108 találat a(z) szállás cimkére
Kft. Németországba számláz ki ott elvégzett munkát
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. burkoló munkát vállal Németországban. A kft. alkalmazottja végzi el a munkát kiküldetési rendelvénnyel. - a kft. euróban számláz a német cégnek áfamentesen kell számláznia az unióban végzett munka miatt - az alkalmazott forintban kapja meg a munkabérét ezt havonta a 08-as bevallásban jelenteni kell?Kiküldetés címén mennyi napidíjat kell fizetni az alkalmazottnak, ez adómentes-e? Szállás stb. elszámolható-e költségként? - kell-e még a fentiekkel kapcsolatban valamire figyelni? Köszönöm a segítségét.
4 milliárd forint! A SZÉP-kártyások még mindig ennyi pénzen csücsülnek
Cikk
Két hónapjuk van még a SZÉP-kártyák tulajdonosainak a 2015. évi feltöltésekből maradt összegek elköltésére – hívja fel a figyelmet közleményében a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) keddi MTI-nek küldött közleményében.
Bizományosként saját nevében értékesítés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk egy szlovák cég bizományosaként belföldön saját nevében értékesítést végez egy Budapestről induló és érkező, Németországban zajló motoros túrához. A túra Németországban zajlik, a szállás, étkezés és egyéb költségek is ott merülnek fel. A vevők magyar állampolgárságú magánszemélyek és magyar adószámú társaságok. Kérdésünk: a társaságunk által értékesített részvételi díj áfa szempontjából hogyan adózik? Válaszát előre is köszönjük!
Szállásköltség adózás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. szlovák állampolgárt alkalmaz magyarországi székhelyű vállalkozásában. A kérdéseim a dolgozóval kapcsolatosan felmerülő szállásköltségekkel kapcsolatosak: 1. A cseh központban volt kiküldetésben a dolgozó betanításon. Az ezzel kapcsolatos hotel költségről a munkáltató nevére kiállított számlával rendelkezünk. Ez a költség adómentesen elszámolható, ha jól tudom, mint a kiküldetési költség része? 2. A dolgozó megfelel a 2017-től adómentesen adható albérlet támogatás feltételeinek: 60 kilométernél messzebb lakik, 1,5 óránál hosszabb az utazási ideje, nincs és nem is volt ingatlana közelebb 12 hónapon belül. Tehát adható a támogatás a munkáltató által. Viszont január hónapban nem albérletben lakott a munkavállaló, hanem átmenetileg hotelben kellett tartózkodnia. Ez a költség is fedezhető az említett támogatásból? Ha a hotel költsége magasabb az adható összegnél, akkor a különbség hogyan adózik, minek minősül? És decemberre hogyan adózik az ilyen jellegű juttatás, a hotel költsége? Előre is köszönöm a segítségét!
Vadászat áfa
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy társaság külföldiek vadásztatását végzi. A vadászok részére a vadászati szolgáltatás mellett szállást és étkezést is biztosít. Egyes esetekben a külföldi magánszemély, más esetekben külföldi társaság a megrendelő. Kérdéseim az áfa kezelésére vonatkoznak. A komplex szolgáltatásnyújtás esetében mikor kell áfát felszámítani és mikor fizeti a szolgáltatást megrendelő az áfát az alábbi esetekben: 1.) EU-s magánszemély, 2.) harmadik országbeli magánszemély 3.) EU-s társaság 4.) harmadik ország társasága a megrendelő, illetve a szolgáltatás igénybevevő. Kérdésem továbbá, ha az ügylet magyarországi teljesítési helyű és az áfát fel kell számítani, akkor azt a külföldi partner visszaigényelheti-e? Üdvözlettel
Szállásadás egyéni vállalkozóként
Kérdés
Egyéni vállalkozó év közben bővítette tevékenységi körét és szállás kiadásával is foglakozik, melyről számlát állít ki. Az idegenforgalmi adót feltünteti a számlán. Az ebből származó bevétele hogy adózik? Van egyéb adatszolgáltatási bevallási kötelezettsége ezzel kapcsolatban? Előre is köszönöm.
Tábor szervezése
Kérdés
Egy bt. szabadidő- és sporttevékenység keretében oktatási célból tábort szervez. A résztvevők által fizetendő díj tartalmazza a szállás és élelmezés költségét is. Hogyan kell számláznia a társaságnak, hogy a biztosított szállás és étkezés miatt ne keletkezzen adófizetési kötelezettség?
Külföldi szállásdíj továbbszámlázása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Két magyar adóilletőségű kft. németországi üzleti tárgyalásokra kiküldi munkavállalóit (2, illetve 3 főt). A szállás -és az útiköltségeket az egyik kft. rendeli meg és fizeti ki, majd a szakmai program után szeretnének elszámolni a felmerülő költségekkel, a költségek továbbszámlázásával. A befogadott külföldi szállásszámlán német áfa, míg a repülőjegyek számláján a magyar utazásszervező számláján nem szerepel magyar áfa (mentes). Az lenne a kérdésünk, hogy a kiállítandó számlán kell-e áfát feltüntetni, és ha kell, milyen kulcsot? A két kft. között nincsen szerződéses megbízás, tehát nem járulékos költségről van szó.
Másnak fizetett útiköltség
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő: Egy társaság speciális eszközöket forgalmaz, amit csak bizonyos szakképzettségű emberek tudnak működtetni. A társaság tagjai/alkalmazottai között nincs ilyen megfelelő végzettségű szakember, de alapvetően nincs is rá szükség, hiszen a társaság kereskedelmi tevékenységet folytat. Azonban amikor egy új fejlesztés jelenik meg valamelyik ország piacán az adott szegmensben, akkor a cég eljuttat egy olyan megfelelő végzettségű (adott területen dolgozó, de nem a cégnél jogviszonyban álló) személyt a bemutató konferenciára, aki a saját cégénél, ahol alkalmazásban áll és valójában dolgozik ezen a speciális területen, be tud számolni hasonló szakértelmű munkatársainak, illetve a managementnek arról, hogy ez az új fejlesztés szakmailag mennyiben jobb/másabb, mint az eddigiek, vagyis ha rendelnének belőle a kereskedő társaságtól, akkor milyen előnyökhöz jutnának a munkájukban. Ennek a személynek a kereskedő cég kifizeti a konferenciaköltségét, a repülőjegyét, szállását stb., minden olyan költségét, mely a konferencia időtartama alatt felmerül. Kérdésem az lenne, hogy a társaság levonhatja-e ezeknek a felmerülő szolgáltatásoknak/termékeknek az áfáját, illetve elszámolhatja-e saját könyvelésében ezeket a költségeket? Kell-e utána valamilyen közterhet fizetni? Jelent-e ez a magánszemélynél bármilyen adózandó bevételt?
Iroda átalakítása
Kérdés
Tisztelt Cím! A cég a tulajdonában lévő, jelenleg székhelyként bejelentve, irodaként használt lakást szeretné átalakítani úgy hogy ott a vidéken lakó dolgozók hétköznap lakhassanak. Kell-e a dolgozóktól ezért havi lakbért kérnie a cégnek/ha nem kér, milyen adóvonzata van/illetve ha kér, akkor milyen adóvonzata van a cégnél és a dolgozónál? A cégnek természetesen lesz új székhelye irodája. Válaszukat előre is köszönöm. P. Márta 70-3872719
Önkéntes munka: itt a lista, milyen juttatás adható a jótékonykodóknak
Cikk
Egyre elterjedtebb Magyarországon is az önkéntes munkavégzés. Már a Központi Statisztikai Hivatal öt évvel ezelőtt végzett felmérése idején is a lakosság 40 százaléka vallotta, hogy be szokott kapcsolódni önkéntes tevékenységbe, az azóta megszaporodó kezdeményezések (például a hátrányos helyzetű térségekben élők, a hajléktalanok, a menekültek megsegítése) esetén is úgy tűnik, egyre többen ajánlják fel segítségüket. Cikkünkben összefoglaltuk az önkéntesek foglalkoztatására, és részükre nyújtható adómentes juttatásokra vonatkozó alapvető szabályokat.
Külföldi leltár
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk 5 alkalmazottja (egy kötetlen munkarendes, a többiek heti 40 órás beosztással) a külföldön lévő telephelyre utaznak leltározni. Az első napon az indulás 6 óra, az aznapi munka kb. 19 óráig fog tartani. A második napi tervek szerint 8-18 óráig fognak leltározni, utána pedig hazautazni. Az érkezés előreláthatólag 20-21 óra körül lesz. Van a dolgozóknak szállás foglalva, ami magában foglal egy reggelit is a második napra. Kérdésem az lenne, hogy mi az, amit lehet és mi az, amit kell fizetnünk, illetve biztosítanunk a kint tartózkodás idejére a munkavállalóknak a szálláson kívül? Válaszát előre is köszönöm.
EU-s adóalany felé értékesített szállás, étkezés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyar áfaalany (érvényes közösségi adószámmal rendelkezik), német áfaalany részére (érvényes közösségi adószámmal rendelkezik) értékesít szállást, étkezést, rendezvényre, kiállításra belépőjegyet. Ezen szolgáltatásokat a német adóalany Magyarországon veszi igénybe. A magyar adóalany fenti szolgáltatásokat belföldi adóalanyoktól vásárolja, és adja tovább, mint közvetített szolgáltatást a német adóalany felé. Kérdés: a fent jelzett szolgáltatásokat az áfatörvény különös szabályai szerint, vagyis a 38-45. § szerint magyar áfakulcs alkalmazásával kell-e továbbszámlázni? (Véleményem szerint igen.) Ügyfelem szerint az általános szabályok alapján, vagyis a 37. § vonatkozik rá. Válaszát előre is köszönöm.
Munkaerő-kölcsönzés
Kérdés
Tisztelt Adózóna! Cégünk munkaerő-kölcsönzéssel, munkaerő-közvetítésével foglalkozik. MiIyen adóterhet jelent, vagy jelent-e egyáltalán, ha cégünk a leendő munkaerő, illetve a meglévő alkalmazottak számára buszt biztosít felvételiztetés, vagy munkába járás céljából egy távoli városban, illetve ha fizeti a leendő vagy meglévő munkaerőnek a szállást egy munkásszálláson?
Amit a kiküldetési költségek adózásáról és elszámolásáról tudni kell
Cikk
Kell-e adózni a dolgozók szállásköltsége és étkeztetése után belföldi kiküldetés esetén? Olvasónk kérdésére Juhász Tibor okleveles nemzetközi és ellenőrzési adószakértő válaszolt.