198 találat a(z) pótlék cimkére
Bér pótlékolása Kérdés
Tisztelt adózóna. Az alábbi témában szeretnék segítséget kérni:Van egy éjjel-nappali bolt, ahol 3 fő alkalmazott van 5/2-es munkarendben dolgoznak. 1 fő heti 30 órában 6-12 óráig. 1 fő heti 20 órában 12-16 óráig. 1 fő heti 30 órában 16-22 óráig. Ugyanaz a dolgozó ugyanabban a beosztásban dolgozik állandóan. Változtatás nincs. Ezen felüli időszakban a vállalkozó dolgozik, szükség esetén kisegítő családtaggal. Ebben az esetben kell-e valamilyen pótlékot fizetni? Jól gondolom, hogy a kisegítő családtag után nem kell járulékot fizetni? És a NAV-hoz nem kell bejelenteni? Köszönöm a válaszát Tisztelettel Pánti Etelka
Dohánybolt Kérdés
Tisztelt Tanácsadó! A nemzeti dohánybolt (trafik) ünnepnapi nyitvatartása esetén a munkavállaló dolgozhat-e rendes munkaidőben? Ha igen, milyen pótlékot kell részére kifizetni, valamint dolgozhat-e 22 óra után?Tájékoztatásukat előre is köszönöm.
Munkaidőkeret: amit tudni kell a beosztásról, a távollétről, a túlóráról Cikk
A munkaidőkeret sokkal rugalmasabb munkaszervezést tesz lehetővé a munkáltatók számra, mint, ha az általnos munkarendben foglalkoztatná a dolgozóit. Bevezetéséről szabadon dönthet a munkáltató, alkalmazására azonban szigorú szabályok vonatkoznak. Cikkünkben példákon keresztül részletezzük egyebek mellett a keret tartamára, a túlórára, a hétvégi munkavégzésre, a biztosítandó pihenőidőre vonatkozó rendelkezéseket.
Alkalmi munkavállaló 24 órában Kérdés
Tisztelt Szakértő! Kérdésem a következő lenne. Alkalmi munkavállaló (vagyonőr) 24 órás munkaidőben, reggel 7 órától következő nap reggel 7 óráig van foglalkoztatva. Ilyen esetben ez két napnak számít bejelentés szempontjából? Illetve az elszámolást a munkavállalónak egyszer 7-24 óráig, majd 0-7 óráig kell számfejteni, mint két különálló munkanapot? Vagy folyamatos munkaidőnek kell tekintenem a 24 órát és a 8 órán felüli részére meg kell adni a pótlékokat 24 óráig, mintha 1 napra lett volna Bejelentve? Válaszát köszönöm.
Vasárnapi nyitvatartás: a munkavállalói jogokra is ügyelni kell Cikk
A kiskereskedelmi szektorban történő vasárnapi munkavégzésre vonatkozó egyes törvények módosításáról szóló törvény 2016. április 16-án hatályba lépett. Ettől az időponttól kezdődően a jogszabályi rendelkezések ismét lehetőséget adnak arra, hogy az üzletek vasárnap is nyitva tartsanak. Az első hétvégén még nem volt általános a boltok nyitva tartása, ami abból is fakadt, hogy amennyiben a kereskedelmi cégek rendes munkaidőben kívánják a vasárnapi munkavégzést előírni, akkor legalább hét nappal korábban kell ennek munkaidő-beosztását közölniük a munkavállalókkal. Ez a hétnapos időszak pedig a hétfői zárószavazás és az első vasárnap között nem telt el. Hogy milyen egyéb szempontokat kell figyelembe venni az érintetteknek az újranyitás kapcsán, azt a Réti, Antall és Társai PwC Legal ügyvédi iroda szakértői ismertették mai sajtóeseményükön.
Munkabér utólagos kifizetése Kérdés
Tisztelt Szakértő! 2016-ban ki kell fizetni egy 2014-ben kilépett dolgozónak a 2013. évben elmaradt pótlékokat. Szeretném megkérdezni, hogy ebben az esetben a 2016-os év szabályai szerint vonom le a járulékokat? A 08-as bevallást is 2016-ban készítem, illetve az egyéb igazolásokat a 2016. évre állítom ki, vagy önellenőriznem kell a 2013. év hónapjait és a kiadott igazolásokat? Válaszát köszönöm.
Fontos: tízezrek kapnak levelet a NAV-tól Cikk
A korábbi évektől eltérően korábban, már április elején megkapják a vámhatóság által vezetett vám- és adófolyószámlákról készült egyenlegközlőt és a pótlékértesítőt a Nemzeti Adó- és Vámhivataltól (NAV) az adózók, mintegy 36 ezer ilyen értesítést küld ki a hatóság.
Szabadidő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Munkaügyi segítségre lenne szükségem. Cégünknél a túlórák kifizetése eddig elvileg úgy történt, hogy a dolgozó "csúsztathatott" – ha kérte –, ha egy-két túlórája volt az adott hónapban, ha elérte a nyolc óra túlórát, akkor meg kifizettük. Érdeklődnék, hogy ez így jó-e, illetve lehet-e halmozni a túlórákat például, ha 3 hónap alatt jön össze, a nyolc túlóra, az kifizethető-e? Válaszát előre is köszönöm.
Közterület-felügyelő Kérdés
Tisztelt Szakértő! Szeretném megkérdezni az alábbiakat: 1. A közszolgálati tisztviselőkről szóló törvény (Kttv.) 142. §-a rendelkezik a képzettségi pótlékról. A 29/2012. (III. 7.) kormányrendelet 1. sz. melléklet 30. pontjánál szerepel a közterület-felügyelői vizsga. Meg lehet-e állapítani a 249/2012. (VIII. 31.) kormányrendelet 2. § (1) bekezdés alapján a (4) bekezdés d) pontja szerinti 30 százalékos pótlékot a közterület-felügyelői munkakörre a közszolgálati szabályzatban? 2. Közterület-felügyelői munkakörbe adható-e a Kttv. 140. § (5) bekezdése szerinti pótlék?
Szociális idős otthonban dolgozók bérezése Kérdés
Az otthon fenntartója egy egyházi egyesület, és a fenntartáshoz a költségvetésből alapnormatívában is részesül. A dolgozók bérezése miben tér el a munkaviszonyban állókétól? A gondozók folyamatos 12 órában dolgoznak 6-tól 18 óráig és 18-tól 6 óráig változó rendben. A nem a szociális gondozásban résztvevők bérére melyik jogszabály vonatkozik? Például konyhai kisegítő 6 órától14 óráig és 10 órától 18 óráig változó munkabeosztásban? Pótlékok: ágazati,munkahelyi,délutános,éjszakás, vasárnapi, esetleg van más? Bérkategóriák, bérkiegészítés: kinek milyen feltételekkel jár? Jogszabályi helyek? Köszönöm a választ.
Egy munkaviszonyban két munkakör Kérdés
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni Öntől, hogy egy munkáltatónál egy munkavállaló dolgozhat-e két munkakörben (például gépkocsivezető és mezőgazdász), és be kell- e jelenteni a NAV-hoz? A másik kérdésem az lenne, hogy a munkavállaló fogyatékos személyek otthonában dolgozik, és jár neki a munkahelyi pótlék, amit ki is fizet a munkáltató. Ha lehet két munkaköre, akkor mindkettőben meg kell kapnia a pótlékot, vagy csak összesen kell kifizetni a 24 ezer forintot? Válaszát előre is köszönöm.
Alkalmi munkavállaló pótléka és feor számok a bejelentéseknél Kérdés
Tisztelt Szakértő! Egy benzinkútnál folyamatos munkarendben 3 havi munkaidőkeretben dolgoznak napi 12 órás beosztásban. Most alkalmi munkavállalókat is foglalkoztatnak. Ebben az esetben kell-e az alkalmi munkavállalóknak a 12 órás napi munkaidő miatt 4 óra túlóra pótlékot fizetni? A másik kérdés, hogy januártól a bizonyítványokat is be kell jelenteni a NAV felé, itt most több helyen kiderült, hogy az adott szakképzettséghez nincs meg a végzettsége a munkavállalónak. Alkalmazhatja-e végzettség nélkül szakképzett munkakörben, ha el tudja látni azt a munkakört? Vagy 9-es feor-ba sorolással lehet megoldani ezt a problémát? Biztos, hogy akkor is azt a munkakört fogja végezni a dolgozó. Esetleg nem igényeljük a szochokedvezményt a szakképzetlen bejelentésnél? Mennyire szabályos ez? Várom válaszukat.
Távolléti díj alapja Kérdés
Tisztelt Szerkesztők! Négyhavi munkarendben foglalkoztatják a munkavállalókat. Rendkívüli munkavégzés nincs elszámolva. Minden hónapban (az alapbéren felül) eltérő összegű kiegészítő bért kapnak a dolgozók. A kiegészítő bér tartalmazza az esetleges túlórapótlékot, és minőségi munkavégzésért jár. Kérdésünk: a kiegészítő bért a távolléti díj alapjánál el kell-e számolnunk? A választ előre is köszönjük.
Munkaidő – szabadnap Kérdés
Egy kereskedelmi kft. alkalmazottja bolti eladóként dolgozik. Munkaszerződésében heti 44 óra munkaidő szerepel. A bolt hétfőtől szombatig nyitva van, és az eladó minden nap dolgozik. Kell-e szabadnapot adni, vagy valamilyen pótlékot fizetni, ha a heti munkaidőkeretet nem lépte túl a tényleges munkaideje?
Pótlék Kérdés
Tisztelt Ügyvédnő! Pultosként, kocsmában dolgozó, heti 20 órában van felvéve. Hétvégén is dolgozik, de a 20 órát nem haladja meg. Kell valamilyen pótlékot fizetni? Köszönöm a türelmét!