60 találat a(z) számlatömb cimkére
Megbízás termékek értékesítésére a megbízó számlatömbjével
Kérdés
NAV számlaadat-szolgáltatási késedelem
Kérdés
Tehergépjármű eladása
Kérdés
Tárgyi eszköz értékesítése
Kérdés
Kézi számlatömbök selejtezése
Kérdés
Lakás bérbeadása kata mellett
Kérdés
Készpénzes számla pénztárgépes boltban?
Kérdés
Online számlázóprogram bejelentési kötelezettsége
Kérdés
Számlakiállítás pénztárgép esetén
Kérdés
Számla-adatszolgáltatás magánszemély bérbeadási tevékenysége esetén, vállalkozás mellett
Kérdés
Számlázás és adatszolgáltatás okostelefonról a NAV új applikációjával
Cikk
Már elérhető a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) saját fejlesztésű mobilapplikációja, amivel a számlák mobiltelefonon is kiállíthatók. Az alkalmazás letöltése és használata is ingyenes, automatikusan teljesíti a kötelező adatszolgáltatást. Az új fejlesztéssel kiegészült Online Számlázó a legkényelmesebb és legtakarékosabb megoldás az Online Számla rendszerbe újonnan bekapcsolódó vállalkozások számára is, olvasható a NAV honlapján.
Az online számlaadat-szolgáltatás leggyakoribb hibáira figyelmeztet a NAV
Cikk
Folyamatosan vizsgálja a Nemzeti Adó- és Vámhivatal az online számlaadat-szolgáltatási kötelezettség teljesítését, ennek során öt típushibát azonosított. Ezek a hibák kellő körültekintéssel és az adóhatóság javaslatainak figyelembevételével elkerülhetők.
Területi horgászjegy értékesítésének könyvelése
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy egyesület az alapszabálya szerinti segítséget nyújt a tagjai részére horgászatban. A BÁCSHOSZ-tól, MOHOSZ-tól többek között átveszi a területi jegyeket, igazolványokat és horgászokmányokat. A MOHOSZ nyugtái adataival, adószámával ellátott területi jegyek szigorú sorszámozottak. Ezt a mi egyesületünk értékesíti, és az időszakos elszámolások alkalmával az eladott jegyek tömbpéldányaival együtt visszaadásra kerülnek a MOHOSZ felé. Az értékesítésről felénk a MOHOSZ számlát bocsát ki, mint a részünkre eladott területi jegyeket. Helyesen jártunk-e el, ha ezeket az értékesített jegyeket esetünkben közvetített szolgáltatásba könyveltük (hiszen szolgáltatási lehetőséget biztosít), és az általunk egyesületünk részére megvásárolt nyugtatömböt állítottunk ki erről, az általunk átvett ellenértékről. Kérdésként merült fel az egyesületnél, hogy a MOHOSZ területi jegy már önmagában nyugta, ennek átadása a horgász részére elegendő bizonylat a pénz átvételére. Ez a területi jegy azonban nem a mi bevételünk, mivel azt a tömbpéldánnyal együtt visszaadjuk a MOHOSZ-nak, és erről az értékesítésről mi kapunk egy számunkra könyvelhető költségszámlát. A saját értékesítési bevételünkről pedig véleményem szerint nincs bizonylat (csak költségszámla). A MOHOSZ jegyeket úgy kezeljük, mint elszámolásra átvett "értékpapirokat", és annak értékesítési bevételét saját nyugtánkon bizonylatoljuk. Kell-e erről nekünk bevételi nyugtát kiállítani, ahogy eddig tettük? Köszönettel: Veres Ilona
Számlatömbben az adószám 9. számjegye hibás
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy vállalkozó 2018-ban áfaalany volt, egy kézi számlatömbjében az „eladó adatai” rubrikákat előre lepecsételte akkori bélyegzőjével, amelyen az adószám 9. számjegye még -2- volt. 2019-től alanyi áfamentes lett, de ebből az előre lepecsételt számlatömbből is állított ki számlát, áfa nélkül, alanyi mentes jelöléssel. Az így kiállított számlák (melyeken az adószámban -1- helyett -2- szerepel) ettől függetlenül befogadhatók-e, elszámolhatók-e, vagy érvénytelenek? A tömbben még maradt üresen sok számla. Ha ezeken áthúzza a régi bélyegzőnyomatot, és az új bélyegzőjével lepecsételi, melyen már -1- szerepel az adószámában, felhasználhatja-e? Köszönöm válaszát!
Karitatív szervezet termékeinek forgalmazása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyházi intézmény kereskedelmi egységében (üzlet) kegytárgy és ajándéktárgy értékesítésével foglalkozunk, pénztárgéppel rendelkezünk, tevékenységünk áfaköteles. Egy karitatív szervezet azzal a kéréssel keresett meg bennünket, hogy számukra egy polcot térítésmentesen biztosítsunk üzletünkben, ahová kihelyezheti a saját előállítású termékeit értékesítési vagy adományszerzési céllal. A karitatív szervezet céljait úgy tudnánk leginkább támogatni, hogy a termékük értékesítését haszon szerzése nélkül vállaljuk és nem terheljük meg az áfával sem. Így nagyobb forgalomra tehetnének szert. A kérdésünk arra irányul, hogy a boltunkban milyen módon tudnánk egy szervezet áfamentes termékeit áfamentesen forgalmazni legálisan. Lehetséges-e, hogy a karitatív szervezet számla- vagy nyugtatömbjét használjuk (esetleg adománygyűjtő dobozt helyezzünk ki), a pénzt elkülönítve kezeljük, a bevételt pedig részükre átadjuk? Válaszukat kérjük jogszabályi hivatkozásokkal kiegészíteni. Köszönettel várjuk válaszukat!