66 találat a(z) rendkívüli munkavégzés cimkére

Munkába járási költségtérítés – rendkívüli munkavégzés esetén Kérdés

Tisztelt Szakértő! A munkavállaló a heti pihenőnapján (szombaton) rendkívüli munkavégzést vállalt. A munkáltató a munkába járási költségtérítést – saját gépkocsi használata – erre a napra is köteles megadni, vagy csak a "hivatalos" munkanapokra? Ha nem kötelező, megtérítheti? Köszönettel.

50 százalékos vasárnapi pótlék Kérdés

Tisztelt Szakértő! Heti 40 órás, általános munkarendben (hétfőtől péntekig) dolgozó adminisztrátornak vasárnapra rendkívüli munkavégzést rendeltek el. Ebben az esetben a 100 százalékos rendkívüli munkavégzésért járó bérpótlék mellett az 50 százalékos vasárnapi pótlék is jár (összesen 150 százalék)? Előre is köszönöm megtisztelő válaszukat.

Rendkívüli munkavégzés munkaidőkeretben Kérdés

Tisztelt Szakértők! Cikkükben hivatkozott két esetben hogyan kell eljárni a bérpótlék számítását illetően? Tehát ha a rendkívüli munkavégzés a beosztástól eltérően történik, illetve ha a rendkívüli munkavégzés eleve le volt fektetve a beosztásban. Tehát például, ha a dolgozónak a kéthavi munkaidőkeret végén 12 óra többlet ledolgozott órája van 161 000 Ft/hó havibér mellett, a fenti két esetben hogyan kell a bérpótlékot számítani [műszakpótlék, éjszakai pótlék nincs, ünnepnapi munkavégzés 12 óra volt, vasárnapi pótlék nem jár (étterem)]? A munkaidőkeret első hónapjában egyezett a ledolgozott óraszám a teljesíthető órák számával, míg a második hónapban keletkezett a többletóra.

Munkaszüneti napi munkavégzés Kérdés

Tisztelt Adózóna! Munkaszüneti napon rendkívüli munkaidőben, többműszakos munkarend esetén, munkaidőkeretes foglalkoztatás során dolgozhatnak-e a munkavállalók? Nem megszakítás nélküli munkarend, csupán többműszakos. Van, hogy a munkaszüneti nap hétvégére esik, van hogy hétköznapra, és mivel előre kell tervezni a munkaidőbeosztást, kérdés, hogy beoszthatók-e munkaszüneti napokra a munkavállalók rendkívüli munkaidőben (mert rendes munkaidőben nem dolgoztathatóak munkaszüneti napon)? Köszönettel.

Egyszerűsített foglalkoztatás: fontos Kúria-döntés a munkaadóknak Cikk

A munkáltató alkalmi munkavállalókat foglalkoztatott a megállapodás szerinti esetenkénti napi 10 óra tartamú munkaidőben, akként, hogy rendkívüli munkavégzésért díjazást nem fizetett, nem alkalmazta az egyszerűsített foglalkoztatásról szóló törvény (efo-törvény) melléklete szerinti munkaszerződés-mintát, és munkaidő-nyilvántartást sem vezetett. A munkavédelmi hatóság, majd valamennyi jogorvoslati lehetőség kimerítését követően a Kúria is megállapította, hogy a munkaadó eljárása jogszabálysértő volt. Nézzük meg az ügy tanulságait.

Közelgő és sokasodó munkaszüneti napok: ki, és mennyiért dolgozhat? Cikk

Jövőre eggyel több munkaszüneti nappal kell számolniuk a munkáltatóknak, hiszen nagypéntek is ünnepnap lesz, ahogy azt Orbán Viktor, miniszterelnök a Magyarországi Református Egyházak Zsinatának emlékülésén bejelentette. Ennek és a közelgő ünnepnapoknak apropóján áttekintjük, kik dolgozhatnak ünnepnapokon, és milyen juttatások járnak nekik.

Készenléti jellegű munkakör Kérdés

Tisztelt szakértő! A munkáltató "elfelejtette" a készenléti jellegű munkakörben foglalkoztatott dolgozók szombatra járó pótlékának számfejtését. Szakszervezeti nyomásra ezt megtette, de az utólagos kifizetés a következők szerint történt: akinek sok volt a rendkívüli munkavégzése (túlóra), annak az időkeretébe ezt betudták és ennek arányában csökkentették le a készenléti díjazást a "már felmerült munkabér " jogcímen. Ez így törvényes? Köszönettel!

Bérezés egyszerűsített foglalkoztatásnál: a Kúriáig jutott az ügy Cikk

Jogsértőnek találta a munkaügyi ellenőrzés az egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmazott munkavállalók bérezését. A munkáltató fellebbezett, majd felülvizsgálati kérelmet nyújtott be a Kúriához.

Ügyeleti átalány Kérdés

Tisztelt Szakértő! Olyan kérdésem lenne, hogy egy munkavállalónkkal megegyeztünk, hogy ügyeleti pótlék helyett havi ügyeleti általányt fizetünk neki. Havi munkaidőkeretben van foglalkoztatva az illető, teljes munkaidőben, általános munkarendben. A havi ügyeleti általányt a munkaszerződés-módosításban rögzítettük, az összeget beleírtuk, azonban a teljesítendő órát nem, mivel az havi szinten változhat. Ha például júniusban 168 óra a kötelező, de a munkáltató elrendeli az ügyeletet 16 órában pluszban, azaz így már 184 órát dolgozna le, akkor kell fizetnünk a rendkívüli munkavégzésért? Vagy a havi átalány "terhére" megy a 16 óra, és csak az éves rendkívüli munkavégzés óraszámából kell levonni? Ebben a 16 órában nem kell ténylegesen dolgoznia, a telephelyen kell lennie. Amennyiben munkavégzésre kerülne sor, abban az esetben az átalányon felül jár a munkavállalónak pótlék, és a rendkívüli munkavégzés szabályai szerint kell eljárnom? Válaszukat előre is köszönöm!

Rendkívüli munkaidő kezdete Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunk társadalmi közszükségletet kielégítő szolgáltatást végez. Dolgozóink munkaidő után – hétköznap éjjel – készenlétet látnak el. Ha telefonon riasztást kapnak, be kell menni a munkahelyre a hibát elhárítani. Kérdésként merült fel, hogy a rendkívüli munkaidő mikor kezdődik: a riasztástól vagy a gépkocsi lakhelyről való indulásától – nálunk ez a gyakorlat. (A lakhely és munkahely városon belül található.)

Rugalmas munkaidő – rendkívüli munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Társaságunknál 4 fő rugalmas munkaidőben van foglalkoztatva, heti 40 órás munkarendben és 8:30-12:30 tartó törzsidővel. Munkaidő-nyilvántartás készül a jelenlétekről tételesen. Abban az esetben, ha a dolgozónak hónap végére túlórája keletkezik, akkor annak kifizetését későbbi időpontra lehet tenni? Mondjuk félévente, vagy kötelező annak kifizetése az adott hónap vonatkozásában? Válaszát előre is köszönöm.

Rendkívüli munkavégzés és munkaidőkeret Kérdés

Tisztelt Szakértő! Hathavi munkaidőkeretben foglalkoztatott dolgozó a rendkívüli munkavégzésért járó (napi 4 óránál kevesebbet dolgozott az adott napokon, 2-3 órás munkavégzés) óradíját és a 100 százalékos bérpótlékot az időszak közben, az adott hónapban megkapta. Az időszak végén, az elszámoláskor "mínusz" órája keletkezik, ha ezen, előre pótlékkal kifizetett, rendkívüli munkavégzésként elszámolt órákat levonjuk. Kérdésem: ebben az esetben a rendkívüli munkavégzés nem számít bele az időszaki ledolgozandó munkaórákba, nem számít bele a munkaidőkeretbe, a hiányzó órákat állásidő címén ki kell fizetni a dolgozónak? Jól gondolom? Válaszát előre is köszönöm.

Rendkívüli munkavégzés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egy dolgozó általános munkarendben dolgozik, hétfőtől péntekig. Rendkívüli munkavégzést lehet-e elrendelni a számára szombatra, 3 óra tartamban? Érvényes-e őrá is az, hogy napi 4 óránál kevesebbre nem lehet beosztani, vagy ezt csak az egyenlőtlen munkaidő-beosztásban dolgozókra kell alkalmazni? Válaszát köszönöm.

Rendkívüli munkavégzés kiskereskedelemben vasárnap Kérdés

Tisztelt Szakértő ! Egész évben működő, a vasárnapi nyitvatartás tilalma alá eső kiskereskedelmi üzlet dolgozójának elrendelhető-e, illetve milyen feltételekkel rendelhető el vasárnapra rendkívüli munkavégzés?

Bérpótlék Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1. Mikor kell alkalmazni a munka törvénykönyve 143. paragrafusának (4) bekezdését? Mit jelent pontosan a rendkívüli munkaidő abban az esetben, ha a munkaszerződés szerint heti 40 óra a megállapodás? 2.Ha például vasárnap jár műszakpótlék a dolgozónak, akkor a műszakpótléknak mi az alapja? A vasárnapi pótlékkal növelt bér, vagy nem?

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Kapcsolt cégek minősítése

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Kölcsönkövetelés leírása, ha az adós elhunyt

Erdős Gabriella

adószakértő

TaxMind Kft.

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 november
H K Sze Cs P Sz V
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Együttműködő partnereink