62 találat a(z) rokkantnyugdíjas cimkére
Rokkantnyugdíjas Kérdés
T. Szakértő! A nyugdíjasok kijelentésével kapcsolatban írt válaszát köszönöm. Az viszont még nem egyértelmű, hogy vonatkozik-e ez a jogszabály például egy 40 éves, véglegesen rokkantnyugdíjban részesülő munkavállalóra. A téma a rehabilitációs hozzájárulás miatt érdekes? Köszönettel: Jeszenszky Lászlóné
Így foglalkoztatható rokkantsági ellátásban részesülő személy Cikk
Egyéni vállalkozó rokkantsági ellátásban részesülő alkalmazottat szeretne felvenni. Hogyan teheti ezt meg? – kérdezte az Adózóna olvasója. Széles Imre tb-szakértő válaszolt.
Rokkantnyugdíjas foglalkoztatása Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozó rokkantsági ellátásban részesülő személyt (egészségkárosodás mértéke 67%, ellátás összege 87 ezer ft/hó, a munkavállaló életkora 62 év, az ellátást 20 éve állapították meg) kíván munkaviszony keretében heti 20 órában foglalkoztatni, a bérezés a garantált bérminimum 50%-a. Kérdéseim: van-e korlátozás a munkaidőre vonatkozóan, illetve mennyi a keresetkorlát, valamint az 55 év felettiek foglalkoztatásához kapcsolódó szochokedvezmént igénybe veheti-e a munkáltató? Köszönöm szíves válaszukat! Üdvözlettel!
Kft.-ügyvezető jogviszonyának kezdete Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ha egy kft. létesítő okirata 2017. 07. 30-án kelt és az ügyvezető jogviszonya is ekkor kezdődik, az adószám 2017. 08. 14-étől érvényes és a bejegyzés 2017. 08. 21-án történt, a járulékbevallást milyen időszakra kell beadni? Júliusra is kell beadni? Rokkantnyugdíjasként 2 órás munkaviszonyban szeretné ellátni az ügyvezetést, személyes közreműködés nem lenne. Lehetséges ez? Válaszát előre is köszönöm.
Kata és a rokkantnyugdíjas Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megtudni, hogy rokkantnyugdíjas, aki mind kereseti, mind munkaidőkorlát alá tartozik, lehet-e vállalkozó, és választhatja-e a katás adózási módot? Köszönettel: Szilasné
3 százalékos járulék levonása nyugdíjastól Kérdés
Tisztelt Adózóna! Két különböző jogviszonyban foglalkoztatunk két rokkantnyugdíjas dolgozót. Egyikük óraadó tanár, megbízási jogviszonyban, másikuk takarító, munkaviszonyban. Kérdésünk az lenne, hogy mely esetben kell/nem kell levonni tőlük a 3 százalékos egészségbiztosítási járulékot? Válaszukat előre is köszönjük!
Rokkantnyugdíjas személyesen közreműködő tag Kérdés
Egy egészségügyi szolgáltató kft. 10 százalékos tulajdonosa rokkantnyugdíjas. Szeretnék úgy módosítani a társasági szerződést, hogy ne csak tulajdonos legyen, hanem személyesen közreműködő tag is. Rendszeres jövedelmet nem vesz fel a kft.-ből, csak szakértői munkái vannak. Amennyiben személyesen közreműködő lenne, nem veszítené el a rokkantnyugdíját?
Öregségi, rokkantnyugdíj Kérdés
Tisztelt Adózóna! Rokkantnyugdíjasként kaptam egy levelet az NYUFI-tól, ami szerint választhatom az öregségi nyugdíjat. Jár az valamilyen hátránnyal, ha rokkantnyugdíj helyett öregségi nyugdíjat kapok? Kapok például fogyatékos támogatást is, azt elveszíteném? Vagy, ha jól tudom, elhalálozás esetén a feleségem nem kapna özvegyi nyugdíjat rokkantsági nyugdíj esetén, csak öregséginél. Köszönettel, Szentesi Péter
Nyugdíjas járulékfizetése Kérdés
2014. 08. hóban vettem át egy bt. ügyvezetését, melynek beltagja is vagyok. Ekkor az öregségi nyugdíjkorhatárt már elértem, 1950. 06. 17-én születtem. A társaság gazdasági tevékenységében nem működtem közre, a 2014-es évben a cégnek bevétele nem volt. A 08-as havi bevallásban minden hónapban bevallottuk és megfizettük a 6 810 forintot. 2015. 06. hóban a NAV adatok gyűjtését célzó ellenőrzést tartott a cégnél. Ekkor derült ki a nyugdíjintézet megkeresése révén, hogy ott, mint rokkantnyugdíjas vagyok nyilvántartva. A NAV ezért ezt a tényt jegyzőkönyvezte, leírva benne, hogy ez időben én társas vállalkozónak minősülök, fizessük meg a magasabb összegű járulékokat és adókat. Valamint, hogy nem jelentettük be a 1041-es nyomtatványon. Én úgy tudom, hogy, ha valaki a rá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt már elérte, az nyugdíjasnak minősül. Kérem szíves válaszukat erre vonatkozóan, valóban kérhetik-e utólag ezeket a fizetnivalókat úgymond a semmiért? A cégben azóta sem folytatok személyes munkát, jövedelmet nem veszek fel, a bevétel alapján nincs is miből. Köszönettel várom a választ.
Rokkantnyugdíjas egyéni vállalkozó Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem főállású egyéni vállalkozó, kereskedelmi tevékenységet folytat, egy alkalmazottat foglalkoztat. Betegsége miatt 1 évig táppénzen volt, és mivel a táppénzre való jogosultsága lejárt, elindították a leszázalékolását. Kérdésem az, hogy rokkantnyugdíjasként milyen feltételekkel maradhat egyéni vállalkozó? Milyen járulékfizetési kötelezettségek terhelik? Illetve ezzel elveszíti-e a járadékra való jogosultságát? Köszönöm válaszát!
Rokkantnyugdíjas osztaléka Kérdés
kKrdezném, hogy a rokkantnyugdíjas részére kizetett osztalék beleszámít-e a korlátba (a minimálbér 18-szorosa értékbe)?
Ideiglenes özvegyi nyugdíj Kérdés
Tisztelt Cím! Kérem szíveskedjen felvilágosítást adni az alábbi témában. Ügyfelem 1995-óta III. csoportos rokkantnyugdíjas, 2009-ben a soron következő felülvizsgálat határozata alapján állapota végleges, újbóli felülvizsgálat nem szükséges. A 2012-es törvényi változások miatt beadta a rehabilitációs intézet felé a törvénynek megfelelő nyomtatványt. 2015. 01. 11-én a férje meghalt, a napokban a nyugdíjfolyósító igazgatóság kiküldte számára az özvegyi nyugdíj igényléséhez a nyomtatványt. Kérdésem, hogy ha megigényli az ideiglenes özvegyi nyugdíjat, nem fogja-e elveszíteni a jelenlegi ellátását? Jelenleg a régi forma szerinti ellátást kap (rehabilitációs ellátás néven).
D kategóriás rokkantnyugdíjas katás egyéni vállalkozó jövedelme Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérném szíves válaszát. A 2013. 07. hóban kelt határozat szerint állapota alapján "D" minősítési kategóriába tartozó (80 százalékos egészségkárosodott) egyéni vállalkozó kereshet-e havi 500 000 forintot kata alatt adózva anélkül, hogy a rokkantnyugdíja veszélybe kerülne? Kiegészítő tevékenységű nyugdíjasnak minősül-e, és mint ilyen, fizetheti-e a havi 25 000 forint katát? Köszönettel: Reményiné
Bt.-beltag, mint végelszámoló Kérdés
Tisztelt Szakértő! Betéti társaság végelszámolás alatt áll, nem végez gazdasági tevékenységet. A beltag a végelszámoló. A beltag egyébként rokkantsági nyugdíjban részesülő társas vállalkozó. Véleményem szerint a végelszámolás időszakára nem kell a beltag után a járulékokat megfizetni, de nem tudom, hogy hogyan kell/lehet ezt leadminisztrálni? Ebben kérem szakértő segítségüket. Előre is köszönöm a válaszukat. Üdvözlettel: Vargha Ildikó
2011-nyarán lettem rokkantnyugdíjas. Kérdés
Kezdetben emellett egy kft. munkaviszonyban levő ügyvezetőjeként és egy evás bt. beltagjaként is volt jövedelmem. Megszűnt az ügyvezetői jogviszonyom és a munkaviszonyom is. A közben katássá vált bt.-ben így 50 ezer forint adót fizettem. Elég lenne 25 ezer forint fizetése is?