11 találat a(z) rt. cimkére

Mit lehet és mit kell tenni tőkevesztés esetén? Cikk

A gazdasági társaságok alapításának egyik feltétele valamennyi saját tőke (induló tőke) rendelkezésre bocsátása az alapító(k) részéről a társaság javára. Ez a rendelkezésre bocsátás jöhet ténylegesen a tulajdonosoktól, tagoktól, befektetőktől. Lényege, hogy ezen olyan tartós elemek a vállalkozás tulajdonában, mellyel ő a megszűnésig rendelkezhet. Előfordulhatnak olyan esetek, amelynek keretében a saját tőke folyamatosan apad. A polgári törvénykönyv meghatározza, hogy ezek a fogyások mikortól számítanak problémásnak.

Vezérigazgató szabadsága Kérdés

Jár-e a kilépő tagnak a lekötött tartalék arányos része? Cikk

Jár-e a kilépő tagnak a jövőbeni fejlesztésre képzett, lekötött tartalék arányos része? – kérdezte olvasónk, Pölöskei Pálné adószakértő válaszolt.

Átalakulás adó- és illetékvonzata Kérdés

180 vállalkozás jut ezer lakosra Cikk

Több mint 1,9 millió gazdasági szervezetet tartottak nyilván a múlt év végén, 2,1 százalékkal, azaz 38 ezerrel többet, mint 2017-ben – írja a Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján a Világgazdaság szerdai száma.

Részvény bevonás, alaptőke leszállítás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Részvénytársaságunk részvényeket vont be és ezzel kapcsolatosan alaptőke-leszállításra került sor. Kérném segítségét ennek könyvelésében, ha a bevonás névértéken történt, nincs értékkülönbözet. Előre is köszönöm válaszát.

Az osztalék és az osztalékelőleg adója Cikk

Cikkünkben az osztalék (osztalékelőleg) meghatározása mellett az e jövedelem utáni adózást mutatjuk be a magánszemélyeknél, illetve jogi személyeknél, figyelemmel az alkalmazott adózási formára.

Veszteséges a cég: lehetséges és kötelező tennivalók Cikk

Létezik-e valamilyen konkrét törvényi előírás arra vonatkozóan, hogy egy kezdő vállalkozás mennyi ideig lehet veszteséggel működő anélkül, hogy ebből problémája származna, valamely hivatal megkérdőjelezné a működés jogosságát? Ha a saját tőke rendezése megtörténik, tehát nem csökken a jegyzett tőke fele alá, az segít a kezdeti veszteség tolerálásában? Olvasói kérdésekre Pölöskei Pálné okleveles könyvvizsgáló szakértőnk válaszolt.

Kapcsolt vállalkozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott A, B, és C vállalkozás. "A" részvénytársaság 100%-os tulajdonosa "B" Kft.-nek. "C" részvénytársaság tulajdonosi köre nem azonos A és B tulajdonosaival. X magánszemély vezérigazgatója "A" vállalkozásnak, és önálló képviseleti joggal bíró igazgatósági elnöke C részvénytársaságnak. A magánszemély kisebbségi tulajdonosa is a C társaságnak. Kapcsolt vállalkozásnak minősül-e a "B" és a "C" vállalkozás? Összefér-e a magánszemély két társaságban betöltött vezető tisztségviselői kinevezése (vezérigazgató és igazgatósági elnök), vagy csorbítani kell a vezetői jogköröket? Válaszát előre is köszönöm.

Kiválás rt.-ből Kérdés

Kedves Szakértő! Ha tudtok, segítsetek kiválásnál az új Ptk értelmezéséhez. Rt.-ből kiválna a tagok egy része arányos könyvszerinti vagyonnal. Az rt. változatlan formában – a kiválás miatt lecsökkent jegyzett tőkével – működne tovább. Kérheti-e a kiválni nem akaró tagok egy része, hogy nem kíván a maradó rt. tagja lenni, és így vele el kell-e számolni? Továbbá tekinthető-e ez kedvezményezett átalakulásnak? Üdvözlettel Bartók András

Kkt., bt., kft., rt.: változások március 15-étől Cikk

A március 15-től hatályos új Ptk. megtartja az eddigi gazdasági társasági formákat, de a szabályok egy része változik, az egyik legjelentősebb ezek közül, hogy a kft-k törzstőkéje ismét 3 millió forintra emelkedik.

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Időszakos orvosi vizsgálatok

dr. Hajdu-Dudás Mária

ügyvéd

Egyéni vállalkozásból kivonás

Lepsényi Mária

adószakértő

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink