322 találat a(z) napidíj cimkére
Külföldi út – napidíj
Kérdés
Kedves Kneitner Lea! A január 08-án a "Külföldi üzleti út költségelszámolása" tárgyban feltett kérdésemre adott válaszát szeretném az alábbi kérdésekkel kiegészíteni: – kell-e kiküldetési rendelvényt kiállítani a napidíj elszámolásához; – mekkora összeg adható adómentesen EU-s tagállamba vagy harmadik országba (Vietnám) történő utazás alkalmával napidíjként? Üdv.: Molnár Ilona Anna
3000 forintos napidíj
Kérdés
Tisztelt Válaszadó! A fuvarozásban adható 3000 forintos adómentes napidíj feltételeivel kapcsolatban lennének az alábbi kérdéseim: Saját számlás fuvarozásnál: 1. Amennyiben csak 3,5 tonna alattiak a járművek, elégséges-e csak egy járműre fuvarozói engedélyt szerezni, hogy mindegyik járművel kapcsolatosan kifizethető legyen a 3 ezer forint? 2. Amennyiben a vállalkozás rendelkezik egy 3,5 tonna feletti járművel is, de annak nincs engedélye, akkor egyetlen járműre sem alkalmazhatja a szóban forgó adómentes napidíjat ? Köszönöm válaszát!
Külföldi kiküldetés elszámolása
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Külföldi kiküldetés elszámolásával kapcsolatban szeretnénk tájékoztatást kérni: Külföldi kiküldetés alapján a munkavállaló részére 15 euró/nap összeget fizethetünk ki adómentesen. A kiküldetés során keletkezett étkezési számlákat hogyan kell helyesen elszámolni abban az esetben, ha a számla összege több mint 15 euró? A munkáltató vagy a munkavállaló köteles az adót megfizetni a számlák után? Milyen tételeknek kell szerepelni a munkavállaló bérszámfejtésében? Tájékoztatását előre is köszönjük! Tisztelettel. S. Ildikó, Szepi Sped Kft.
Magánszemély adózása
Kérdés
Az Európai Bizottság egy közigazgatás-fejlesztési projekt keretében támogat egy EU-n kívüli országot. Ezt a projektet egy EU tagállami (esetünkben francia) vállalkozás valósítja meg, amely szakértőként magyar szakértőt vesz igénybe, aki 75 munkanapot EU-n kívüli projekthelyszínen tölt. A díjazás szakértői óra díj + ott töltött éjszakánként napidíj konstrukcióban történik. Tudomásunk szerint EU-n kívüli 3. országnak juttatott EU-támogatásból EU tagállam nem szedhet adót. Kérdés: ebben a konstrukcióban az EU tagállami cég (francia) által megbízott magyar szakértőt milyen adókötelezettség/adókedvezmény terheli/illeti meg? (Az ország Trinidad és Tobago – nincs vele Magyarországnak adóegyezménye.) Köszönettel: Fábik-Balogh Éva (Féba Bt.)
Külföldi napidíj fuvarozónak
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Társas vállalkozói jogviszonyban lévő személynek mi az a napidíj összeg, ami adómentesen adható külföldön végzett fuvarozás esetén? A cég főtevékenysége áruszállítás. Lehetséges, hogy munkaviszony és társas vállalkozói jogviszony esetén két külön napidíj összeget kell alkalmazni? Vagy esetleg mindkét jogviszony esetén adható a napi 60 euró mentes összeg? A "foglalkoztatott" alatt csak a munkaviszonyt értjük? Nem egyértelmű számomra a törvényi leírás. Köszönöm!
Külföldi kiküldetés – napidíj
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Cégünk munkavállalókat rendel ki néhány napos külföldi munkára. A felmerült költségekről a dolgozók hozzák a cég nevére szóló számlákat (szállás, utazás, étkezés stb), az összes felmerült költségük ilyen módon megtérítésre kerül. Ezen felül kapnak napidíjat is. A kapott napidíjuk 30%-a, illetve maximum 15 euró a fentiekkel együtt is adómentes lesz? Válaszát köszönöm!
Napidíj emelése: nincs megállapodás, sztrájkba lépnek a milánói Scalában
Cikk
A milánói Scala operaház dolgozói kedden bejelentették, hogy október 18-ától sztrájkba lépnek, mivel nem született megállapodás a turnékon járó napidíjak emeléséről.
3000 forint belföldi napidíj és a szállásköltség
Kérdés
Közúti árufuvarozással foglalkozó kft. a belföldi árufuvarozást végző munkavállalójának adómentesen kifizeti a 3000 forint belföldi napidíjat, és költségként elszámolja a cég nevére szóló számla alapján a szállásköltséget. A vonatkozó jogszabályok alapján véleményünk szerint a cég helyesen jár el. Kérjük szíves válaszukat, mivel a szállásköltség elszámolásával kapcsolatban vita támadt. Köszönettel: NLN Kft.
Napidíj elszámolható -e?
Kérdés
Tisztelt Szakértő!! Szennyvízkezeléssel és szállítással foglalkozó egyéni vállalkozó, akinek a tevékenységei között szerepel: közúti teherszállítás, nem közforgalmú, egyéb áruszállítás. De fuvarozói engedéllyel nem rendelkezik, számolhat-e el napidíjat? Köszönöm, Hasznosné Rab Erzsébet
Fuvarozói napidíj egyéni vállalkozónál?
Cikk
Csak munkavállaló részére vagy egyéni vállalkozónak is adható a 3000 forintos gépkocsivezetői napidíjátalány? – kérdezte az Adózóna olvasója. Surányi Imréné okleveles közgazda válaszolt.
Fuvarozói napidíj egyéni vállalkozónál
Kérdés
Tisztelt Adózóna! A következő kérdésben szeretném kérni a véleményüket. Idén lehetőség van arra, hogy a fuvarozók 3000 forint napidíjat számoljanak el bizonylat nélkül, bizonyos feltételek megléte esetén, az szja-törvény 3. számú melléklete szerint. Véleményem szerint csak munkavállaló gépkocsivezető részére adható a 3000 forint napidíjátalány, ha nem kap 500 forint élelmezési ellátásra fordítható költségtérítést. Egyéni vállalkozó fuvarozó részére szerintem nem adható. Egyéni vállalkozó ügyfelelem szeretné saját részre elszámoltatni a 3000 forint napidíjat, amivel én nem értek egyet. Ezért kérném szépen, szíveskedjenek megírni a szakmai véleményüket, amit előre is köszönök. Tisztelettel: Vargha Ildikó
Nemzetközi minimálbér
Kérdés
Tisztelt Szakértő, sofőrjeink nemzetközi minimálbérét hogyan kell számfejteni, és hogyan számoljuk a járulék alapjául szolgáló összeget (Németország, Ausztria, Hollandia)? Valamint a bérjegyzékükön fel kell tüntetni külön tételenként: - belföldi-nemzetközi napidíjat - üzemanyag-megtakarítást? Mielőbbi választ köszönöm.
Nemzetközi közúti árufuvarozó napidíja
Kérdés
https://adozona.hu/kerdesek/2019_6_25_Nemzetkozi_kozuti_arufuvarozo_nap_kky Tisztelt Szakértő! Nagyon szépen köszönjük a válaszát, segített a kérdés tisztázásában, de további kérdést vetett fel számunkra. Nem egyértelmű számunkra a szakirodalomban olvasottak alapján, hogy az adóköteles rész bérként vagy egyes meghatározott juttatásként adózik? Szíves segítségét előre is köszönjük!
Nemzetközi közúti árufuvarozó napidíja
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Magyarországi leányvállalatunk Németországba, anyavállalatunkhoz indítja árufuvarozóit hetente többször. Az áru elektronikai berendezés, amely véleményünk szerint nem engedélyköteles, valamint 3,5 tonna alatti saját tulajdonunkban lévő tehergépkocsival szállítják. A gépjárművel kapcsolatos összes költséget a cégünk fizeti (szállás, tankolás, útdíjak). Kérdésünk a következő lenne: - A munkavállalók részére milyen összegű napidíj adható, illetve milyen mértékű adólevonás alkalmazandó? Adható-e a napi 60 euró adómentesen? Válaszukat előre is köszönöm!
Tartós külföldi munkavégzés
Kérdés
Tisztelt Szakértő! Ügyfelem (magyar székhelyű cég) magyar munkavállalója Londonban tartós külszolgálaton van, azaz már a kinti tb-be van bejelentve, bérszámfejtése angol fontban történik. Szokásos munkavégzési helye így külföld. Kérdésem, hogy ha onnan indul például Hollandiába kiküldetésre, akkor elszámolható-e a külföldi kiküldetésre a napidíj, és az számfejthető-e a magyar szabályok szerint? Kaphat-e a kiküldetés dologi költségeire (utazás és szállás) ellátmányt, amelyet utólag a saját nevére szóló számlával, kiküldetési rendelvénnyel számol el? A Magyarországra történő hazautazás repülőjegyköltsége elszámolható-e, és ha igen, akkor milyen szabályok alapján? Köszönöm szépen a választ!