105 találat a(z) szállás cimkére
Szállás – reprezentáció Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy kft. rendezvényszervezést vállalt, melynek keretében egy 30 fős csoportnak tanulmányutat szervez új, nemzetközi kapcsolatok létesítésére Ausztriába. Kérdésünk, hogy a csoport szállásköltsége reprezentációként adózik a szervezőnél? Illetve az is előfordul, hogy a reggeli és szállásdíj együtt szerepel a számlán egy tételben. A kft. egyösszegben számlázza ki a megrendelőnek a rendezvényszervezést (nem szerepel a kimenő számlán étel-ital).Válaszát előre is köszönjük.
Szállodai szolgáltatás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy szálloda többféle csomagot alakított ki. A. (szállás + reggeli), B. (szállás fél- vagy teljes panzió) és C. (szállás + félpanzió + fürdőbérlet). A vevők a csomagok közül tudnak választani. Milyen áfakulccsal történik a helyes számlázás 2017-ben és 2018-ban?
Napidí és szállásköltség együtt Kérdés
Külföldön kiküldetésben dolgozó részére együttesen fizethető-e adómentesen a napidíj és a szállás (reggeli étkezéssel) együtt?
Üzleti partner részére fizetett szállás, repjegy Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi témában kérem a segítségét. Ügyfelünk mezőgazdasági tanúsítói szolgáltatást nyújt vevőinek, melyhez cégcsoportbeli alvállalkozót is igénybe szokott venni. A kérdéses esetnél egy bolgár ellenőr jött Magyarországra tanúsítani, ami során természetesen felmerült szállásköltség is az utazás mellett, mert több napot is igénybe vett az elvégzendő munka. Mind az utazást, mind a szállást a magyar cég intézte és fizette a bolgár helyett, amit a jövőben nem fog neki kiszámlázni. Az a kérdés, hogy ez egyes meghatározott juttatásként adózik, mert nem a vállalkozás érdekében merült fel, vagy egyszerűen el lehet számolni költségként adómentesen, mintha a magyar cég munkavállalója utazott, szállt volna meg? Válaszát előre is köszönöm!
Képzési program résztvevőinek ingyenes szállás Kérdés
Tisztelt Szakértő! Közhasznú magánegyetemünk egy nemzetközi diákszervezettől (ESIB) közvetlen pályázaton támogatást nyert egy rendezvényének finanszírozására. A támogatás nem nemzetközi megállapodáson alapuló programból származik. A rendezvényre külföldi egyetemek diákszervezeteinek képviselői (diákok) jelentkezhetnek, akik e nemzetközi szakmai konferencia és workshop keretében gyakorlati ismeretátadó képzésben részesülnek. Ennek eredményeképpen a saját intézményükön belül ezt a tudást használni és átadni lesznek képesek. Az elnyert támogatást a konferenciarendezés költségeire (anyagi és személyi jellegű ráfordítások), a résztvevő diákok és előadók utazási és szállásköltségeire, tematikus városnéző túrára, illetve témához kapcsolódó esti filmvetítésre, és a megvendégelésükre (kávészünetek, illetve közös ebéd) fordíthatjuk. Kérdés: A felmerülő költségek közül mely költségtételeket terhel adó-, illetve járulékkötelezettség, különös tekintettel a résztvevő diákok térítés nélküli szállásköltségére? Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel B.Gy.
Autóbérlés áfájának visszaigénylése Kérdés
Tisztelt Szakértő! Az alábbi kérdéskörben szeretném a segítségét kérni. Német anyacégünk rendelkezik magyar adószámmal, a német kollégák rendszeresen járnak Magyarországra kiküldetés céljából. Azt szeretném megkérdezni, hogy az anyacég a kiküldetéshez kapcsolódó autóbérlés és szállás áfáját levonásba helyezheti a magyar adószáma alatt? Segítségét és válaszát előre is köszönöm
Három konkurensét vette meg idén nyáron a Szallas.hu Cikk
A kedvezményes szálláscsomagok online piacán vásárolt fel három céget a Szallas.hu csoport: a 2017. augusztus 31-ével záródó akvizíciók keretében a csakutazas.hu, a nemaradjle.hu és a sporoljvelem.hu oldalak kerültek a cég tulajdonába.
Költségtérítés magánszemély részére Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk magánszemélyektől vásárol lakásokat továbbértékesítési, bérbeadási céllal. Az eladók között vannak külföldi illetőségűek is. Ha cégünk vállalja a külföldi eladó ide utazásának költségtérítését (repülőjegy, szállás), hogy az üzlet létrejöhessen, annak milyen adó/járulék vonzatai vannak a cég részére. Köszönöm!
Szja törvény 7. § (1) q) pont Kérdés
Tisztelt Címzett! A személyi jövedelemadóról szóló törvény 7. § (1) q) pontja alapján a jövedelem kiszámításánál nem veendõ figyelembe a: q) a hivatali, üzleti utazáshoz kapcsolódó utazási jegy ellenértéke, ideértve a szokásosan a jegy árában felszámított étkezés ellenértéke is, továbbá a hivatali, üzleti utazáshoz kapcsolódó szállás ellenértéke, ideértve a szokásosan a szálláshely árában felszámított reggeli étkezés ellenértékét is; Kérdésünk az lenne, a) hogy amennyiben egy szálláshely kizárólag reggelivel értékesít szobákat, azaz a szálláshely bármilyen helyen feltüntetett árában kivétel nélkül a reggeli ára is benne foglaltatik, akkor az a tény, hogy a reggeli külön tételként szerepel a számlán, kiveszi-e az adómentes körbõl a reggelit? Máshogy fogalmazva, alkalmazható-e a q) pont az esetben, ha a végszámlán a reggeli külön tételként szerepel, de a szobaár a reggelit minden esetben tartalmazza? b) amennyiben a q) pont alkalmazható ilyen esetben, úgy a reggelire rakódó felszolgálói díjra vonatkozik-e a q) pont? Másként fogalmazva, a reggeli árában kötelezõen szereplõ felszolgálói díj is osztja-e a reggeli sorsát adózási szempontból? Üdvözlettel: Szilágyi Pál
Sportrendezvény juttatásainak és bevételeinek elszámolása Cikk
Sportegyesület sportrendezvényen étellel és itallal kínálja versenyzőit és meghívott vendégeit. Díjakat oszt, szállásköltséget fizet, illetve fizettet. E témakörben több kérdést is kaptunk, melyekre Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló és Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Sportegyesület versenyruházat, vendéglátás 1. rész Kérdés
Tisztelt Válaszadó! Sportegyesület az alapító okiratában meghatározott célokkal összefüggésben sporteseményeket szervez és más sportszervezetek által szervezett versenyeken vesz részt. Amikor a szóban forgó egyesület rendez akár hazai, akár nemzetközi versenyt, akkor az oda meghívott vendégeknek (polgármester, külföldi versenyző, író stb.), valamint a bíróknak, segítőknek biztosít pogácsát, szendvicset, frissítő italokat. Catering szolgáltatást rendel meg. A versenyeken nyertes indulók érmet, kupát, oklevelet kapnak. Hazai és nemzetközi versenyekre a versenyzők a versenykiírásban szereplő ruházatban kötelesek megjelenni. Ez általában az egyesület logójával ellátott ruházatot jelenti. A pólókat, nadrágot stb. az egyesület megvásárolja, majd nyomdai úton ellátja a logóval. Ezeket térítésmentesen átadja a versenyzőknek, mert ebben kötelező a megjelenés. Az egyesületi tagok éves és havi tagdíjat fizetnek. A sportegyesület csak és kizárólag a sporttevékenységgel kapcsolatos tevékenységet végez, egyéb, a sporthoz nem kapcsolódó tevékenysége nincs. Tagdíjakból,támogatásokból és pályázaton nyert pénzekből finanszírozza a terembérleteket, az edzőket és minden, fent felsorolt javakat. Kérdések: ezen rendezvények során a különböző szolgáltatások juttatások adózásával kapcsolatos. 1. a sporteseményen résztvevő egyesületi tagok szállás- és étkezési költsége (tagsági díjat fizetnek, versenyzők) – ezt a költséget az egyesület fizeti. Kérdés: adómentesen elszámolható ez a juttatás?
EU-s szolgáltatás igénybevételének áfája Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk utazásközvetítéssel foglalkozik, de most felmerült, hogy egyedi esetekben kisebb utazási csomagot is összeállítana. Ha például egy német utazásszervezőtől veszünk repülőjegyet Dominikára, és egy szállást foglalunk szintén Dominikába, egy osztrák irodától, akkor tudomásom szerint ez már utazási csomagnak minősül. Kérdésem, hogy ebben az esetben a repülőjegy után kell-e magyar áfát felszámítanunk közösségi szolgáltatás igénybevétele címén, illetve hogy a szállás után kell-e áfát felszámítani? A repülőjegy általános esetben áfa hatályán kívüli, illetve a szállás is az lenne, mivel harmadik országban teljesül. Ha viszont ebben az esetben (az utazási csomagra tekintettel) áfát kellene felszámítani utánuk, akkor ez a költségeinket 27 százalékkal növelné, hiszen levonási jog viszont álláspontom szerint egyáltalán nem kapcsolódna hozzájuk, mivel az utazásszervezés árrés adózás alá esik. Kérem, hogy ha egyéb lényeges körülmény is van az adózás (áfa) tekintetében, amivel számolnunk kell, akkor azt is szíveskedjen leírni. Köszönettel: Csizmadia Lajos
Kft. Németországba számláz ki ott elvégzett munkát Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kft. burkoló munkát vállal Németországban. A kft. alkalmazottja végzi el a munkát kiküldetési rendelvénnyel. - a kft. euróban számláz a német cégnek áfamentesen kell számláznia az unióban végzett munka miatt - az alkalmazott forintban kapja meg a munkabérét ezt havonta a 08-as bevallásban jelenteni kell?Kiküldetés címén mennyi napidíjat kell fizetni az alkalmazottnak, ez adómentes-e? Szállás stb. elszámolható-e költségként? - kell-e még a fentiekkel kapcsolatban valamire figyelni? Köszönöm a segítségét.
4 milliárd forint! A SZÉP-kártyások még mindig ennyi pénzen csücsülnek Cikk
Két hónapjuk van még a SZÉP-kártyák tulajdonosainak a 2015. évi feltöltésekből maradt összegek elköltésére – hívja fel a figyelmet közleményében a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) keddi MTI-nek küldött közleményében.
Bizományosként saját nevében értékesítés Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társaságunk egy szlovák cég bizományosaként belföldön saját nevében értékesítést végez egy Budapestről induló és érkező, Németországban zajló motoros túrához. A túra Németországban zajlik, a szállás, étkezés és egyéb költségek is ott merülnek fel. A vevők magyar állampolgárságú magánszemélyek és magyar adószámú társaságok. Kérdésünk: a társaságunk által értékesített részvételi díj áfa szempontjából hogyan adózik? Válaszát előre is köszönjük!