291 találat a(z) napidíj cimkére

Napidíj Kérdés

Egy magyar kft. tulajdonosa egy osztrák gazdasági társaság, amely acélipari termékek forgalmazásával foglalkozik, a tevékenységében szerepel fuvarozás és értékesítés. Az értékesítők és az irodai dolgozók időközönként Ausztriába mennek az anyacéghez szemináriumra (1-2 hét), illetve az újonnan felvett dolgozók 1,5 hónapot töltenek kint betanulás céljából. Ezen dolgozók után az adókat és a járulékokat erre az időszakra az osztrák anyacégnek vagy a magyarországi kft.-nek, fióktelepnek kell fizetni? Amennyiben Magyarországon adózik és fizet a cég napidíjat, adó- és járulékköteles-e? Válaszukat előre is köszönöm: Csányi Krisztina

Külföldi kiküldetés Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy egyéni vállalkozó aki nemzetközi fuvarozással foglalkozik. Alkalmazottjai havi több napot töltenek külföldön, például Németországban. Milyen költségek terhelik a munkáltatót? Napi 60 euró elszámolható a dolgozóknak adómentesen? Emellett a német minimálbért ki kell fizetni a munkavállalóknak? Vagy elegendő a magyar minimálbér plusz a 60 euró költségtérítés? Amennyiben egy hónapban több egymást követő napot tartózkodik külföldön, azokra a napokra, melyek pihenőnapok számára, kell fizetnie valamit a munkáltatónak? Válaszát előre is köszönöm!

Napidíj – árufuvarozás Kérdés

Tisztelt Szakértő! Közúti fuvarozással foglalkozó cégnél szeretnénk napidíjat fizetni. Kérdésként merült fel, hogy adhatom-e adómentesen úgy, hogy nem rendelkezik a közúti közlekedésről szoló törvény alapján engedéllyel, mert nem kötelező, mivel 3,5 tonna alatti gépjárművekkel szállít? A kivaalapba beletartozik-e a napidíj?

Külföldi napidíj utalása euróban Kérdés

Tisztelt Szakértő! Fuvarozással foglalkozó cégünk a gépjárművezetőket megillető külföldi napidíjat euróban szeretné kifizetni. Milyen előírások alapján van erre lehetőségünk, ha van egyáltalán? (A munkaszerződésben szereplő munkabér és egyéb juttatások HUF-ban kerülnének továbbra is kifizetésre.) Válaszukat előre is köszönöm!

Nyes alatti munkavállalás Kérdés

Ügyfelem nyes igénybevételére jogosult személyt szeretne turisztikai idénymunkára alkalmazni. Ebben az esetben van-e felső határa a hónapon/éven belüli munkavállalás napjainak? Lehet-e folyamatosan foglalkoztatni, vagy minimumnapokat lehet csak igénybe venni? Bármennyi lehet a napidíj, akkor is csak a napi 500 HUF-ot kell megfizetni utána (alsó határt találtam, de felsőt nem)? Melyik nyomtatványon kell bejelenteni a munkavállalót? Kijelenteni is kell? Köszönöm.

Fuvarkísérő díjazása Kérdés

Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnénk kérni. Fuvarozó cég vagyunk, vannak olyan fuvarjaink, amelyek fuvarkísérőt igényelnek. Ezt a feladatot az alkalmazásunkban lévő dolgozókkal látnánk el. Nekik milyen juttatást kell elszámolni a külföldi napidíjon felül? Bérpótlékot kell-e, hogy kapjanak, és milyet? Havi szinten 6-7 napról lenne szó. Köszönöm válaszát.

Napidíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! A magyarországi tanulmányi úton résztvevő üzbég földügyi vezetők napidíjának elszámolásáról: 10 és 16 napot töltöttek Magyarországon, naponta 9591,6 forintot kaptak. Milyen bejelentési kötelezettségem van (ha van), hogyan kell elszámolnom (számfejtenem), és milyen járulékvonzata van? Válaszát köszönöm.

Napidíj Kérdés

Tisztel Szakértő! Költségvetési szerv külföldi kiküldetésre küld vele jogviszonyban nem lévő magánszemélyeket, akik részére napidíjat fizet. A kiküldetés során ellátandó tevékenységre megbízási szerződés nem készül. A kiküldetést engedélyező dokumentum tartalmazza, hogy milyen kérdésekben kell egyeztetést folytatnia a fogadó szervezettel. Az előzőek alapján milyen szja-, tb- és egyéb szabályokat kell alkalmazni a napidíj kifizetésekor (elszámolásakor)? Milyen terheket (szja, más közteher stb.) kell a kifizetőnek fizetni, bevallani? A napidíj az előző esetben önálló tevékenységből származó jövedelem, amit ennek megfelelően kell szerepeltetni a jövedelemigazoláson?

Külföldi fuvarozói napidíj törtnapokra Kérdés

Amennyiben a gépjárművezető minden nap 2 órát tölt külföldön, ezek a törtnapok összeszámíthatók, és ha minden napra 15 eurót kap, akkor 4 nap alatt a 4*2órára kapott összesen 60 euró adómentes napidíj lesz?

Napidíj adózása nyugdíjas munkavállalónál Kérdés

Tisztelt Szakértő! 1.) Sajátjogú nyugdíjas munkavállaló esetében külföldi napidíj elszámolásánál a járulékokat le kell vonni a munkavállalótól vagy csak az szja-t? 2.) Ugyanebben az esetben, ha a nyugdíjas munkavállaló egyben tulajdonos is, hogyan adózik a külföldi napidíja után? Válaszukat előre is köszönöm.

Belföldi kiküldetés, napidíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Adott egy belföldi egyéni vállalkozó, aki fuvarozással is foglalkozik. A fuvarozás álltalában építkezéseken belül történik, értem ez alatt, hogy egy új beruházásnál, építkezésnél anyagot mozgat. Például útépítésnél egyik helyről a másikra hordja a földet az építkezésen belül. Esetleg a Tüzépről anyagot hoz vagy a mart aszfaltot elszállítja az út felújítása során. A kérdés az lenne, hogy a sofőrök, akik napi 8 órát dolgoznak, kaphatnak-e adómentesen 3000 forint napidíjat? Köszönöm.

Üzemanyag-megtakarítás plusz napidíj Kérdés

Tisztelt Szakértő! Az lenne a kérdésem, hogy van két fuvarozással foglalkozó ügyfelem, akik ez idáig adtak az alkalmazottaiknak havi szinten üzemanyag-megtakarítás, illetve napidíj címen a béren felül juttatást. Jól gondolom-e, illetve jól jártunk-e el azzal, hogy havi szinten 100 ezer forint összegben az alkalmazottnak számfejtettünk üzemanyag-megtakarítást. A munkáltató – mivel 100 ezer forintos havi mentes összeg alatt adott ilyen juttatást az alkalmazottaknak – nem adózott utána. A napidíjat úgy számítottuk idáig, hogy ha az adott alkalmazott fuvarlevél szerint egy nap többet vezetett, mint 6 óra, akkor számítottunk neki 3000 forint napidíjat, ami szintén adómentes juttatásként szerepelt ez idáig. Kérdésem, hogy a fentiek alapján helyesen jártunk-e el, illetve van-e valamiféle változás 2019-ben ezekre vonatkozólag? Előre is köszönöm segítő válaszukat. N. Tünde

Mikor fizethető 3000 forintos belföldi fuvarozásra napidíj? Kérdés

Tisztelt Szakértő! Cégünk pékséget üzemeltet. Saját árut (pékárut) saját teherautóval, saját munkavállaló közreműködésével szállítjuk ki vevőinknek. Telephelyünk és a vevők közigazgatásilag eltérő településen vannak. Más részére viszont nem végzünk fuvarozási tevékenységet, az ahhoz szükséges közúti árufuvarozói engedéllyel cégünk nem rendelkezik. Halottam róla, hogy 2019. évtől saját áru fuvarozása esetén is fizethető a sofőrnek és árukísérőnek belföldi fuvar esetén napi 3000 forint napidíj. Kérdésem, a mi esetünkben, azaz amikor csak saját árut szállítunk ki más településekre, van-e lehetőség a 3000 forintos napidíj fizetésére, és ha van, milyen egyéb feltételeknek kell megfelelni. Köszönöm válaszát! B.B.É.

Béren kívüli juttatás Kérdés

Kedves Szakértő! A tehergépkocsi-vezetőknél az üzemanyag-megtakarítás, valamint a 3000 forintos napidíj béren kívüli juttatásnak minősül-e, és kell -e utána fizetni szociális hozzájárulást, valamint kivát? Köszönjük a választ.

Kiküldetés, napidíj elszámolása visszamenőleg Kérdés

Tisztelt Szakértő! Egyéni vállalkozóként fuvarozást végzek. A belföldi napidíjat és a külföldi kiküldetési díjat elszámolhatom-e saját részemre visszamenőleg? Ha elszámolható visszamenőleg, akkor adóéven belül vagy korábbi évekre is? Megtisztelő válaszát köszönöm!

{{ item.ArticleTitle }}

{{ item.ArticleLead }}

További hasznos adózási információk

NE HAGYJA KI!
Ezért érdemes előfizetni!
PODCAST

Kérdések és válaszok

Áfaarányosítás

Bunna Erika

adótanácsadó

Szakértőink

Szakmai kérdésekre professzionális válaszok képzett szakértőinktől

2024 április
H K Sze Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Együttműködő partnereink