföldiekre, ha nem fizetik a francia minimálbért Cikk
Németország után a franciák is bevezették a külföldiekre is kötelező minimálbért, ha az ország területén szolgáltatást nyújtanak. A szabály megsértését megabírsággal szankcionálják. Az Európai Bizottság mindkét országgal szemben kötelezettségszegési eljárást indított, de ez senkit sem ment fel a retorziók alól.
Nagykereskedelem vagy kiskereskedelem? Kérdés
Egyéni vállalkozó, aki növénytermesztéssel és mezőgazdasági szolgáltatással foglalkozik, új tevékenységet szeretne felvenni és aktívan csinálni. Mezőgazdasági terméket akar felvásárolni és továbbadni, csak azt nem tudni, hogy kis- vagy nagykereskedőként tegye ezt meg. A megvásárolt terméket az eladótól a vásárlóig szállítaná, tehát semmit nem csinálna vele, csak elszállítaná és eladná. Mi az a forma, mihez nem kell sem telephelyet, sem üzlet helyiséget kialakítania ahhoz, hogy tudja ezt a tevékenységet folytatni? A második kérdésem az lenne, hogy ugyanerről a vállalkozózól van szó: Szolgáltatás keretében elvégzett egy munkát amiért a kitermelt fatücskővel fizetett a megrendelő. Úgy gondolom, hogy mindkettőjüknek ki kell számlázniuk a dolgot. A szolgáltatást végző a szolgáltatásról ad számlát, a megrendelő a kitermelt fatücskőröl. Remélem, jól gondolom. A kérdés az, hogy ezt a fatücskőt a szolgáltatást végző vállalkozó, hogyan fogja tudni értékesíteni, mert tüzelőként akarja a lakosság felé eladni? Kell-e neki valamilyen tevékenységgel bővítenie a vállakozását? Ha kell bővítenie, akkor végzettséggel is kell rendelkeznie, és ha igen milyennel? Válaszukat várom:
Általános forgalmi adó adójogi kérdés Kérdés
Kérdésem, hogy, ha egy szállító évek óta nem kéri a számlájának a kiegyenlitését (nem tudni, mi okból), ha ez a számla leírásra kerül (rendkivüli bevételként), van-e ennek áfavonzata 1.) ha elévülési határidőn belül, 2.) elévülési időn túl?
Teljesítésigazolás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Azt szeretném megkérdezni, hogy, ha az eladó a saját eszközével szállítja ki a vevőnek az árut (például kavics), akkor a szállításról kell-e szerződést és teljesítésigazolást készíteni? Eddig úgy értelmeztük a rendelkezést, hogy az áru helyszínre szállítása beletartozik az áru értékébe, és ezért nem írtunk szállítási szerződést, sem teljesítésigazolást. Kérjük szíves válaszukat! Köszönettel.
Ekáer használt gépjármű szállításánál Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy gépjárműszerelő vállalkozás lerobbant gépjárművek szállításával is foglalkozik. hH jól értelmezem, nem kell ekáerszámot kérniük a tevékenységükre? Válaszát előre is köszönöm! Üdvözlettel: Tislérné
Fordított áfa Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem egy építőipari vállalkozás, mely egy utasváró gyártását, helyszínre történő szállítását és telepítését vállalta egy építésiengedély-köteles beruházáshoz. Kérdésem az lenne, hogy az anyagköltség, szállítás, illetve a legyártott elem telepítése kapcsán jól gondoljuk-e, hogy csak a telepítés esik a fordított adózás szabályai alá, és eszerint kell kiállítani a számlát? Köszönettel.
Idő előtti számlázás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Megbüntet-e a NAV, ha például júliusban számlázunk, de csak augusztusban szállítjuk az árut? Az áfát júliusban megfizetjük. Tisztelettel: Csányi Edit
Élelmiszerbolt + EKÁER Kérdés
Kedves Szakértő ! Kft. élelmiszerboltot és vendéglátó helyet is üzemeltet. A diszkontáruházban beszerzi az anyagokat és árukat, tej, kenyér, cukor, olaj, stb.a, mik szükségesek a boltban, és a vendéglőben. A szállítás egy kis furgonnal történik, ami nem útdíjköteles jármű. Ezek a törvény szerint kockázatosnak minősített élelmiszerek. Kell-e regisztrálni az EKÁER-rendszerben, jelenteni kell-e ezeket a fuvarokat, mi a teendőjük ezeknek a cégeknek, mivel sok a bizonytalanság ebben a kérdésben. Nagyon köszönöm a választ.
EKÁER gyakorlati alkalmazása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. 3,5 tonna feletti saját teherautóval kockázatos termék (kavics, sóder, homok) szállítását végzi az alábbiak szerint: a megrendelőjével kötött szerződés alapján egy adott bányából terméket kavicsot, sódert szállít a megrendelője, mint felhasználó részére. A bányából kihozott anyagról a szállítást végző kft. kapja a számlát, mint vevő, majd továbbszámlázza a megrendelője felé. Nem világos számunkra, hogy ebben a folyamatban ki minősül feladónak, vagyis kinek kell az EKÁER-számot az adott fuvarra megkérni, a bányának, a fuvarozónak vagy a megrendelőnek, amely egy építőipari cég és végső felhasználásra szállítják neki a terméket? Továbbá, ha a fuvarozást végző kft. nem saját teherautóval fuvaroz, hanem alvállalkozót vesz igénybe, ki igényli az EKÁER-számot? Előre is köszönöm: Szabóné Sós Ildikó